Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pacio88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw paź 06, 2011 08:59

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: pacio88 » czw lis 02, 2017 07:12

Ogólnodostępna myjnia bezdotykowa - tak czy nie?
Jak aplikujecie pianę aktywną, co z dwoma wiadrami pełnymi wody i czy obsługa się nie burzy?
Jakie sieci polecacie?


Najtańsze kursy nurkowania w Polsce, ceny od 549zł za kurs!
http://www.turtlediving.pl

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: italiano_83 » czw lis 02, 2017 19:26

Bsd jak sam skrót mówi jest to jakiś qd- z tym że nietypowy... ni to qd ni to qw.. coś pomiędzy moim zdaniem.
A qd różne są też jeden się lepiej aplikuje i dociera drugi daje lepszy look trzeci dłużej trzyma... wiec na początek trzeba się zastanowić czego się od takiego qd oczekuje. .a dopiero potem szukać.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: gusiak11 » czw lis 02, 2017 20:04

pacio88 pisze:Ogólnodostępna myjnia bezdotykowa - tak czy nie?
Z braku laku jak nie ma nic innego to tak, ale nie za czesto bo niestety tam jest używana albo bardzo agresywna chemia albo mikroproszek o działaniu zbliżonym do zmywarki w kuchni. Po jednym myciu nic sie nie stanie ale po 10x napisy na naszych naczyniach bledną a po kilkunastu nie ma ich wcale
pacio88 pisze:Jak aplikujecie pianę aktywną, co z dwoma wiadrami pełnymi wody i czy obsługa się nie burzy?
Nie wiem jak gdzie indziej ale w Lublinie można znaleźć myjnie gdzie jak nie jest to 23.12 lub pod centrum handlowym to nie krzyczą na dwa wiadra czy własną pianę, a jak nakładać pianownica albo opryskiwacz
pacio88 pisze:Jakie sieci polecacie?
Tu sieci chyba nie mają dużego znaczenia bo to w większości franczyzy wiec od właściciela zależy jak są poustawiane dozowania chemii


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

jakubek0007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: sob paź 11, 2014 22:28

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: jakubek0007 » pn gru 25, 2017 10:18

Czesc...
Pochwale sie...
Czy ktos z Was spotkal sie z tak "promocja"...
Obrazek



myszazro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: ndz maja 28, 2017 11:22
Lokalizacja: Zwierzyniec
Auto: Volkswagen Golf

Re: Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: myszazro » pn gru 25, 2017 10:41

Nie tylko z takimi A zwłaszcza na święta



borowko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 20, 2008 13:38
Lokalizacja: poznan

Re: Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: borowko » pn gru 25, 2017 12:10

nie mam czasu na czytanie wszystkich postów,więc jesli powielam,sorry.
Te kropki, to z wydechu twojego wozu. Bierze olej, przepala i wywala w postaci kropelek z tłustą sadzą,
Niczym nie umyjesz.Możesz tylko przemalować ale najpierw napraw,prawdopodobnie turbinę.
Pozdrawiam


borowko

ginseng
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 06, 2018 12:44
Auto: Volkswagen Golf

Re: Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: ginseng » sob lip 14, 2018 15:10

mam pytanie bo trafiły mi się skórzane fotele do auta -wstepnie potraktowałem je po wielokrotnym umyciu sonaxem mleczkiem do czyszczenia skór ,a jako drugi etap odświeżenie skór i pielęgnacja co byście polecili ?



magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

Re: Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: magiz19 » sob lip 14, 2018 19:39

Pany jest sens glinkować auto i później wosk aplikować ręcznie ? Efekt ogólnie chyba będzie, ale na krócej niż woskowałbym maszynowo ?
Dodam, że wcześniej nie robiłem nic w tym temacie.



ginseng
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 06, 2018 12:44
Auto: Volkswagen Golf

Re: Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: ginseng » ndz lip 15, 2018 10:52

glinkujesz po to żeby oczyścić auto to taki step 2 po umyciu a woskujesz zeby zabezpieczyć lakier , i zalezy jaki masz wosk chyba nie ma reguły ze maszynowo sie dłuzej trzyma ale mogę się mylić



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Re: Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: gusiak11 » czw lip 26, 2018 11:27

magiz19 pisze:
sob lip 14, 2018 19:39
Pany jest sens glinkować auto i później wosk aplikować ręcznie ? Efekt ogólnie chyba będzie, ale na krócej niż woskowałbym maszynowo ?
Dodam, że wcześniej nie robiłem nic w tym temacie.
Glinkowanie to jeden z wielu etapów pre-washa, skoro piszesz że nie robiłeś nic wcześniej z samochodem to samo glinkowanie nic Ci nie da poza lekkim wygładzeniem powierzchni oczywiści bardzo dużo zależy też od użytej glinki jak i lakieru jaki masz na samochodzie. Miekka glinka będzie dawała wolniejszy efekt pracy ale będzie mniej niszczyła lakier, natomiast twarda będzie dawała szybszy efekt ale bardzo rośnie szansa na hologramy na lakierze.

Natomiast jeśli chodzi o woskowanie.... nie znam wosku który wymaga nakładania jak i polerowania maszynowo, maszynowo nakłada sie to co pod woskiem czyli celaner, ostatecznie jakaś politura i na to dopiero wosk, na dobrze przygotowanym lakierze oczyszczonym z wszelkich zanieczyszczeń woskowanie to sama przyjemnsoć bo lakeir jest gładki, natomiast droga na sktóry nałożę wosk mechanicznie będzie lżej (napewno) szybciej (napewno) i dłużej poleży wg mnie nie ma sensu bo wosk poleży tyle ile wytrzyma podbudowa czyli to co pod woskiem, sama glinka usunie z lakieru tylko to co nazwijmy nad lakierem natomiast nie przygotuje go na woskowanie.


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

myszu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pn cze 23, 2014 17:20

Re: Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: myszu » pt sie 24, 2018 16:59

Mam juz paro letnie Collinite 476s i 915. Kiedys uchodzily za wytrzymale i dlugo lezace na lakierze. Jak sie maja do soft99 fusso coat, ktory aktualnie ma opinie wosku, ktory dlugo siedzi. Jest sens zmieniac te woski na fusso? Coli to twarde woski, ciezko sie je dociera. Jak jest z fusso?

Latem uzywam swissvax, ale on trzyma do 1.5 miesiaca. A mysle juz o czyms co polozyc jesienia zeby potrzymalo jak najdluzej



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5935
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Re: Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: piteks » sob sie 25, 2018 14:00

Coli i Fusso poleżą podobnie (przy prawidłowej aplikacji i tych samych warunkach eksploatacji). Jeśli chodzi o docieranie, to jeżeli położysz cienką warstwę, to nie powinno być żadnych problemów (no może fusso trochę łatwiejsze). Ważne jednak aby pod Japończyka dobrze przygotować powierzchnię oraz równomiernie nakładać i docierać. Można poczytać na KA o problemach z "plamami" gdy popełniło się błędy podczas aplikacji :) .


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

myszu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pn cze 23, 2014 17:20

Re: Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: myszu » sob sie 25, 2018 21:20

Dzięki piteks, jak zawsze w tematyce detailingu można na Ciebie liczyć.

Aktualnie czesto nie chce mi się myć samochodu pod domem. Mam w okolicy świetną myjkę bezdotykową z aktywną pianą - nie wiem jakie pH ma i czy czasem wosk przez nią nie leży krócej, ale bez mycia na dwa wiadra świetnie czyści lakier. Często też po tej myjce susze ręcznikami lakier, nie zauważyłem jakiś szkód na lakierze - najczęściej przed suszeniem daje wosk na mokro zeby byl poślizg, a po wysuszeniu QD żeby to ładnie wyglądało.

Latem używam SV shield + cleaner SV, mega jestem zadowolony, ale cena spora. Chciałbym jakis tanszy dobry wosk, ktory bedzie łatwy w dotarciu. Może Nattys blue ? Albo Zymol Carbon? Zastanawiam się też nad czymś na lato typu sam Black Hole - mam nie użyte całe duże pudło, chroni to jakoś lakier jakby stosować zamiast wosku ? Czy musiałbym zawsze lecieć BH + np Nattys Blue i tak co 2-3 tygodnie ?
Na zime zostane przy Coli + cleaner od Dodo, ale mega nie lubie pracować na tym zestawie, ciezko sie dociera.

Mam całe BH i całe Autoglym UDS i nie używam tego. Wosk po tym szybko splywal. Moze to zamiast wosku sobie używać latem czy za duzo roboty i za malo efektu ?

Gdzieś wyczytałem że na BH powinno kłaść się wosk, a UDS to samodzielny produkt z zabezpieczeniem lakieru



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5935
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Re: Krótkie pytanie, krótka odpowiedź

Post autor: piteks » ndz sie 26, 2018 18:26

myszu pisze:
sob sie 25, 2018 21:20
ktory bedzie łatwy w dotarciu. Może Nattys blue ? Albo Zymol Carbon?
Łatwiejszy będzie blue - ja używałem reda i efekt był super. Do tego zapach przy aplikacji i łatwość docierania :-) .

Co do BH, to woski z politur szybko spływają. Można robić takie kanapki tylko że czasem to więcej roboty, a efekt na bardzo krótko. Jak ma być mega błysk, to samo BH. Poleży podobnie jak kanapka, a mniej się napocisz :-)


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości