Włączający sie samoczynnie alarm :(

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MeSiN
VWIELKOPOLSKA
VWIELKOPOLSKA
Posty: 3348
Rejestracja: sob paź 04, 2008 22:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Włączający sie samoczynnie alarm :(

Post autor: MeSiN » pn gru 13, 2010 00:44

Witam od pewnego czasu problem z alarmem a dokładnie chodzi że jak zamknę na pilota auto to po paru chwilach załącza się sam alarm , przeczyściłem wszystkie drzwi na sucho myśląc ze gdzieś w okolicach zamków dostał się syf ale to nie pomogło cały czas to samo, alarm jest niefabryczny . Nie mam zielonego pojęcia co może być przyczyną nigdy nie miałem takiego problemu alarm mam od 1,5 roku i teraz dopiero zaczęły dziać się takie cyrki jeżeli ktoś miał coś podobnego prosiłbym o poradę gdzie szukać przyczyny.


Bądź jak Gołąb SRAJ NA WSZYSTKO NocneMarySquad

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Włączający sie samoczynnie alarm :(

Post autor: truckman » pn gru 13, 2010 08:14

w sensie ze wyje?


Obrazek


Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Włączający sie samoczynnie alarm :(

Post autor: guziolek » pn gru 13, 2010 13:25

Najprawdopodobniej padł ci mikrostyk w którymś z zamków. Nie jest przypadkiem tak, że któraż z lampek podświetlenia kabiny zaczęła się dziwnie zachowywać? Nie gasnąć po zamknięciu drzwi, albo nie zapalać się? Ewentualnie drugi powód to spalona dioda w drzwiach kierowcy . Tutaj jest więcej na ten temat.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Włączający sie samoczynnie alarm :(

Post autor: Kamel » pn gru 13, 2010 14:44

MeSiN może być tak jak pisze guziolek, że padł któryś mikrostyk w zamku i będzie dawał błędny sygnał na alarm powodując jego uruchamianie.
Mikrostyki możesz sprawdzić poprzez podpięcie auta pod kompa.

Może to być też wina któregoś ze styczników w drzwiach, klapie bagażnika, maski.
Sprawdź stycznik maski, bo być może to on się wysypał, albo przestawił na śrubie regulacyjnej i powoduje uruchamianie alarmu.

Wszystko zależy od tego, jak i do czego masz podpięty dokładany alarm..

A masz tylko dokładany czy również fabryczny?


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
MeSiN
VWIELKOPOLSKA
VWIELKOPOLSKA
Posty: 3348
Rejestracja: sob paź 04, 2008 22:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Włączający sie samoczynnie alarm :(

Post autor: MeSiN » pn gru 13, 2010 17:11

Kamel, mam ori centralny ale zamykany na kluczyk a ten alarm co mam to jest podpięty pod ten moduł od centralki , zauważyłem ze z prawej strony nie świeci mi się lampka w boczku jak sie otwiera drzwi to powinna świecić a tam jest ciemno i jeszcze jedna sprawa zamknąłem auto na ori zamek centralny na kluczyk i ta dioda koło rygla zamknięcia dopiero po jakimś czasie dopiero zaczęła świecić jak zamknąłem i otwarłem pary razy drzwi.
Ostatnio zmieniony pn gru 13, 2010 17:47 przez MeSiN, łącznie zmieniany 1 raz.


Bądź jak Gołąb SRAJ NA WSZYSTKO NocneMarySquad

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Włączający sie samoczynnie alarm :(

Post autor: Kamel » pn gru 13, 2010 17:44

MeSiN pisze:zauważyłem ze z prawej strony nie świeci mi się lampka w boczku jak sie otwiera drzwi to powinna świecić a tam jest ciemno.
No i na 99% masz powód :bajer:
Prawe drzwi - dioda albo mikrostyk w zamku, ewentualnie zimne luty.
Niestety bez rozbebeszania drzwi się nie obejdzie..

A dla pewności podepnij jeszcze auto pod kompa i w module komfortu zobacz jakie błędy Ci wywali..
U mnie alarm się uruchamiał przez mikrostyk w zamku tylnej klapy, a później przez stycznik pod maską.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Ascon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lut 21, 2009 11:56
Lokalizacja: Krak

Włączający sie samoczynnie alarm :(

Post autor: Ascon » pn gru 13, 2010 18:52

Podłącze się pod temat, od 3 dni alarm mi się włącza wydawałoby się bez powodu, czasami chwile po zamknięciu auto pilotem, ostatnio po 6 h w środku nocy klakson + migacze , po przeszukaniu forum obstawiam że mikrostyk w bagażniku ( bywa że lampka w bagażniku sie nie pali ) lub czujnik -krańcówka maski, będę sprawdzał ale dopiero za kilka dni bo śniegi teraz i czasu brak, wiec pytanie jest takie : jak zamknąć auto - centralnym- tak żeby się alarm nie uzbroił? i drugie, jak wogóle odciąć ten firmowy alarm, tak żeby został centralny tylko i imo . Podpowiedzcie :grin:



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Włączający sie samoczynnie alarm :(

Post autor: Kamel » pn gru 13, 2010 19:21

Ascon pisze:jak zamknąć auto - centralnym- tak żeby się alarm nie uzbroił?
Zamknij auto z pilota i wciśnij jeszcze raz przycisk zamykania - dioda w drzwiach przestanie migać, a alarm się rozbroi nie otwierając samochodu.
Jeśli masz zwykły kluczyk to robisz analogicznie.. Zamykasz kluczykiem, po czym jeszcze raz przekręcasz zamykając i masz sytuację j.w.
Ascon pisze: jak wogóle odciąć ten firmowy alarm
Ktoś oblatany w VAG-u pewnie by Ci go zdezaktywował :bigok:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Ascon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lut 21, 2009 11:56
Lokalizacja: Krak

Włączający sie samoczynnie alarm :(

Post autor: Ascon » pn gru 13, 2010 20:47

dzieki Kamel, działa, auto zamknięte, diodka nie miga, wiec bede spał spokojnie,



Awatar użytkownika
MeSiN
VWIELKOPOLSKA
VWIELKOPOLSKA
Posty: 3348
Rejestracja: sob paź 04, 2008 22:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Włączający sie samoczynnie alarm :(

Post autor: MeSiN » wt gru 14, 2010 17:10

Nastąpiła dziwna sytuacja alarm przestał sie załączać od wczoraj a boczku od strony pasazera nie rozbierałem ale dzisiaj podłącze auto pod kabelek i zobacze czy wywala błedy.


Bądź jak Gołąb SRAJ NA WSZYSTKO NocneMarySquad

luukasz9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr cze 16, 2010 18:36
Lokalizacja: Poznań

Re: Włączający sie samoczynnie alarm :(

Post autor: luukasz9 » wt gru 14, 2010 19:13

Ascon pisze:Podłącze się pod temat, od 3 dni alarm mi się włącza wydawałoby się bez powodu, czasami chwile po zamknięciu auto pilotem, ostatnio po 6 h w środku nocy klakson + migacze , po przeszukaniu forum obstawiam że mikrostyk w bagażniku ( bywa że lampka w bagażniku sie nie pali ) lub czujnik -krańcówka maski, będę sprawdzał ale dopiero za kilka dni bo śniegi teraz i czasu brak, wiec pytanie jest takie : jak zamknąć auto - centralnym- tak żeby się alarm nie uzbroił? i drugie, jak wogóle odciąć ten firmowy alarm, tak żeby został centralny tylko i imo . Podpowiedzcie :grin:

Witam

Podepnę się pod temay..mianowicie u mnie załącza się samoczynnie alarm fabryczny czyli klakson+kierunkowskazy i nie wiem co to może być dodam , że ostatnio samoczynnie zaczęła mi się zapalać lampka w śrdku w podsufitówce . Proszę o pomoc co może być przyczyną i jak temu zaradzić?

pozdrawiam



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Włączający sie samoczynnie alarm :(

Post autor: guziolek » wt gru 14, 2010 20:02

luukasz9 pisze:
Ascon pisze:Podłącze się pod temat, od 3 dni alarm mi się włącza wydawałoby się bez powodu, czasami chwile po zamknięciu auto pilotem, ostatnio po 6 h w środku nocy klakson + migacze , po przeszukaniu forum obstawiam że mikrostyk w bagażniku ( bywa że lampka w bagażniku sie nie pali ) lub czujnik -krańcówka maski, będę sprawdzał ale dopiero za kilka dni bo śniegi teraz i czasu brak, wiec pytanie jest takie : jak zamknąć auto - centralnym- tak żeby się alarm nie uzbroił? i drugie, jak wogóle odciąć ten firmowy alarm, tak żeby został centralny tylko i imo . Podpowiedzcie :grin:

Witam

Podepnę się pod temay..mianowicie u mnie załącza się samoczynnie alarm fabryczny czyli klakson+kierunkowskazy i nie wiem co to może być dodam , że ostatnio samoczynnie zaczęła mi się zapalać lampka w śrdku w podsufitówce . Proszę o pomoc co może być przyczyną i jak temu zaradzić?

pozdrawiam
A przeczytałeś co jest wyżej napisane w ogóle czy tylko piszesz? Wystarczy chyba, że jednemu z was napisaliśmy co jest powodem tych problemów, po co pisać każdemu z osobna? Chyba tylko dlatego że się coponiektórym czytać nie chce i licza na to, że wszystko im na tacy zostanie podane



Ascon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lut 21, 2009 11:56
Lokalizacja: Krak

Włączający sie samoczynnie alarm :(

Post autor: Ascon » czw gru 16, 2010 20:38

Vag pokazał że alarm włącza sie przez czujke - mikrostyk w bagażniku, czyli wymiana lub czyszczenie - zajme sie tym kiedyś, teraz czasu brak, narazie bym chciał odpiąc ten mikrostyk żeby alarm go nie widział i sie nie włączał i koledzy powiedzcie czy wtedy jak wypne wtyczke z zamka bedzie mi centralny otwierał/zamykał ( z pilota) bagażnik - kluczykiem nie mogę bo wkładka uszkodzona(zastana czy coś tam, nie działa na tą chwilę) , ? hehe żebym nie został z zatrzaśniętą na dobre klapą , pozdr



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości