co zamiast kata

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

wejlantf

Post autor: wejlantf » śr cze 22, 2005 12:24

PROZAK: i co milczysz? kolega sie pyta przecież!



deKrzychu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 15:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: deKrzychu » ndz cze 26, 2005 15:34

tayger pisze:
prozak pisze:
KATO pisze:
Oj daje..duzo daje.Czuc od poczatku na pedale gazu.
Przedtem mialem malucha ktorego uzywalem w rajdach gdzie mialem caly uklad zrobiony na stumienicy (dolotowa + wylotowa) i to juz wogole byl odlot. I tak to sie powinno robic, czyli stozek, kolektor sportowy, strumienica i tlumik koncowy i wtedy efekt jest 1oo%.
Ja jestem ZA STRUMIENICA! Nawet przy serii. A jak juz zrobisz sturmien to jestem pewny ze za jakis czas i stozek zalozysz..a potem to juz pewnie tlumiczek zmienisz. Statysfakcja GWARANTOWANA! :)
60 pln to nie jest jakichs duzy pieniadz...a roznice poczuje sie od razu.


.::deKrzychu::.
Sky's the limit!

piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: piotr1979 » ndz cze 26, 2005 21:16

siema!mam golfa 3 GTI 8v i chyba go cos zmulilo.podejrzewam ze to moze byc kat zapchany.raz nawet nie chcial mi sie wkrecac na obroty.jezeli wiecie co mu jest to prosze dajcie znac.mam zamiar wywalic kata.golf jest z 95 roku i ma 165000 przebiegu.mysle ze to kat bo silnik jest zajebisty .cisnienie na cylindrach to 13-13.5.wszystko super tylko slabo idzie.pomuszcie jak cos wiecie na ten temat!!!!dzieki z gory.pozdro


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

flaszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:11
Lokalizacja: Polska Małopolska

Post autor: flaszka » ndz lip 03, 2005 13:48

Strumienica przy serii to raczej nie porozumienie, jak się jeszcze ją źle zamontuje to można sobie zaszkodzić (prawdę mówiąc to w 90% ludzie źle zakładają). Jak masz zamiar usunąć kata to po prostu wspawaj rurkę o odpowiedniej średnicy, a sondę lambda przenieś troszkę bliżej kolektora wydechowego (temperatura pracy).
A co do wypowiedzi prozak’a to bardzo mi się nie podoba...strasznie nerwowa.
- ja też bym się chciał dowiedzieć co do „zasady działania strumionki naddźwiękowej” jeśli jeszcze masz za nią tłumik końcowy (czy jaki kolwiek inny), a przed standardowy dolot
- i w sumie wszystkiego co do fizyki spalin za i przed strumienicą
co do warczenia to możliwe że masz gdzieś w układzie wydechowym coś luźnego i jakąś nieszczelność.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » ndz lip 03, 2005 21:07

flaszka pisze:Strumienica przy serii to raczej nie porozumienie, jak się jeszcze ją źle zamontuje to można sobie zaszkodzić (prawdę mówiąc to w 90% ludzie źle zakładają). Jak masz zamiar usunąć kata to po prostu wspawaj rurkę o odpowiedniej średnicy, a sondę lambda przenieś troszkę bliżej kolektora wydechowego (temperatura pracy).
A co do wypowiedzi prozak’a to bardzo mi się nie podoba...strasznie nerwowa.
- ja też bym się chciał dowiedzieć co do „zasady działania strumionki naddźwiękowej” jeśli jeszcze masz za nią tłumik końcowy (czy jaki kolwiek inny), a przed standardowy dolot
- i w sumie wszystkiego co do fizyki spalin za i przed strumienicą
co do warczenia to możliwe że masz gdzieś w układzie wydechowym coś luźnego i jakąś nieszczelność.
Pozdrawiam
do sledzenia jest kilka tematow praktycznie o tym samym. nieraz (tak jak w tym temacie) przeocze wypowiedzi kierowane do mnie zreszta juz mowilem ze coraz zadziej bede odpisywal na tym forum

nerwowe moje wypowiedzi a dziwisz sie??
jak odpowiedzial bys na taki post
"PROZAK: i co milczysz? kolega sie pyta przecież!"
sorka ale mozna to inaczej napisac lub puscic priva

pozatym co zrobil bys jesli na priva i w topikach ludzie zadawali by pytania na ktore 5 razy juz odpowiadales
lub chcialo by ci sie po raz 100 prostowac kolege co to mysli ze tuning zaczyna sie od 10tys zl a strumka za 100zl nie moze dzialac bo on ma wydech zamowiony za 3tys zl czesto czytalem wstaw zamiast srodka rure bo to 100razy lepsze od strumionki sorka ale tlumaczylem dlaczego nie jest lepsze. juz od dawna padaja zdania w moim kierunku w stylu ty nie wiesz tyle ile udajesz ze wiesz rece mi juz opadly i poprostu nie bede sie klucil z przeciwnikami moich wypowiedzi tym samym bede pisal bardzo bardzo malo

sprostowanie
1. piszemy o wydechu nikt nie pisze ze sam wydech to koniec zabawy ze swoim autem, w tych tematch do wydechu podchodzilem jako poczatku dlubania nie mowilem ze na tym sie zakancza. zreszta juz ktos zadal pytanie co po wydechu.
2. nie ma sensu pisac zasady dzialania strumionek skoro na necie tyle tego lezy zreszta na pelne opisanie dzialania nalezalo by napisac nadto dlugiego posta

flaszka bardzo podoba mi sie twoje zdanie "A co do wypowiedzi prozak’a to bardzo mi się nie podoba...strasznie nerwowa." w sposob spokojny i inteligenty zwruciles mi uwage szkoda tylko ze moja cierpliwosc miejscami byla zbyt blisko granicy...
mam nadzieje ze ten post cie zadowoli

dekrzychu brawo ze nie poszles razem z tlumem i przekonales sie sam czy strumionka cos daje czy nie :)


kto hamuje ten przegrywa

flaszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:11
Lokalizacja: Polska Małopolska

Post autor: flaszka » pn lip 04, 2005 18:53

Jeśli chodzi o mnie to ja raczej znam zasadę działania strumienicy naddźwiękowej i łuskowej ich różne sposoby montażu ... (powiedzmy ze troszkę się tym interesowałem).
A co do ostatniej wypowiedzi prozak’a to myślałem ze miałem do czynienia z następnym gościem, co to lusterka odpowiecza by szybciej jeździć, ale widzę że raczej zna się na rzeczy.

PROZAK PEŁEN RESPEKT

Ps:
Kto hamuje ten wie co zepsuł :jezor:
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » pn lip 04, 2005 23:45

flaszka pisze:Jeśli chodzi o mnie to ja raczej znam zasadę działania strumienicy naddźwiękowej i łuskowej ich różne sposoby montażu ... (powiedzmy ze troszkę się tym interesowałem).
A co do ostatniej wypowiedzi prozak’a to myślałem ze miałem do czynienia z następnym gościem, co to lusterka odpowiecza by szybciej jeździć, ale widzę że raczej zna się na rzeczy.

PROZAK PEŁEN RESPEKT

Ps:
Kto hamuje ten wie co zepsuł :jezor:
Pozdrawiam
;) :pub: oby rozmowy zawsze szly takim stylem, bez klutni i na poziomie

flaszka no wiesz lusterka moga sie przydac :P ale pomysla to masz niezlego hhhmmm :bigok: :helm:


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
Maniek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt mar 01, 2005 01:08
Lokalizacja: Łódź - OlechóVW
Kontakt:

Post autor: Maniek88 » pn lip 11, 2005 22:45

Dobra, to ktos moze wie ile kosztuje kolektor wydechowy 'rurowy' do silnika 1,8adz-abs
jaki jest koszt,albo jakis linki firm co sie tym zajmuja!


Volkswagen samochód dla ludu!!

Awatar użytkownika
Jurus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt lut 11, 2005 16:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jurus » wt lip 12, 2005 00:26

http://www.michael-tuning.pl/
Trzeba autko zostawić w Żorach na 5 dni i zapłacic 1000 zł niezaleznie od modelu. Projektuje expert Wiesław Pachoń. (To cena dla silników 4 cylindrowych).


Moc jest sprawą drugorzędową...

Awatar użytkownika
Emader
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt cze 03, 2005 00:53
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Post autor: Emader » wt lip 12, 2005 01:03

z tego co wiem kazdy kto mial przedmuchany katalizator temu brzeczy tzn wydaje taki metaliczny dzwiek pewnie cos tam w nim zostaje. Ja osobiscie u siebie mam wyciete tlumiki i katalizator i sie zastanawiam nad strumienica ale tak naprawde oprocz tego ze spaliny szybciej wychodza w atmosfera nic o nich niewiem. I sie zastanawiam czy wydac te pare zlotych (czy to cos da) czy moze lepiej pojsc na piwo :P :pub:


[url]http://vwbits.com[/url]

Awatar użytkownika
WarMachine18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: śr gru 22, 2004 17:51
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: WarMachine18 » śr lip 13, 2005 13:35

Powiem wam tak zalozylem sportowy tlumik ale byl troszke za cichy wiec wywalilem wnetrznosci z kata i dzwiek byl glosniejszy ale jego metaliczy odglos niebyl takie piekny ale zdecydowalem sie ze pojezdze troszke a puzniej zmnienie sobie na rurke ale dziwny przypadek mi sie zdazyl bo odpadl mi katalizator :) i wtedy mialem dziek wiec trzeba bylo spawac kazalem wspawac rure zamias kata i tak zrobili tylko ze na rurke przyspawali kata i teraz pieknie zdzieczy wiec Malutki (WIDMO ) 18tego jedziemy robic :)


Danger War Machine Incoming

Pioneer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt sty 26, 2007 22:40
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Pioneer » sob sty 27, 2007 11:21

Witam ja nie mam katalizatora ale mam wstawioną rure od centralnego autko chodzi normalnie jak sie siedzi wśrodku a na zewnatrz wkurzające pierdzenie pozdr :bajer:



Awatar użytkownika
kimon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pt lis 10, 2006 21:08
Lokalizacja: WZ // Łomianki

Post autor: kimon » ndz lut 18, 2007 19:34

ja w kata wlozylem rure troche zabawy z spawarka itd i jest przelotowy katalizator przynajmniej na przegladzie nikt sie nie przywali ze nie ma kata



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Post autor: KoguT » pn lut 19, 2007 14:04

ale co do tego metalicznego brzeczenia...
to tez mialem takie cos...
poprosty walnol spaw na tej metalowej oslonie kata i ona sie tykla na wolnych obrotach o kata i
dawala taki metaliczny dzwiek...
na poczatek poczestowalem ją boszem i po sprawie :mrgreen:
a teraz zalozylem strumke :-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości