Kompresor do golf cabrio mk4?

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Dawca08
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt wrz 25, 2018 20:48
Auto: Golf IV Cabrio 1.6 1E7 1998r.
Silnik: AKS

Kompresor do golf cabrio mk4?

Post autor: Dawca08 » ndz lut 24, 2019 16:26

Witam.
Ktoś się orientuje może jak wygląda sprawa z założeniem kompresora pod seryjny silniczek? Pojemność 1.6 aks. Osobiście cienko to widzę, aczkolwiek (mam nadzieję że się mylę :grin: )
Z góry dzięki!



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Kompresor do golf cabrio mk4?

Post autor: wesol » ndz lut 24, 2019 17:22

Szkoda zachodu. Za duży koszt. Lepszy SWAP.
Tak to musisz zależnie od tego ile koni ma wyjść to od zrzutu głowicy by zmniejszyć stopień sprężania po wydajniejszy układ paliwowy, dorobienie miejsca na ten kompresor i jego napęd po jeszcze wzmocnienie układu korbowego sprzęgła to na koniec siądzie skrzynia.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Re: Kompresor do golf cabrio mk4?

Post autor: KoguT » śr lut 27, 2019 19:54

Do AKSa niema sensu wkładać kompresora. Tak jak przedmówca pisał - koszt nie opłacalny. Pomylił się tylko przy stwierdzeniu odnośnie skrzyni. Bo jeśli masz typu 020 to wytrzyma okolice 190KM.

Jeśli chcesz mieć moc i upierasz się przy kompresorze to zrób swap na ABA i możesz dmuchać bo ten motor wytrzymuje 210KM bez ingerencji w bebechy.
Jeździłem takim cudem rok temu na zlocie jakim jest DynóVWka. ABA z turbem od Lancera.



Dawca08
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt wrz 25, 2018 20:48
Auto: Golf IV Cabrio 1.6 1E7 1998r.
Silnik: AKS

Re: Kompresor do golf cabrio mk4?

Post autor: Dawca08 » śr lut 27, 2019 21:48

Więc najmniej awaryjnym wyjściem na zwiększenie mocy jest swap na vr6? Też o tym myślałem, tym bardziej że na zachodzie takie silniczki można nabyć za rozsądne pieniądze. Na razie zbieram tylko informacje na przyszłość, bo nie ma co, korci :D jak fundusze pozwolą, i goferka nie sprzedam to kto wie



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Kompresor do golf cabrio mk4?

Post autor: wesol » śr lut 27, 2019 23:05

Cena jest uzależniona od wieku auta. Chodzi bardziej nie o konkretny egzemplarz tylko model. Co z tego że silnik kupisz za 2000 zł a taki do remontu za 1000 jak wartość tego co masz w opisie to jakieś 3000 zł. Dolicz robotę mały remont silnika który kupisz parę jeszcze gratów potrzebnych i wyjdzie że SWAP zrobisz za ile? Nie mniej jak 10 tys a realnie to bliżej 15 tys i będzie to jeszcze trwać parę miesięcy. Że starej budy zostanie ci tylko karoseria i siedzenia bo i hamulce wymienisz z kołami i cała jednostkę napędową z wszystkim co współpracuje.
Niestety trzeba już się przyznać do tego że to już w tej budzie nieopłacalne ale wręcz wtopione pieniądze. Taki numer trzeba było robić jakieś 10 lat temu .


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Re: Kompresor do golf cabrio mk4?

Post autor: KoguT » czw lut 28, 2019 19:41

wesol pisze:
śr lut 27, 2019 23:05
Cena jest uzależniona od wieku auta. Chodzi bardziej nie o konkretny egzemplarz tylko model. Co z tego że silnik kupisz za 2000 zł a taki do remontu za 1000 jak wartość tego co masz w opisie to jakieś 3000 zł. Dolicz robotę mały remont silnika który kupisz parę jeszcze gratów potrzebnych i wyjdzie że SWAP zrobisz za ile? Nie mniej jak 10 tys a realnie to bliżej 15 tys i będzie to jeszcze trwać parę miesięcy. Że starej budy zostanie ci tylko karoseria i siedzenia bo i hamulce wymienisz z kołami i cała jednostkę napędową z wszystkim co współpracuje.
Niestety trzeba już się przyznać do tego że to już w tej budzie nieopłacalne ale wręcz wtopione pieniądze. Taki numer trzeba było robić jakieś 10 lat temu .
Trochę się pogubiłem bo nie mam pojęcia do kogo pisałeś :kac: .
Czy do mnie czy do autora tematu... :kac:

No ale z kosztami popłynąłeś :panna: . Nie mniej niż 10 tysięcy? To co Ty byś tam chciał wkładać?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Kompresor do golf cabrio mk4?

Post autor: wesol » czw lut 28, 2019 20:56

Jeśli ma być to zrobione dobrze to niby ile ma to kosztować. Ile kosztuje soft do diesla a ile do benzynowca (oba uturbione)? Kiedyś w Gdańsku gadałem z Fiodorem to wyszło że tuning diesla jest dużo tańszy. Pamiętaj że benzyna musi mieć mieszankę stechio, nie można ot tak sobie podlewać paliwa. Trzeba odprężać silnik. Jaka jest szansa popłynięcia tłoków w dieslu a jaka w benzynie. Diesla tuning tak o 100% mocy więcej to jaki koszt? Big turbo ile kosztuje do diesla a ile do benzyny? Wtryski troszkę droższe są w dieslu to owszem. Bena fajna ale nakład musi być większy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Re: Kompresor do golf cabrio mk4?

Post autor: KoguT » ndz mar 03, 2019 13:25

wesol pisze:
czw lut 28, 2019 20:56
Jeśli ma być to zrobione dobrze to niby ile ma to kosztować. Ile kosztuje soft do diesla a ile do benzynowca (oba uturbione)? Kiedyś w Gdańsku gadałem z Fiodorem to wyszło że tuning diesla jest dużo tańszy. Pamiętaj że benzyna musi mieć mieszankę stechio, nie można ot tak sobie podlewać paliwa. Trzeba odprężać silnik. Jaka jest szansa popłynięcia tłoków w dieslu a jaka w benzynie. Diesla tuning tak o 100% mocy więcej to jaki koszt? Big turbo ile kosztuje do diesla a ile do benzyny? Wtryski troszkę droższe są w dieslu to owszem. Bena fajna ale nakład musi być większy.
Pisałem że swap wyjdzie taniej niż 10tys. Nawet z remontem.
Ale nadal nie dowiedziałem się o czyje auto chodziło że jest warte 3000 :panna: .

Co do uturbiania to wiadomo że cena rośnie lawinowo w stosunku do mocy jaką chcesz uzyskać.
Chociaż uturbienie ABA wcale nie jest aż tak bardzo kłopotliwe. Największym problemem jest znalezienie kogoś kto zrobi do niego soft ponieważ nie da się wgrać go "po kablu".
No i remont ABA również nie jest drogi. A wiem coś na ten temat bo robiłem własnoręcznie.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Kompresor do golf cabrio mk4?

Post autor: wesol » ndz mar 03, 2019 14:45

Mowa o zrobieniu swapa nie w szopie tylko w warsztacie. Ile wezie warsztat? Ile za dubaie i kombinowanie z tydzień czasu? Ja bym wolał w ciągu tego tygodnia powymienia. Jakieś hamulce, amorki itp i napewno dziennie przemiłe conajmniej z1500 zł czyli odliczając koszty zarobie z 200-300 może nawet 400 zł przy dobrej robocie. Bawiłbys się w SWAP gdzie się trochę po łysinie podrapiesz i zarobisz może z 800 zł?
Co do uturbiania benzyn to mówmy o fachowej robocie czyli odprężenie, wzmocnienie jeśli trzeba jednostki itd. Założenie samego turbo i dmuchnięcie powiedzmy z 0.5 bara na nie odprężona jednostkę uważam za druciarstwo.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Re: Kompresor do golf cabrio mk4?

Post autor: KoguT » ndz mar 03, 2019 17:14

Robiłem SWAPy w Golfach. I nie w szopie tylko w swoim garażu :hmm: .
MK1, MK2 i MK3 to jest 3 dni roboty i odpalenie :bigok: .
W moim byłym MK3 wyciągałem silnik z wiązką w 2 godziny z rana i gdybym miał pod ręką ABFa albo VRa to wieczorem bym nim na przejażdżkę pojechał.
MK4 Cabrio to jest MK3 więc niema filozofii.
Poza tym praktycznie żaden zakład mechaniczny (przynajmniej w mojej okolicy) nie podejmie się wykonania SWAPu bo jak właśnie wspomniałeś jest to dla niego nie opłacalne. I właśnie dlatego ludzie dłubią po "szopach" :bigok: .

Co do dmuchania również jestem za przygotowaniem silnika pod to. Ale tutaj również wszystko zależy od jednostki. Jak już wcześniej wspomniałem, ABA do 210KM nie musisz ruszać bebechów. On fabrycznie jest przygotowany pod to.



Dawca08
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt wrz 25, 2018 20:48
Auto: Golf IV Cabrio 1.6 1E7 1998r.
Silnik: AKS

Re: Kompresor do golf cabrio mk4?

Post autor: Dawca08 » ndz mar 03, 2019 17:26

Jeśli coś bym robił to we własnym zakresie, GDYBYM coś spierniczył lub zablokował się gdzieś wtedy bym czerpną gdzieś wiedzy lub ewentualnie dał do warsztatu.
Tak więc koszty robocizny już odchodzą, myślę że w kompletnym swapie bym się zmieścił w granicach 5k pln. To jest tylko moje gdybanie.

KoguT, tu pytanie jeszcze do ciebie, bo widzę że trochę doświadczenia nabrałeś, stosunek cena/"jakość", vr6 czy ABA?



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Re: Kompresor do golf cabrio mk4?

Post autor: KoguT » pn mar 04, 2019 17:49

Dawca08 pisze:
ndz mar 03, 2019 17:26
KoguT, tu pytanie jeszcze do ciebie, bo widzę że trochę doświadczenia nabrałeś, stosunek cena/"jakość", vr6 czy ABA?
SWAP VR6 przy obecnej konfiguracji Twojego samochodu wyjdzie drożej niż ABA.

Do zmiany przy SWAPie na VRa masz:
1. Silnik,
2. Wiązkę,
3. Skrzynię z półosiami - przeguby zewnętrzne zakładasz od swojego i pasują w piasty,
5. Kasetę z pedałami bo sprzęgło jest hydrauliczne,
6. Wydech,
7. Licznik,

Do SWAPu na ABA potrzebujesz:
1. Silnik,
2. Wiązkę,

Skrzynia zostaje Twoja.
Wydech masz w AKS 50mm i taki też wychodził seryjnie w ABA.
Licznik obsłuży bo nie zmieniasz skrzyni a obroty cewka poda normalnie.


Dodatkowo kilka słów o silnikach.
Kupić VRke w stanie dobrym jest ciężko bo ludzie nie kupowali tego do spokojnej jazdy a jeśli chcesz go remontować (jak wspomniałeś własnymi rękoma) to odrobinę grosza będziesz musiał wydać.
ABA to konstrukcja taka jak Twój AKS. Z tym że blok i wał jest z ABFa a korby kute i głowica typu crossflow (taka jak w AKS). Remont ABA własnymi rękoma to max 2000zł.

Sam mam ochotę SWAPować na jeden z tych dwóch silników i skłaniam się bardziej do ABA (miałem taki w MK3).



Dawca08
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt wrz 25, 2018 20:48
Auto: Golf IV Cabrio 1.6 1E7 1998r.
Silnik: AKS

Re: Kompresor do golf cabrio mk4?

Post autor: Dawca08 » pn mar 04, 2019 22:29

Okej, dzięki za konkretne info :pub: myślę że kiedyś się przyda.
A takie pytanko mam z troszkę innej beczki, już nie będę zaśmiecał nowym tematem. Jaki polecacie olej silnikowy do AKS?
Dodam że nie mam zielonego pojęcia jaki poprzedni właściciel wlał olej :otepienie: , a muszę już wymienić.



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Re: Kompresor do golf cabrio mk4?

Post autor: KoguT » wt mar 05, 2019 16:59

10w40 Valvoline albo Penrite.
Z tym że coraz częściej trafia się podrobiny Valvoline.

Polecam oryginalneoleje.pl - mają bardzo dobre ceny.

Jaką skrzynię masz teraz w Cabrio? Jakie oznaczenie? I napisz mi jaką masz prędkość na 5tym biegu przy 2000 obrotów.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości