[mk4] Awaryjne otwieranie maski

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Piotr932
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw paź 29, 2015 20:48

[mk4] Awaryjne otwieranie maski

Post autor: Piotr932 » czw gru 12, 2019 07:06

Cześć Panowie. Potrzebuje pomocy, mam problem z prądem w aucie i chciałem na noc odłączyć aku, ale dopiero jak to zrobiłem ogarnąłem, że nie jestem w stanie otworzyć auta z kluczyka. Muszę jakoś dobrać się do auta, poczytałem trochę jakieś stare tematy i mam pytanie, czy mozna zdjac grill przy zamknietej masce? Wtedy podobno po odkreceniu 3 śrub maska podnosi się z zamkiem? Nie mam dostępu od spodu auta, w ostateczności będę musiał tluc szybę.. Dzięki za każdą sugestie.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

[mk4] Re: Awaryjne otwieranie maski

Post autor: Garrison » czw gru 12, 2019 15:58

Chcesz powiedzieć, że wszystkie trzy wkładki są zastane?

Sprawdza się patent z wykręcenien żarówki oświetlenia tablicy i podpięcie drugiego akumulatora. Wtedy można z pilota otworzyć.



Piotr932
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw paź 29, 2015 20:48

[mk4] Re: Awaryjne otwieranie maski

Post autor: Piotr932 » czw gru 12, 2019 16:12

Tak, wszystkie 3 wkładki są zastane.. Czy patent z podłączeniem drugiego aku w żarówkę sprawdzi się w przypadku odpietej minusowej klemy?



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1048
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

[mk4] Re: Awaryjne otwieranie maski

Post autor: mat06 » czw gru 12, 2019 17:35



Obrazek

Piotr932
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw paź 29, 2015 20:48

[mk4] Re: Awaryjne otwieranie maski

Post autor: Piotr932 » czw gru 12, 2019 20:20

Udało mi się otworzyć maske, ale niestety kosztem grilla, nie idzie go ściągnąć przez ciegno do otwierania maski. Po zdjęciu grilla 3 torxy i maska idzie do góry z zamkiem. Dzięki za pomoc :)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Re: Awaryjne otwieranie maski

Post autor: Qto » pt gru 13, 2019 12:39

Trochę późno ale napiszę bo walczyłem zarówno z otwieraniem maski przy zerwanej lince jak też z zamkiem, który nie chciał puścić maski.
W pierwszym przypadku od spodu ręką, pomiędzy silnikiem a chłodnicami) można dosięgnąć ucha przy zamku, które jest normalnie pociągane za linkę. Z różnymi silnikami może być różnie z miejscem, osłonę pod silnikiem trzeba zdjąć (jeśli jest) i dobrze jest podnieść auto na lewarku.
Drugi przypadek...maska odskoczyła po pociągnięciu dźwigni w aucie ale dalej już otworzyć się nie chciał z powodu uszkodzenia mechanicznego. Tutaj udało się zdjąć grill (w porównaniu do przypadku autora tematu maskę miałem podniesioną te ok 2cm), odkręcić zamek i otworzyć maskę razem z nim - trzeba tylko uważać na linkę i czujnik otwarcia maski.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości