Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Kapela
VWmaniak
VWmaniak
Posty: 1940
Rejestracja: czw paź 23, 2008 22:43
Lokalizacja: Wrocław/Milicz/Pleszew

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Kapela » czw cze 13, 2019 00:45

Dobra, zadałem proste pytanie i 99%ludzi wie o co chodzi. A ze ty musisz sobie wszystko komplikowac to nie moja wina. ;)
Pytałem bo moge miec lampy za piwo, i jesli było by to tak szybkie do ogarniecia jak w mk3 to bym je wsadził . Zawsze to na +.
Ale widze ze to rzezba w gownie, wiec nawet nie chce mi sie tego robic. Bo gra nie warta swieczki, tymbardziej w zwykłym smieciu, nie bede w niego inwestował i tracił czasu. Do takich zabaw mam inne auto.
Dzieki wszystkim za pomoc ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Obrazek
Zielone....TDi... :weedman: Panie,to nie na polske drogi

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » ndz cze 16, 2019 20:06

Nie chodzi o komplikowanie, chodzi po prostu o precyzyjne wyrażanie się. Mnie to np. razi jak czytam takie wypowiedzi, bo na co dzień zawodowo muszę się użerać z takim olewactwem językowym. Potem człowiek czyta wypociny piszących dokumentacje techniczne z których jedyne co można zrobić to podpałkę do grilla, bo wartość jako dokument techniczny jest równa zeru.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pt cze 21, 2019 20:26

Co myślicie o dodatkowej chłodnicy oleju do TDI? Leciałem niedawno kilka minut powyżej 240km/h i temperatura oleju skoczyła do 128* :otepienie: Na zewnątrz było ciepło... 20+ ale nie upalnie. Na co dzień jest mi to kompletnie zbędne...ale jak już lecę trasę, to lecę...i nie chciałbym żeby temperatura oleju mnie ograniczała. Olej 5w40 . Myślałem nad 5w50...ale na co dzień zbędna sprawa...a zmieniać tylko na trasę, to też mi się nie chce. Ja robię takie trasy to zwykle wychodzi 4-5kkm w 1-2tyg.

W związku z powyższym...zakończyłem testy z rozmiarami opon...teraz tylko muszę odszukać na starym telefonie fotki z początku testów...zebrać wszystko w całość...później opisać to jakoś



Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Tygrysq » pt cze 21, 2019 21:56

Chce modzić lustra z superba 2006 do golfa z kierunkiem oświetleniem i pamięcią. Ma ktoś może fotki jak to spasować? Tak wiem rzeźba więc bez zbędnych głupich tekstów czy warto czy się opłaca.
Ktoś ostatnio wrzucił od mk5 A są one bardzo podobne tylko nie wiem kto...



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » ndz cze 23, 2019 11:51

Qto pisze:
pt cze 21, 2019 20:26
Co myślicie o dodatkowej chłodnicy oleju do TDI? Leciałem niedawno kilka minut powyżej 240km/h i temperatura oleju skoczyła do 128* :otepienie: Na zewnątrz było ciepło... 20+ ale nie upalnie. Na co dzień jest mi to kompletnie zbędne...ale jak już lecę trasę, to lecę...i nie chciałbym żeby temperatura oleju mnie ograniczała. Olej 5w40 . Myślałem nad 5w50...ale na co dzień zbędna sprawa...a zmieniać tylko na trasę, to też mi się nie chce. Ja robię takie trasy to zwykle wychodzi 4-5kkm w 1-2tyg.

W związku z powyższym...zakończyłem testy z rozmiarami opon...teraz tylko muszę odszukać na starym telefonie fotki z początku testów...zebrać wszystko w całość...później opisać to jakoś
Sam będę dokładał bo mi się olej przegrzewa. Już nawet kupiłem podstawę pod filtr z wyjściem na chłodnicę i wbudowanym termostatem. Chłodnicę też mam, tylko problem ją upchać bo spora wymiarowo, ale coś się pomodzi. Jak nie to jeśli wsadziłeś Fmic ( a pewnie tak) to masz miejsce po tam gdzie kiedyś był IC, mógłbyś tam spokojnie upchać chłodnicę oleju z Fiata Coupe 2,0T ( gabarytowo podobna do seryjnego IC, tylko cieńsza).

Panowie, pytanie z innej beczki. Pojawił mi się problem z tankowaniem samochodu. Nie da się normalnie zatankować bo wybija paliwo przez wlew i się pieni ( wygląda jakby się podczas tankowania nie odpowietrzał bak). Miał już ktoś taki problem ? Dodam że zawór zwrotny z wlewu ( ta kulka na sprężynie) wywalony i problem nadal występuje.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » ndz cze 23, 2019 22:20

czaszkowałem gdzie to upchać...a na miejsce po bocznym icku nie wpadłem :crazy: Upierałem się żeby gdzieś na środku dać...ale z boku chyba będzie najlepiej. Chłodnicza raczej jakaś "tuningowa". Masz jakieś namiary na taką podstawkę z termostatem?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pn cze 24, 2019 13:14

Konkretnych namiarów nie mam, ale szukaj po podstawkach oplowskich dla silników 2 litry turbodoładowanych (C20LET) albo fiatowskich starych dizli czy turbo benzyn. Kupisz używkę za 20-30zł. Możesz to wstawić pod fabryczny wymiennik wodny, jedyne co to tą nagwintowaną rurkę która to skręca w całość będziesz musiał zorganizować dłuższą, ale to albo kupisz na allegro, albo pójdziesz do pierwszego lepszego tokarza i ci to ogarnie. Ta podstawka wygląda tak (tu zdjęcie Mocala który kosztuje 300zł, a z opla na złomie załatwisz to samo za 10-20zł):

Obrazek


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
marcinnxtdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 13:16
Lokalizacja: Czeladź

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: marcinnxtdi » wt lip 02, 2019 18:45

Ktoś wie czy intercoolery od axr i asz są takie same ?
Maja inne numery ale zewnętrznie wyglądają podobnie jest jeszcze jakaś różnica ?


Obrazek

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » wt lip 02, 2019 21:03

Przypuszczam że będzie to samo ( pewności nie mam). Jakbyś miał wymiary otworu wlotowego i wylotowego z AXR to podaj. W weekend będę w domu to mogę sprawdzić jakie są moim byłym IC w ASZ.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
krzychu2805
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:31
Lokalizacja: Rz-ów

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krzychu2805 » śr lip 03, 2019 21:26

Ktoś z Was jeździ/jeździł na sprężynach Eibach sportline -45-50/-30-35 lub vogtland -40 ?
Zastanawiam się nad kupnem którychś z nich. Obecnie mam Eibach Pro kit - 30 i obniżenie przodu mnie nie satysfakcjonuje.
Zastanawiam się czy te -45/50 w przypadku Eibacha będzie zbyt dużym obniżeniem dla amortyzatorów Bilstein B4 i czy nie będzie już półoś obcierać o stabilizator.
W tej chwili na równej powierzchni mam 4 cm odstępu pomiędzy półosią a stabilizatorem.
Ktoś doradzi? :)



Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » czw lip 04, 2019 22:39

Posiada ktoś SPRAWDZONE błotniki przód do mk4?
Tylko takie na prawdę godne polecenia? Dobry spas, jakość
blachy też nie kartkowa, czyli gruba blacha w miarę.
Jakaś firma, link do ogłoszenia, aukcji..
Szukam, bo trzeba wymienić. Super jak jakieś w kolorze.
Lc9z. Pozdrawiam.


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1048
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mat06 » czw lip 04, 2019 23:52

Znalezienie ori błotnika w Twoim kolorze nie powinno być trudne, szkoda bawić się w zamienniki.


Obrazek

Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » pt lip 05, 2019 02:11

Ta, a stan tych błotników jest gorszy niż agonalny. GOLF to auta kilkunastoletnie i nawet więcej. Więc praktycznie na każdym błotniku już ząb czasu swoje zrobił. Słyszałem, że są godne uwagi błotników zamienniki stąd też i zapytanie czy coś znacie.


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » pt lip 05, 2019 08:43

Jak będę przy kompie znajdę link skąd brałem błotnik - moim zdaniem spasowanie jest naprawdę OK.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości