Po wymianie sprzęgła szarpie przy ruszaniu.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Po wymianie sprzęgła szarpie przy ruszaniu.

Post autor: Eyk88 » pt maja 30, 2014 13:00

Jak w temacie: wymienili mi kompletne sprzęgło na nowe ale po wymianie przy ruszaniu szarpie. Podczas zmiany biegów nic.

Niby oczywiste, że coś spartolili, ale jak dodam więcej gazu przy ruszaniu sprzęgło łapie całkiem ok, a jeżeli by było coś z nim nie tak to przy zmianie biegów też by chyba szarpało (podczas jazdy jak wciskam i wyciskam sprzęgło wszystko ok jest).

Jednocześnie autko podczas ruszania tak jak kiedyś(jak szarpie) spadają obroty do ok 300/min. Auto ma również mało mocy przy niskich obrotach(no jak na 1.8 to też na wyższych jej brakuje), błąd halla i przepustnicy(dokładniej opisałem w dziale z benzyną).

Czy powodu szarpania upatrywać w sprzęgle(co wydaje mi się trochę dziwne) czy coś źle złożyli?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Po wymianie sprzęgła szarpie przy ruszaniu.

Post autor: Michał_1977 » pt maja 30, 2014 16:00

Eyk88 pisze:Czy powodu szarpania upatrywać w sprzęgle(co wydaje mi się trochę dziwne) czy coś źle złożyli?
A może po prostu w silniku skoro świruje i piszesz,że po dodaniu gazu nie szarpie?
Poduchy silnika i skrzyni zdrowe?


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Po wymianie sprzęgła szarpie przy ruszaniu.

Post autor: Eyk88 » pt maja 30, 2014 17:12

Właśnie nie mam pomysłu jak je sprawdzić. Rozumiem, że poduszki są 3: po jednej na każdym kielichu i pod skrzynia biegów taki lizak?

Tą od skrzyni łatwo sprawdzę, ale własnie na te na kielichach pomysłu nie mam ;/ Pogoda się poprawi to zanurkuję pod auto, sprawdzę poduszkę, luzy w przednim zawieszeniu(chociaż mówili mi, że nic kompletnie nie ma) i półośki. Na coś jeszcze spojrzeć przy okazji?



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Po wymianie sprzęgła szarpie przy ruszaniu.

Post autor: Eyk88 » ndz cze 01, 2014 16:26

Ok, to raczej nie wina sprzęgła. Na zimnym wystartował idealnie. Potem też w sumie dobrze jeździł więc poduszki też raczej odpadają.

Czyli temat do zamknięcia a pociągnę go w wątku z benzyną.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości