[mk4] Metaliczny dźwięk przy dodawaniu gazu 1.8T

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Blu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 20:19
Lokalizacja: Toruń
Auto: Golf VII GTI 2.0
Silnik: CXCA

[mk4] Metaliczny dźwięk przy dodawaniu gazu 1.8T

Post autor: Blu » ndz maja 06, 2018 21:05

Jak w tytule. Kiedy przyspieszam z niskich obrotów między 1200-2200 rpm. drugi lub trzeci bieg to słyszę metaliczny odgłos z okolic układu wydechowego, gdzieś okolice środkowego lub końcowego...bynajmniej tak mi się wydaje. Na biegu jałowym mogę gazować do odcinki i nic, tylko pod obciążeniem słychać ten dźwięk. Coś jakby się urwało wewnątrz układu i latało tam...blaszka czy coś.
Wjechałem na kanał i zdemontowałem wszystko został tylko downpipe ale tam nic nie latało, tłumikiem środkowym machałem, trząsłem ale cisza to samo z końcowym...poskładałem wszystko i uszczelniłem...osłony wszystkie trzymają i nie dotykają układu.
Na luzie nie da rady tego wybadać bo wszystko jest ok, budą nie trzęsie, turbo ładuje tyle na ile mam w programie, moc ma. Czy macie jakieś pomysły lub ktoś miał podobny przypadek ?
Jeszcze zauważyłem że jak przejadę przez próg i auto podskoczy i wtedy dodam gazu to niemal od razu brzęczy...

EDYTA : Dziś po trasie na autostradzie i "przewietrzeniu" furacza chyba znalazłem winnego...tłumik środkowy, w nim teraz tak brzęczy nawet na postoju. Swoją drogą dziwne bo jak miałem wymontowany i trząsłem nim to była cisza... w związku z tym pytanie...co wsadzić zamiast środkowego ? Na tyle abym co tydzień nie musiał przeglądu robić :) obecnie DP środkowy dedyk a końcowy dedyk-rzeźba...jest ciutek głośniejszy niż seria. Jak macie zbudowane swoje układy przy mocach 200 hp lub wyżej ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości