VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: ciarek15 » śr lut 07, 2018 21:24

Do tej pory wydawało mi się że w skodzie istnieje poprostu dodatkowa funkcja w module centralnej elektryki odpowiedzialna za oświetlenie coming/leaving home... A takowego modułu w golfie IV/Bora nie ma :) No chyba że jednak można jeszcze w jakiś sensowny sposób podłączyć oświetlenie Led w lusterkach w Borce czy golfie... Obrazek

Tutaj mam jedyny schemat superb I... Ale widać podświetlenie klamki wewnętrznej jedynie.



ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: ciarek15 » wt lut 13, 2018 01:34

Wreszcie udało mi się zakończyć prace :) W ten weekend zostało mi podpiąć oświetlenie Led z lusterek oraz sygnał wstecznego do modułu pamięci fotela.

Czarno niebieski przewód od wstecznych udało mi się znaleźć w wiązce przewodów w lewym progu, i tam dolutowałem przewód od modułu pamięci:


Obrazek

Oświetlenie z lusterek podłączyłem tymczasowo pod oświetlenie kabiny... A korzystając z okazji dorobiłem i wypusciłem z tego samego miejsca dodatkowe przewody pod oświetlenie przestrzeni nóg (narazie tylko zabezpieczone przewody, w niedługim czasie dołożę jakieś białe paski Led) .

Przewody odpowiedzialne za to wypuściłem z przejściówki modułu komfortu 1j0 >>> 1c0 z pinów 20 i 21 dla 1c0, lub 16 i 18 dla 1j0. (W przyszłości chce dołożyć halogeny w kratkę i dorobić swój moduł comimg/leaving Home do sterowania nimi, oraz ledami w lusterkach).

Obrazek

Moduł komfortu z przejściówki zmieścił się bez problemu na swoim miejscu:

Obrazek

No i efekty Po złożeniu wszystkich plastików:

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Tutaj oświetlenie lusterek w akcji:

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Jeśli chodzi o pamięć lusterek oraz foteli to nie było żadnych problemów z zapamiętaniem własnych ustawień i przypisanie ich do konkretnych pilotów oraz przycisków w fotelu kierowcy. (Piloty po wymianie baterii jednak działały jak trzeba... "fachowiec" z którym rozmawiałem na ich temat widocznie coś pokręcił).

Dziękuję forumowiczom za pomoc w tej nierównej walce :-)
Jeśli ktoś ma jakieś pytania to śmiało pytać :)



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: michaf1994 » wt lut 13, 2018 16:25

Zrobiłeś lustra z pilota / kluczyka?



ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: ciarek15 » wt lut 13, 2018 19:19

michaf1994 pisze:Zrobiłeś lustra z pilota / kluczyka?
Nie robiłem... jeszcze :) Ale zrobię to w kolejnym "etapie". Jak tylko zrobi się cieplej chciałbym znów za jednym razem zrobić kilka rzeczy przy Borce. Jest to założenie webasta (już zakupiony kompletny zestaw z passata Thermo Top C ), tempomat, oświetlenie przestrzeni nóg, halogeny w zderzak + moduł coming/leaving Home z czujnikiem zmierzchu, radio Din 2 z kamerą cofania + car audio , składanie lusterek z pilota lub po zapłonie... No i może jeszcze coś wypatrze albo wpadnie mi do głowy :)



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: michaf1994 » wt lut 13, 2018 22:07

He he. Ja będę robić w weekend i tak pomyślałem, że może już masz to nie będę się głowić nad tym jak to ogarnąć :D



ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: ciarek15 » śr lut 14, 2018 12:25

Narazie zrobię sobie przerwę Ale napewno chętnie będę śledził jak to idzie u Ciebie :)



Awatar użytkownika
kazikpunk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt cze 01, 2012 07:16
Lokalizacja: śląskie

Re: VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: kazikpunk » czw lip 23, 2020 09:06

Witam. Chciałem się zapytać jakie oznaczenie mają silniczki szyb, żeby dało się podpiąć fotele z pamięcią? Czy moduł komfortu też trzeba zmieniać? Zależałoby mi żeby przy wstecznym lusterko pasażera się obniżalo. Fotele będą z skody superb I lusterta myślałem z audi a6 gdyż chcę założyć fotochromatyczyne. Cały zabieg będzie miał miejsce w golfie 4. Tylko najpierw muszę sprawdzić czy lusterko zewnętrzne będą pasować po przełożeniu do oryginalnych trójkątów i mocowania.
Czy w przypadku montażu lusterek z audi trzeba też dać silniczki z audi żeby składanie działało czy mogą być jak kolega miał ze skody? I czy w ogóle podejda takie do golfa?



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: michaf1994 » czw lip 23, 2020 14:16

kazikpunk pisze:
czw lip 23, 2020 09:06
Witam. Chciałem się zapytać jakie oznaczenie mają silniczki szyb, żeby dało się podpiąć fotele z pamięcią? Czy moduł komfortu też trzeba zmieniać? Zależałoby mi żeby przy wstecznym lusterko pasażera się obniżalo. Fotele będą z skody superb I lusterta myślałem z audi a6 gdyż chcę założyć fotochromatyczyne. Cały zabieg będzie miał miejsce w golfie 4. Tylko najpierw muszę sprawdzić czy lusterko zewnętrzne będą pasować po przełożeniu do oryginalnych trójkątów i mocowania.
Czy w przypadku montażu lusterek z audi trzeba też dać silniczki z audi żeby składanie działało czy mogą być jak kolega miał ze skody? I czy w ogóle podejda takie do golfa?
Silniczki i moduł komfortu zostają stare. Nie trzeba zmieniać - przynajmniej o ile masz wersję ze scyzorykiem/pilotem, jak nie na pewno nie będzie działać po otwarciu drzwi w zależności od pilota, a czy wgl będzie działać bez modułu z obsługą scyzoryka/pilota to nie sprawdzałem. Moduł musi mieć kostkę T15 żeby obsługiwać pilota. Fotele bez przerabiania nie podejdą z Superba. Mają inny rozstaw kółek z tego co kiedyś sprawdzałem. Od Leona/Toledo tak. Lusterka po zmianie trójkątów na te z Golfa/Bory podejdą - sam mam z Superba ze składaniem - wtedy trzeba wymienić silniczki szyb i joy jak ma być składanie z Joysticka.



Awatar użytkownika
kazikpunk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt cze 01, 2012 07:16
Lokalizacja: śląskie

Re: VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: kazikpunk » ndz sie 02, 2020 13:29

Bardziej zależy mi żeby składały się z Joya bo w zimie to równie bywa i lepiej jak woda tam zamarznie lepiej żeby się nic nie populo. Niestety nie mam u siebie składanych elektrycznie. Tylko grzane i elektrycznie regulowane. To zmiana silniczków i lusterek mnie czeka. Tylko zastanawia mnie czy skoda superb albo Passat miały fotochromy boczne? Bo są z audi a4 b6 i a3 8p całe zestawy (silniczki + lusterka boczne fotochromy i składane + kable) tylko czy podejdą do golfa? I jak się ma opadające lusterko przy wrzuceniu wstecznego? Od czego to zależy? Moduł w silniczku to obsługuje czy moduł comfortu?

Co do foteli to kupiłem superb, bo była cena super także będę je przerabiać lub przekładać do tych co mam bo i tak golf jest 3d to fotele składane. Chcę jeszcze lędźwia elektrycznie regulowane z audi dać ale to zobaczymy czy się uda.



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: michaf1994 » ndz sie 02, 2020 15:25

O fotochromach bez przerabiania mozesz zapomnieć, szklo w dół na wstecznym bedzie jak założysz fotele z pamięcią i odpowiednie lusterka do nich to będą. Co do reszty to mozna zrobic tak jak u siebie mam, ze składają się tylko w pozycji zero automatycznie czyli zima im nie zagraża, bo zmieniam pozycje na R i nie zloza sie automatycznie. Co do założenia silniczków do Twoich stelaży w fotelach tez mozesz zapomnieć, ze bez problemu podejdą. Są całkiem inne, wiec tylko przeróbka lub kupic do wersji golfa 3d.



Awatar użytkownika
kazikpunk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt cze 01, 2012 07:16
Lokalizacja: śląskie

Re: VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: kazikpunk » czw sie 06, 2020 09:20

Fotochromy mogę przerobić tylko nie wiem z jakiego auta i modelu by podeszły tak w miarę łatwo.
Z fotelami będę walczyć. Jak się uda to fajnie a jak nie to chyba kupię recaro z audi s3 tylko że one chyba nie mają pamięci.



Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: Vwolf86 » pt paź 16, 2020 22:48

Witam. Mam golfa 4 wersja 3drzwiowa i chce doposazyc go w skladane lustra. Posiadam wiązki, skladane lustra z pamieciami oraz silnikami szyb na dwoje drzwi przednich z passata b5 lift USA. Silniczki są pod can. Posiada ktos moze opis pinów na kostkach w slupku A i B. Z jednej i drugiej strony jest po dwie kostki czarna i zielona.


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Awatar użytkownika
Vwolf86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: sob maja 30, 2020 15:38
Lokalizacja: Olkusz
Auto: Golf IV 1.9 TDI alh 3D 2001r.
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: Vwolf86 » śr paź 21, 2020 00:52

Czy wystarczy jeden mikrostyk w lusterku? Czy muszą być koniecznie dwa?

Ps. Lusterka z passata b5 fl skladane tez sie da przerobic pod golfa - prawe przerobilem.


Golf 4 1.9tdi ALH 2002r
Samochód stale doposażany przeze mnie w różne OEM graty.
-------> Poszukuje informacji związane z niemieckim systemem TELEMATIK. :D

Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

Re: VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: Tygrysq » śr lis 18, 2020 10:49

Vwolf86 pisze:
śr paź 21, 2020 00:52
Czy wystarczy jeden mikrostyk w lusterku? Czy muszą być koniecznie dwa?

Ps. Lusterka z passata b5 fl skladane tez sie da przerobic pod golfa - prawe przerobilem.
Przerobiłeś lusterka zwykłe te bez kierunkowskazów tak?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości