Komunikat OIL PRESS STOP ENGINE (1.4 16V AXP)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dariuszn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob cze 17, 2017 20:42

Komunikat OIL PRESS STOP ENGINE (1.4 16V AXP)

Post autor: dariuszn » czw paź 31, 2019 12:49

Witam,

wczoraj po całym dniu jazdy na kilka sekund (2 - 3 sekundy) zaświecił mi się wspomniany komunikat i migała czerwona lampa oleju. Komunikat nagle zniknął. Po około 200m zjechałem na stację wyłączyłem silnik. Sprawdziłem poziom oleju. Poziom oleju był w normie. Silnik ani nie szarpał ani nie przerywał. Nie było też słychać żadnych nowych odgłosów oprócz tych normalnych dla tego silnika. Kodu błędu również nie było. Po odczekaniu chwili pojechałem do domu.

Proszę o informację czego to mogło być przyczyną. Rano sprawdziłem poziom oleju i po dojechaniu do pracy również. Poziom po chwili od wyłączenia silnika był chyba identyczny jak przed uruchomieniem silnika. Żadnych błędów, żadnych dodatkowych kontrolek. Kontrolka oleju gaśnie bardzo szybko po przekręceniu stacyjki.

Pozdrawiam
Darek



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Komunikat OIL PRESS STOP ENGINE (1.4 16V AXP)

Post autor: marcin7x5 » czw paź 31, 2019 21:40

Albo pada czujnik ciśnienia oleju albo zaczyna tracić ciśnienie oleju. Dla pewności zrobiłbym pomiar ciśnienia oleju na rozgrzanym silniku na biegu jałowym jak i powyżej 2000 obr.



dariuszn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob cze 17, 2017 20:42

Re: Komunikat OIL PRESS STOP ENGINE (1.4 16V AXP)

Post autor: dariuszn » pn gru 23, 2019 20:41

Dziękuje za informacje. Sprawdzono ciśnienie oleju. Było prawidłowe. Wymieniony został czujnik ciśnienia oleju. Błąd się nie powtórzył.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości