Golf zgasł na trasie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

VWEdytka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 00:22

Golf zgasł na trasie

Post autor: VWEdytka » pt kwie 29, 2011 14:18

Witam,
mam problem z Golfem 1,3 z '92. Były z nim problemy od jakiegoś czasu. Podaje wcześniejszy temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=392720" onclick="window.open(this.href);return false; I po wymianie sterownika oraz przekaźnika samochód jeździł. Było nim zrobione niecałe 1 tys km po wymianie, była jedna trasa na ok 300 km, i w mieście było jeżdżone. Jednak w kolejnej trasie po przejechaniu 180 km ok. Samochód zgasł. Odstał przysłowiowego "papieroska" i ruszył normalnie, od razu odpalił ... i przejechał ok 40 km. I to samo! Potem gasł średnio co 5 - 7 km, po dłuższym postoju ok 50 min przejechał z 30 km. I na górce "padł" i już nie ruszył :( Paliwa miał na full, nawet połowy nie spalił. Co mogło nawalić? Pompa paliwa? Była sprawdzana wcześniej i wszystko było ok. Sterownik? Czyli musi być gdzieś zwarcie, że go znowu spaliło? Koszty holowania w trasie są koszmarne, i każdy o tym dobrze wie. Samochodem jestem u rodziny a mechanicy za samo podłączenie komputera wołają kilka stów. Mogę liczyć na jakieś rady by w miarę we własnych siłach naprawić GOLFika ? :chytry:

P.S jestem ok 100 km od Stolicy, może ktoś jest na forum z Podlasia lub okolic i pomoże?



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Golf zgasł na trasie

Post autor: Lipek81 » ndz maja 01, 2011 21:36

Po pierwsze - w jaki sposób zgasł? Dławił się przed zgaśnięciem, przerywał, czy od razu, tak, jakbyś z kluczyka zgasiła?
Druga sprawa - czy po przekręceniu kluczyka słychać przez chwilę pompę paliwa?



VWEdytka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 00:22

Re: Golf zgasł na trasie

Post autor: VWEdytka » czw maja 05, 2011 19:52

Jedzie się normalnie, następuje szarpnięcie i obroty spadają, po dodaniu gazu samochód jedzie dalej. Czasem tak przejechał kilkanaście km, a czasem właśnie jakby kluczyk ktoś przekręcił i samochód stawał... Odnośnie pompy, to trudno mi powiedzieć czy ją słychać czy też nie. Wydaje mi się, że próbuje zassać paliwo jak odpalam, bo silnik chce kręcić, ale nic z tego. Jak się odczepi wężyk od pompy to paliwo sika po przekręceniu kluczyka.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Golf zgasł na trasie

Post autor: bodzio_j » pt maja 06, 2011 00:11

Może czujnik halla? One tak dziwnie czasem sie psuja...jest, nie ma.... Iskrę by sprawdzić



VWEdytka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 00:22

Re: Golf zgasł na trasie

Post autor: VWEdytka » pt maja 06, 2011 13:20

Iskra jest, bo wczoraj odpalił w ciągu dnia. A wieczorem jak zimno się zrobiło już nie palił. Z tym hallem, to chyba jakby on poszedł to wcale by nie zapalał?!



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Golf zgasł na trasie

Post autor: bodzio_j » pt maja 06, 2011 23:00

Napisałem, że czujniki halla "psują się dziwnie" . Czasem jest za chwilkę nie ma. A sprawdzić iskrę trzeba by wtedy jak nie chce zapalić.



VWEdytka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 00:22

Re: Golf zgasł na trasie

Post autor: VWEdytka » sob maja 07, 2011 15:25

Od czego jest ta wtyczka z dwoma kablami, uściślając ta na lewo ....

Obrazek



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

Golf zgasł na trasie

Post autor: peppa_814 » sob maja 07, 2011 15:44

A sprawdzałaś czy na przewodach wysokiego napięcia nie ma przebicia? Czasem dodatkowo przy ich usterce potrafi wystąpić spadek mocy.



VWEdytka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 00:22

Re: Golf zgasł na trasie

Post autor: VWEdytka » sob maja 07, 2011 16:25

Tak, było przebicie na kablu do cewki, ta usterka została wykryta całkiem przypadkiem, ale już jest ok. Chodzi mi o ten wtyk co na zdjęciu jest zaznaczony....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości