Golf 4 jaka różnica??

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Wlady
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt paź 29, 2019 18:44

Golf 4 jaka różnica??

Post autor: Wlady » ndz mar 01, 2020 18:24

Witam.ogolnie golfa 4 już mam ale to 3 drzwiowy z silnikiem alh 90km.szukam kombi z silnikiem 130KM tylko zauważyłem że najczęściej w ogloszeniach trafiam na silniki oznaczenia ASZ lub ARL.zdarzały sie wersje ARL 150KM ale rzadko
Z zewnatrz nie widzę różnicy. Czy to odmienne konstrukcje czy tylko jakieś pierdoły są inne?? Nigdy nie miałem styczności z tymi silnikami i nie mam o nich pojęcia.
Jedyny silnik o jakim slyszalem ktory powinienem szerokim łukiem omijać to BXE choć też nigsy go nie miałem.
Więc wracając do tych dwóch wcześniej.który lepiej wybrać i dlaczego?? Pozdrawiam



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Golf 4 jaka różnica??

Post autor: wesol » ndz mar 01, 2020 18:42

Nie nie było nigdy w golfie 4 tylko w golfie 5. Arl to silnik który też był w golfie 4 ale nie kombi. Asz to 130 konny arl to 150 konny. Poza różnica w turbinie oraz intercoolerze to te same silniki.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
pilkozak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: wt gru 05, 2006 00:45
Lokalizacja: Warszawa
Auto: mk4 R32
Silnik: BFH

Re: Golf 4 jaka różnica??

Post autor: pilkozak » ndz mar 01, 2020 18:53

jak chcesz silnik ARL w aucie kombi to szukaj BORY vagon i najlepiej 4x4. jeździłem kiedyś takim po programie na coś pod 200 koni, mega radość z jazdy i osiągów. Znaleźć teraz coś takiego w przyzwoitym stanie to nie lada gratka.


Obrazek

Wlady
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt paź 29, 2019 18:44

Re: Golf 4 jaka różnica??

Post autor: Wlady » ndz mar 01, 2020 19:03

Właśnie przeglądam oferty w mobile.de i faktycznie mało jest ogarniętych aut.ceny są średnie.golfy 5 są tańsze o dziwo z tym że 4 jak dla mnie jest zajebista i póki co nie chce zmienić na nowszy 😁.jedyne czego mi brakuje to chociażby 6 skrzyni i kombi no i mógłby lepiej zapierniczać 😁



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1500
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Re: Golf 4 jaka różnica??

Post autor: kwadrat » ndz mar 01, 2020 22:15

BXE to silnik już nowszy-wystepuje w golfie V. Czy wybierzesz ASZ czy ARL oby dwa bardzo dobre silniki- teraz jedyny ich problem to wyeksploatowanie. Teoretycznie latwiej o zadbany powinno byc przy ASZ, no ale reguły nie ma.
No i tak jak wczesniej bylo mówione w Golfie ARL nie było w kombiaku, chyba w borze kombi


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Golf 4 jaka różnica??

Post autor: wesol » ndz mar 01, 2020 23:05

Bo bora to kombi chyba 80 procent a 20 to sedan. Generalnie to model auta fachowo nazywa się VW golf bora mimo że na klapie pisze tylko bora.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf 4 jaka różnica??

Post autor: Pastusiak » ndz mar 01, 2020 23:09

Te silniki różnią sie wszystkim, inaczej zasilane, inne turbo, sprzęgło, skrzynia, inaczej sterowane, ASZ czy ARL są dużo bardziej rozbudowane i droższe w serwisie, ALH to prościzna.
Może lepiej zamiast kupować następne takie samo auto - zwiększyć moc u siebie, o ile silnik w miarę zdrowy?
Kupno ARL-a jest bardzo skomplikowane bo mocno wyeksploatowane to są wersje a zaniedbane sztuki uderzą ostro po kieszeni.
Zawsze tez można iść w 1,8T i zagazować. Nie jest łatwo znaleźć ale realne przebiegi będą niższe niż w TDI - turbo benzyna nie służyła do trzepania kilometrów i nie ma 2 mln na blacie.



Wlady
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt paź 29, 2019 18:44

Re: Golf 4 jaka różnica??

Post autor: Wlady » pn mar 02, 2020 06:50

Nie no są jeszcze takie co mają niższy przebieg niż 200tys ale kosztują od 4000€ w górę.zwykle takich szukam.rocznik nie ma znaczenia tym bardziej gdy mówimy o 20 letnim aucie.musi sobą coś prezentować.
Golfa ktorego teraz mam kupiłem z przebiegiem nieco powyzej 120tys za 3200€ z salonu.sporo znajomych sie ze mnie śmiało jak mozna dac tyle za stara 4.orginał z pełną dokumentacją serwisowany.dzis ma 280tys na blacie i silnik absolutnie bezproblemowy.warto cierpliwie poszukać.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Golf 4 jaka różnica??

Post autor: wesol » pn mar 02, 2020 08:07

Przebieg to myślę że tu ma nie tyle co do silnika tylko do blacharki oczewiscie jak nie bite auta wchodzą tylko w grę. TDI czy ma 150 tys czy 250 tys to żadna różnica. Jak ma na szafie 600 czy 800 tys to można tylko już mieć duży niefart i w od głowicą do tulejowania. Choć to tez nie takie oczewiste i pewne tak jak wtryski.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf 4 jaka różnica??

Post autor: doggie » pn mar 02, 2020 19:36

.musi sobą coś prezentować. /.../ Golfa ktorego teraz mam kupiłem z przebiegiem nieco powyzej 120tys za 3200€ z salonu.sporo znajomych sie ze mnie śmiało jak mozna dac tyle za stara 4.orginał z pełną dokumentacją serwisowany.dzis ma 280tys na blacie i silnik absolutnie bezproblemowy.warto cierpliwie poszukać.
masło maślane wałkowane na forum milion razy, wystarczyłoby użyć wyszukiwarki, temat stworzony chyba wyłącznie po to, aby pokazać swój zachwyt nad golfiną 4, która ani ładna, ani użyteczna, ani nigdy nie będzie youngtimerem, nie widzę żadnych plusów w budzie czwórki poza erką ewentualnie jakimś zdrowym TDI lub 1.8T, gdzie dostać takiego nie zajechanego to jak wygrać szóstkę w totka



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Golf 4 jaka różnica??

Post autor: wesol » pn mar 02, 2020 19:40

Ostatnie auto nie skażone nowinkami. Czyli instalacja analogowa, silnikibrz DPF i innych bzdetow jak egr elektroniczny i takie tam. Nawet przekładnia kierownicza potrafi wytrzymać 15-20 lat bez naprawy. W miarę rdza nie rusza.b


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf 4 jaka różnica??

Post autor: doggie » pn mar 02, 2020 19:43

miałem i mam nowsze i nigdy nie miałem powodów do narzekania, miałem też kilka lat golfa 4 ale nie wyobrażam sobie porotu do niego, ale jeśli się komuś podoba, piękno jest subiektywne



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Golf 4 jaka różnica??

Post autor: wesol » pn mar 02, 2020 20:53

Nie no fakt nowsze to nowsze. Bardziej dopracowane itd. chodzi też oto że ludzie sobie cenią też mniejsza awaryjnosc. Mieszkają na uboczu na wiosce itp. żeby do pracy się dostać to auto potrzebne. Żeby zrobić zakupy to też itd.b


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1040
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf 4 jaka różnica??

Post autor: Pastusiak » wt mar 03, 2020 00:23

wesol pisze:
pn mar 02, 2020 19:40
Ostatnie auto nie skażone nowinkami. Czyli instalacja analogowa, silnikibrz DPF i innych bzdetow jak egr elektroniczny i takie tam. Nawet przekładnia kierownicza potrafi wytrzymać 15-20 lat bez naprawy. W miarę rdza nie rusza.b
Co racja to racja, inna era silników a nie jednorazówki jak reklamówki, wyciskanie 150 koni z litra jak z butelki wody. Wszystkie ok do lpg a nie instalacja po ileś tys gdzie paliwo idzie też, dobre diesle, proste naprawy itd.
Stad ceny mk4 często bywają podobne jak mk5.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości