[Diesel] Drganie silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Abcd93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 12, 2019 19:08

[Diesel] Drganie silnika

Post autor: Abcd93 » wt lut 12, 2019 19:21

Witam serdecznie. Jestem tutaj nowy, więc jeśli coś zrobiłem nie tak - przepraszam, nie linczujcie :P

Do rzeczy.. posiadam Golfa IV, 99r 1.9 TDI 110 koni. Domyślam się, że jest on z dwumasą z tego co wyczytałem u wujka google.
Mam problem z drganiami silnika (?), kiedy np. dojeżdżam do świateł i hamuję lub po prostu zatrzymuję się z pod maski dobiega dziwny dźwięk, jakby drgań. Dopiero jak dodam gazu dźwięk znika, w przeciwnym razie mogę nawet stanąć obok auta i nasłuchiwać hałasu. Kierownicą ani skrzynią nie trzęsie, mam wrażenie że słychać to od silnika. Golfa posiadam ponad 2 lata, nie pamiętam żeby problem sięgał aż do początku mojej przygody z VW.
Do tego dochodzi delikatne drżenie przy odpalaniu i gaszeniu silnika, ale to raczej było już od samego początku.

Nic poza tym z autem się nie dzieje, wszystko śmiga tak jak śmigać powinno. Myślicie że może to być dwumasa? A może poduszki? A może na coś jeszcze mam zwrócić uwagę, zanim udam się do znajomego mechanika?

Wybaczcie moją wiedzę, niestety zerową w tym zakresie. Proszę o pomoc :-(



Awatar użytkownika
szefol84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: sob wrz 23, 2017 22:02
Lokalizacja: SW
Auto: VW Golf IV 1.6 16 V kombi
Silnik: ATN

[Diesel] Re: Drganie silnika

Post autor: szefol84 » wt lut 12, 2019 19:49

Obstawiam poduszki pod silnikiem, jeżeli nie to to warto sprawdzić tłumik ( układ wydechowy) a na sam koniec dwumasa.
Tak czy siak czeka Cię wizyta u doktora od samochodów.



Abcd93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 12, 2019 19:08

[Diesel] Re: Drganie silnika

Post autor: Abcd93 » wt lut 12, 2019 19:51

A co by mogło być nie tak z układem wydechowym?



gczarkowski1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt lut 05, 2019 21:15
Auto: MK4-V50-KIA-VITO-BMW
Silnik: BFQ

[Diesel] Re: Drganie silnika

Post autor: gczarkowski1 » śr lut 13, 2019 11:34

Koła pasowe, rolki , tak z wyobraźni ciężko stwierdzić ,co innego jak się widzi ,podleć do jakiegoś warsztatu niech zerkną



Awatar użytkownika
szefol84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: sob wrz 23, 2017 22:02
Lokalizacja: SW
Auto: VW Golf IV 1.6 16 V kombi
Silnik: ATN

[Diesel] Re: Drganie silnika

Post autor: szefol84 » śr lut 13, 2019 13:50

Abcd93 pisze:
wt lut 12, 2019 19:51
A co by mogło być nie tak z układem wydechowym?
a choćby luz przy kolektorze.



mariuszu1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw gru 03, 2015 19:30
Lokalizacja: Tarnów

[Diesel] Re: Drganie silnika

Post autor: mariuszu1 » śr lut 13, 2019 19:55

W układzie wydechowym możesz mieć oberwane wieszaki ale to bym odrzucił bo miałem takie coś i bardziej czuć drgania niż słychać.
Ja niedawno przerabiałem w moim AJM 115 KM ten problem.
U mnie takie dżwięki słychać było nie za każdym razem a nieraz po nacisnięciu hamulca ustawały i to była poduszka przy rozrządzie hydrauliczna ( opadła już ze zużycia i silnik dotykał prawie ramy
i przez to drgało. Dwumasa bym wykluczył bo jego słychać oprzy odpalaniu . Warto obejrzeć tą poduszkę a jak będzie do wymiany to nie kupuj zamiennika , ja kupiłem Corteco i była tragedia - dałem do reklamacji i uznali. Założyłem używkę orginał za 50 zł i śmiga jak na nowej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości