Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Masterjam77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 03, 2019 14:37

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Masterjam77 » wt mar 05, 2019 23:40

Niestety jestem przeciwnikiem aut z gazem :P



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: dreyfus » wt mar 05, 2019 23:51

Byś kiedyś miał dobrą instalację i realne z niej oszczędności byś inaczej gadał...



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: luckyboy » śr mar 06, 2019 00:19

dreyfus pisze:Byś kiedyś miał dobrą instalację i realne z niej oszczędności byś inaczej gadał...
Dokładnie. Ja mam gaz i ostatnio przy dolewce etyliny jak pomyślałem że miałbym jeździć na benzynie to już sobie tego nie wyobrażam finansowo.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » śr mar 06, 2019 00:20

Obecne silniki 1.6, 1.8 i 2.0 vvti Toyoty to jedne z lepszych silników na rynku do LPG.

@Masterjam77 a jakieś sensowne uzasadnienie poza "nie bo nie" i oklepanym i dziecinnym sloganem "gaz jest do zapalniczek i kuchenek"?

Sam bym chętnie jeździł na LPG ale auta które mi podchodzą niestety mają bezpośredni wtrysk a dedykowane instalacje V gen. do nich na ciekłym wtrysku niestety są drogie i mało opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: luckyboy » śr mar 06, 2019 01:32

Alex Idea zapowiada się obiecująco



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: lwlw » śr mar 06, 2019 09:08

Też mnie troszkę zaskoczyła opinia o 1,5 TSI. Wiem, że mniejsza pojemność, ale myślałem, że będzie choć zbliżony do 1,8 TSI 160 KM, który moim zdaniem jeździ fajnie w superbie II. Gdybym jeździł więcej, chyba bym go jednak gazował :)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » śr mar 06, 2019 09:41

luckyboy pisze:
śr mar 06, 2019 01:32
Alex Idea zapowiada się obiecująco Obrazek
Przynajmniej marketingowo dobrze wygląda, czyli zużycie Pb do 10%

Ja jednak czekam kiedy V gen. będzie kosztowała max 5 tys zł ale nie wiem czy się doczekam



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: sebekgolf » śr mar 06, 2019 10:53

Spoko, pożyje gość trochę, może przyjdzie mu robić 80tyś km w górę rocznie to zacznie inaczej gadać.

Ze swojego doświadczenia mogę jedynie napisać tyle, że na gaz mówią "nie" ludzie którzy :

- pierwsza grupa - ci którzy go nigdy nie mieli, ale naczytali się na forach jakie to problemy generuje

- druga grupa - ci którzy mieli auto w gazie, kutwili na instalacji ( czyli montowali po najniższej linii oporu na najtańszych podzespołach w byle jakim warsztacie), do tego olewali stan samochodu ( czyli głównie wymiana świec i kabli na czas, w razie potrzeby cewek zapłonowych, a do tego nie wymieniali filtrów i nie robili przeglądów instalacji połączonych ze strojeniem instalacji). A potem narzekali że auto "nie jedzie"

Za autopsji napiszę, że mniej nerwów kosztowały mnie do tej pory wszystkie samochody które miałem/mam w gazie, niż dizle. A jeżdżę sporo ( ostatnie 4 miesiące prawie 25tyś km autem w gazie). Przy czym ja nie szczędzę na instalację gazową i przeglądy. Nie mówiąc o wymianie filtrów przed czasem i tankując tylko na znanych sieciach stacji benzynowych.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: dreyfus » śr mar 06, 2019 12:14

doggie poczytaj sobie o tych super instalacjach o których mówisz jakie są z nimi problemy... Na chwilę obecną jedynie 4 generacja z dotryskiem jest bezproblemową... I przynosi oszczędności zapewniam...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » śr mar 06, 2019 12:44

dreyfus pisze:
śr mar 06, 2019 12:14
Na chwilę obecną jedynie 4 generacja z dotryskiem jest bezproblemową...
jednak testy i opinie gazowników jednoznacznie wskazują na wyższość instalacji V generacji względem IV w silnikach TSI/TFSI, GDI, CGI itp...Nie jestem ostatnimi czasy obeznany w LPG, nie wiem czy dobrze napisałem pisząc o V gen. bo jedni piszą i V a jedni o VI generacji LPG z wtryskiem gazu w frazie ciekłej przez wtryskiwacze benzynowe. Ja swoją przygodę skończyłem x lat temu na III generacji

też miałem dwa auta na gaz w przeszłości i jak jedno spisywało się wyśmienicie tak drugie to była udręka. IV generacja też przysparza problemy, to że u jednego jest kolorowo nie oznacza że u innego też tak będzie, nic nie jest idealne i wieczne. Akurat mój sąsiad zza płotu ma salonową Sportage 1.6 gasoline direct injection z instalką V generacji i od ponad 4 lat i 150 tys km nic się z nią nie działo, przynajmniej tak mnie zapewnia. Znając złośliwość rzeczy martwych normalne jest że coś może nie działać idealnie bez względu na generację. Nigdy nie twierdziłem że IV gen. w TSI nie przynosi oszczędności aczkolwiek na razie wolę pozostać przy swoim dieslu. Co prawda jest chęć na hybrydę ale połączenie 1.8 z elektrykiem w Toyocie po pierwsze niestety w ogóle nie jedzie a po drugie poza miastem nie przynośi żadnych oszczędności. Testowałem niedawno CHR.

Jak zrealizuję swój plan i kupię auto z silnikiem M 270.910 i skrzynią 7G-TRONIC to być może rozważę montaż LPG



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » śr mar 06, 2019 13:08

lwlw pisze:
śr mar 06, 2019 09:08
Też mnie troszkę zaskoczyła opinia o 1,5 TSI. Wiem, że mniejsza pojemność, ale myślałem, że będzie choć zbliżony do 1,8 TSI 160 KM, który moim zdaniem jeździ fajnie w superbie II. Gdybym jeździł więcej, chyba bym go jednak gazował :)
Może wpływ na moje odczucia miało to, że auto było zapakowane dość mocno (4 osoby + bagaż + box na dachu) i miało przebieg <10000 km, ale mimo wszystko spodziewałem się czegoś więcej.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: dreyfus » śr mar 06, 2019 13:16

Dalej twierdzę po obecności na LPG forum że 6 generacja nie jest taka dobra problemu z pompa mi ciśnienia itp ale każdy robi i zakłada co uważa.
Teraz w robocie przyjechały nowe superb z 1.5 i nie powiem jedzie to wiadomo że w porównaniu z moim 2.0 słabo ale podobnie jak 1.8 słabiej ale tragedii nie ma.



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: lwlw » śr mar 06, 2019 15:24

Ten wtrysk gazu w fazie ciekłej to zdaje się problemy z pompami, które są dość głośne i niezbyt trwałe. No i odpalanie na mrozach. Chyba bym wolał instalację z dotryskami benzyny. Tylko że znów na krótkich trasach to będzie sama benzyna, więc każdy musi się dobrze zastanowić jaki ma charakter jazdy.



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: dreyfus » śr mar 06, 2019 16:22

lwlw pięknie ktoś wreszcie w temacie gazu gada po mojemu 😀 na krótkie odcinki lipa w zimie teraz jak jest 12 stopni, słonecznie jeszcze z parkingu pod robotą nie dojechałem do głównej drogi już miałem gaz...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości