Regulator przesłony powietrza Pierburg 2EE

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

nogiln
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: wt paź 25, 2011 10:33
Auto: Golf 2 1.6
Silnik: PN

Regulator przesłony powietrza Pierburg 2EE

Post autor: nogiln » czw sty 17, 2019 19:18

Witam, przesłona powietrza powinna podczas rozgrzewania być co raz bardziej otwierana aż do momentu pełnego otwarcia, gdy silnik osiągnie temperaturę pracy. Natomiast, gdy silnik jest nierozgrzany trzeba trzymać pedał gazu.Odpowiada ona również za proporcję paliwa i powietrza podczas przyśpieszania. Mój problem jest taki, że ona mimo rozgrzanego silnika jest cały czas przymknięta, co może być przyczyną takiego zachowania? \
Czy regulator położenia przepustnicy powinien przy takim ustawieniu podnieś obroty
Ostatnio zmieniony pt paź 04, 2019 20:26 przez nogiln, łącznie zmieniany 2 razy.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Re: Regulator przesłony powietrza Pierburg 2EE

Post autor: Hubi14 » czw sty 17, 2019 19:51

u mnie był walnięty nastawnik wolnych obrotów i ta przesłona cały czas pracowała ewentualnie świruje potencjometr położenia przepustnicy.. próbowałeś sprawdzić jakie błędy widzi sterownik?



nogiln
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: wt paź 25, 2011 10:33
Auto: Golf 2 1.6
Silnik: PN

Re: Regulator przesłony powietrza Pierburg 2EE

Post autor: nogiln » ndz sty 20, 2019 19:29

Kodów nie sprawdziłem, ponieważ na benzynie nie pracuje w ogóle na jałowym biegu, natomiast na LPG po podłączeniu testera do gniazda diagnostycznego dioda świeci, po odłączeniu od masy dioda nie błyska i nie świeci. Co może być przyczyną niemożności odczytania kodów?
Jeszcze jedno, czy do regulatora przesłony wstępnej powietrza istotne jest na który styk idzie napięcie, czy to nie ma znaczenia? Pytam, gdyż zauważyłem, ze wtyka, która go zasila ma inne kolory przewodów niż te które wychodzą z wiązki od ECU?



nogiln
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: wt paź 25, 2011 10:33
Auto: Golf 2 1.6
Silnik: PN

Re: Regulator przesłony powietrza Pierburg 2EE

Post autor: nogiln » sob sty 26, 2019 17:47

Witam,czy ewentualna pomyłka przy podłączeniu napięcia do regulatora może spowodować jego uszkodzenie? Czy ciągle zamknięta przesłona powietrza może być właśnie cały czas zamknięta, gdyby np. napięcie podane było nie na ten styk?



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Re: Regulator przesłony powietrza Pierburg 2EE

Post autor: Hubi14 » ndz sty 27, 2019 02:20

skoro masz LPG to nie zdziwiłbym się jak by po prostu gaziarz co to montował pociął przewody i to nie działa.. już nie raz takie dziwne praktyki widywałem.. zobacz czy wiązka jest cała.. a podłączenie +/-raczej nie ma znaczenia.. można to łatwo sprawdzić zasilaczem 5V (ładowarka od telefonu np) podłącz raz tak raz na odwrót to będziesz widział..



nogiln
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: wt paź 25, 2011 10:33
Auto: Golf 2 1.6
Silnik: PN

Re: Regulator przesłony powietrza Pierburg 2EE

Post autor: nogiln » pn sty 28, 2019 11:54

Czy silniczek, który reguluje przesłoną powietrza jest to elektromagnes, czy jest to silnik krokowy?
Czy przesłona wstępna powietrza podczas rozgrzewania silnika uchyla się stopniowo aż do pełnego otwarcia? Przesłona służy również do wzbogacania mieszanki podczas przyśpieszania i do rozruchu.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Re: Regulator przesłony powietrza Pierburg 2EE

Post autor: Hubi14 » czw sty 31, 2019 20:56

Podaj mi na PW maila to Ci wyślę materiały o 2EE to sobie poczytasz co i jak diagnozować i posprawdzać :)



nogiln
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: wt paź 25, 2011 10:33
Auto: Golf 2 1.6
Silnik: PN

Re: Regulator przesłony powietrza Pierburg 2EE

Post autor: nogiln » pt paź 04, 2019 13:15

Witam, kolejny raz padł w moim aucie sterownik Ecotronic, tzn. nie działa przesłona wstępna. Co może być powodem takiej rzeczy? Czy dodatkowa masa załatwi sprawę?
Drugi problem to podłączenie zasilania na silnik sterujący przesłaną wstępną, czy napięcie powinno być podane na konkretny styk czy to nie ma znaczenie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



nogiln
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: wt paź 25, 2011 10:33
Auto: Golf 2 1.6
Silnik: PN

Re: Regulator przesłony powietrza Pierburg 2EE

Post autor: nogiln » ndz paź 06, 2019 17:17

W moim golfie jest inaczej niż na schemacie. Na schemacie końcówki przewodów idących do urządzenia sterującego przesłoną wstępną to 14 i 15. Według zamieszczonego poniżej schematu końcówki zasilające nastawnik przesłony wstępnej w moim aucie to końcówka 20 ( na schemacie przekaźnik zasilania układu Ecotronic) i 21 ( na schemacie nie wykorzystany ).
Problem jaki mam to czy ważne jest, na który styk nastawnika należy podać zasilanie?
Kolejnym problem są masy. Czy masy do sterownika są przykręcone do pokrywy zaworów tak jak na załączniku?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości