Drgania napinacza paska wielorowkowego

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pawel9413
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob maja 04, 2019 10:21
Auto: Golf Mk IV Highline 1.9 TDI ALH 90KM
Silnik: ALH

Drgania napinacza paska wielorowkowego

Post autor: pawel9413 » pt wrz 27, 2019 22:34

Witam. Odkąd mam swojego Golfa borykam się z problemem drżącego, telepiącego się napinacza paska osprzętu. Są to drgania przenoszone z paska na napinacz. Występują tylko kilka minut po odpaleniu silnika lub po włączeniu klimatyzacji. Szukałem troche na forum i w internecie i idąc za poradami wymieniłem koło pasowe alternatora mimo że raczej było sprawne (blokowało się tylko w jedną strone a w druga przepuszczało) lecz to nie pomogło. Podczas wymiany tego sprzęgiełka zauważyłem że amortyzatorek (tłumik drgań) na napinaczu przesuwa się bardzo luźno i wyciekł z niego olej. Zamówiłem więc na allegro jakiś tani amortyzatorek i go podmieniłem jednak problem z drgającym napinaczem nadal występuje. W czym może być problem? Czy może to być wina luzu między amortyzatorkiem a śrubą mocującą go do napinacza (tej bliżej rolki)? Co jeszcze może powodować takie drgania paska i napinacza?

silnik 1.9 ALH


Golf IV 1.9 TDI ALH 90KM

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Drgania napinacza paska wielorowkowego

Post autor: wesol » sob wrz 28, 2019 06:45

Sprawdź koło pasowe na wale. To duże bo ma w sobie tłumik drgań w postaci gumy.
Drgania będą jakieś tam nawet nie takie malutkie w pierwszych 3 minutach pracy silnika bo świece żarowe się grzeją jeszcze wtedy mimo że silnik już chodzi. Robi to duże obciążenie dla alternatora. Podobnie z klimą jest ale skłaniam się wpierw do tego koła pasowego. Dość często rozwarstwia się i mamy drgania pod obciążeniem.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

pawel9413
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob maja 04, 2019 10:21
Auto: Golf Mk IV Highline 1.9 TDI ALH 90KM
Silnik: ALH

Re: Drgania napinacza paska wielorowkowego

Post autor: pawel9413 » sob wrz 28, 2019 09:32

W jaki sposób moge sprawdzić to koło? Po czym poznać ze jest uszkodzone?
Tak pracuje mój napinacz:

Nie wiem czy zobaczycie to na filmiku ale oprócz ruchów takich tył - przód są widoczne wibracje


Golf IV 1.9 TDI ALH 90KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości