Golf 4 1,4 16v, Problem z przygasającymi światłami

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

baas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 17, 2019 09:47

Golf 4 1,4 16v, Problem z przygasającymi światłami

Post autor: baas » pt lis 08, 2019 17:59

1. Podczas Głośnego Słuchania Muzyki przygasają mi światła w rytm muzyki, wie może ktoś w czym jest problem? 2. Czy słaba masa wzmacniacza może być powodem przygasania świateł ?
Wzmacniacz: Peying 200w
Skrzynia: Alpine SBG-1244BP 250w RMS
Przewody: 25mm2 Miedziane
Akumlator: 52ah (5letni)
Napięcie na wyłączonym silniku 12,6V.
Na Włączonym silniku bez obciążenia 14,2V.
Na Włączonym silniku z obciążeniem 13.9V (przy dużym uderzeniu basu skoki napięcia o 0.1V)



Awatar użytkownika
szefol84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: sob wrz 23, 2017 22:02
Lokalizacja: SW
Auto: VW Golf IV 1.6 16 V kombi
Silnik: ATN

Re: Golf 4 1,4 16v, Problem z przygasającymi światłami

Post autor: szefol84 » pt lis 08, 2019 20:05

Zakup kondensatora rozwiąże problem.
Akumulator nie daje rady.
Wydasz około 150zł i taki kondensator starczy ci np do 500W mocy.



baas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 17, 2019 09:47

Re: Golf 4 1,4 16v, Problem z przygasającymi światłami

Post autor: baas » sob gru 07, 2019 12:44

Jak powiedziałeś tak zrobiłem, Zakupiłem kondensator 1F i podczas jazdy światła już nie przygasają, lecz podczas postoju dalej problem istnieje. Wydaje mi się że jak wymienię akumlator to problem zniknie całkowicie.



Awatar użytkownika
szefol84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: sob wrz 23, 2017 22:02
Lokalizacja: SW
Auto: VW Golf IV 1.6 16 V kombi
Silnik: ATN

Re: Golf 4 1,4 16v, Problem z przygasającymi światłami

Post autor: szefol84 » pt gru 13, 2019 17:47

kurcze nie powinny przygasać ponieważ masz kondensator się ładuje i w momencie Basu pobiera z kondensatora a nie prosto z akumulatora.
Szczerze to możesz dać akumulator pod prostownik, naładować i pomierzyć go, może faktycznie akuś do wymiany, jednak przed wydatkiem sprawdź.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Golf 4 1,4 16v, Problem z przygasającymi światłami

Post autor: bogib184 » wt sty 14, 2020 14:48

szefol84 pisze:
pt gru 13, 2019 17:47
kurcze nie powinny przygasać ponieważ masz kondensator się ładuje i w momencie Basu pobiera z kondensatora a nie prosto z akumulatora.
Szczerze to możesz dać akumulator pod prostownik, naładować i pomierzyć go, może faktycznie akuś do wymiany, jednak przed wydatkiem sprawdź.
Tym sposobem naciągnąłeś Kolegę na niepotrzebny koszt, a dlaczego ? Dlatego, że masz jeszcze małe doświadczenie. Zastanów się chwilę i :

- akumulator ważący 15 - 20 kg nie daje rady
- alternator zapewne 70 A nie daje rady

Zabawka w postaci kondensatora wielkości (mowa o obudowie) sprayu na muchy ma dać radę ? Widziałeś co jest w takiej obudowie ? Kondensator wielkości bateryjki do pilota, on ma niby dawać ten ekstra prąd w instalacji ?

Do autora - zaczynamy po kolei. punkt masy dla wzmacniacza ma być dobrze oczyszczony do gołej blachy, przewody miedziane, wszystkie połączenia solidne. Pod maską warto przeczyścić masy fabryczne, zabezpieczyć smarem miedzianym lub wazeliną techniczną, dołożyć dodatkowe masy pod maską o przekroju identycznym, jakim zrobiłeś instalację do wzmacniacza - nazywa się to popularnie BIG 3 (znajdź na YT film z instrukcją jak się to robi). Jeśli problem nadal występuje, należy szukać przyczyny w zużytym alternatorze lub starym akumulatorze, ale kolejność zachować taką, jaką napisałem. Nie ma bata, żeby przy takim sprzęcie były problemy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości