Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
marcinnxtdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 13:16
Lokalizacja: Czeladź

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: marcinnxtdi » ndz kwie 08, 2018 18:58

Panowie podpowie ktoś jak wyregulować gruszkę turbiny po jej wymianie ?
Ma byc tak samo ustawiona jak stara? , czy bez podciśnienia dźwignia zmiennej geometrii ma być na maxa wychylona ?
Dodam że ustawienie według starej nie daje możliwości sterowania za pomocą podciśnienia jest może 1mm ruchu .
VAG pewnie by pomógł i logi lecz nie mam sprawnego lapka .
Ktoś pomoże


Obrazek

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » ndz kwie 08, 2018 19:17

marcinnxtdi pisze:
ndz kwie 08, 2018 18:58
Panowie podpowie ktoś jak wyregulować gruszkę turbiny po jej wymianie ?
Ma byc tak samo ustawiona jak stara? , czy bez podciśnienia dźwignia zmiennej geometrii ma być na maxa wychylona ?
Dodam że ustawienie według starej nie daje możliwości sterowania za pomocą podciśnienia jest może 1mm ruchu .
VAG pewnie by pomógł i logi lecz nie mam sprawnego lapka .
Ktoś pomoże
Służę laptopem i vagiem.



logiac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 06, 2017 19:35

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: logiac » ndz kwie 08, 2018 19:56

sebekgolf pisze:
ndz kwie 08, 2018 09:11
logiac pisze:
sob kwie 07, 2018 22:14
sebekgolf pisze:
sob kwie 07, 2018 15:26
Nie podpowiem ci jakie kable, bo wszystkie silniki VW jakie są w rodzinie mają cewki osobno na każdą świecę więc nie ma kabli. Jedyne samochody jakie u mnie mają kable zapłonowe są innych marek. Ja bym się tak nie trzymał tego Beru. Firma jak wiele innych. Ktoś tu wspominał, że mocno podrabiana. Ile w tym prawdy, tego nie wiem, ale jeśli tak jest, to spora szansa, że znów trafisz na dziadostwo. Nie masz jakiegoś znajomego kto pracuje np. w Intercars albo czymś podobnym ? Oni są w stanie zrobić spore zniżki.
Niestety nie mam, żadnego znajomego, który pracuje w intercarsie. Koledzy jakie firmy kabli zapłonowych polecacie oprócz beru? Co powiecie na kable BREMI 206F200? A może problemem są te metalowe osłony-izolacja na kablach i one powodują wypadanie zapłonu i szarpanie, co sądzicie? Przed chwilą zobaczyłem jak zachowują się kable i te iskry są koloru błękitnego - niebieskiego i pojawiają się co jakiś czas.
Ten metal z założenia ma eliminować zakłócenia elektromagnetyczne wynikające z powstawania iskry. Chodzi o spełnianie pewnych norm odnośnie zakłóceń. Długi temat i akurat w tym przypadku mało ważny. Normalnie nie powinno przebijać z tego metalu na silnik. Jeśli się tak dzieje, to oznacza, że jest przebicie z fajki i przez jej gumowa izolację, na metalowy ekran, a z niego z kolei na blok silnika. Zdjęcie ekranu w tym momencie pewnie coś pomoże, ale to półśrodek, bo skoro przebija teraz, to znaczy, że przebija izolację wewnątrz, a nie powinno.

Zrób mi zdjęcie twoich kabli zapłonowych po stronie cewki ( jak masz stare, to zrób mi zdjęcie starej fajki wchodzącej na cewkę). Może uda się coś podpasować z moich starych kabli zapłonowych z innych aut to ci podrzucę na próbę.
Hej, zdjęcie kabli:


Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pn kwie 09, 2018 09:55

logiac pisze:
ndz kwie 08, 2018 19:56
sebekgolf pisze:
ndz kwie 08, 2018 09:11
logiac pisze:
sob kwie 07, 2018 22:14

Niestety nie mam, żadnego znajomego, który pracuje w intercarsie. Koledzy jakie firmy kabli zapłonowych polecacie oprócz beru? Co powiecie na kable BREMI 206F200? A może problemem są te metalowe osłony-izolacja na kablach i one powodują wypadanie zapłonu i szarpanie, co sądzicie? Przed chwilą zobaczyłem jak zachowują się kable i te iskry są koloru błękitnego - niebieskiego i pojawiają się co jakiś czas.
Ten metal z założenia ma eliminować zakłócenia elektromagnetyczne wynikające z powstawania iskry. Chodzi o spełnianie pewnych norm odnośnie zakłóceń. Długi temat i akurat w tym przypadku mało ważny. Normalnie nie powinno przebijać z tego metalu na silnik. Jeśli się tak dzieje, to oznacza, że jest przebicie z fajki i przez jej gumowa izolację, na metalowy ekran, a z niego z kolei na blok silnika. Zdjęcie ekranu w tym momencie pewnie coś pomoże, ale to półśrodek, bo skoro przebija teraz, to znaczy, że przebija izolację wewnątrz, a nie powinno.

Zrób mi zdjęcie twoich kabli zapłonowych po stronie cewki ( jak masz stare, to zrób mi zdjęcie starej fajki wchodzącej na cewkę). Może uda się coś podpasować z moich starych kabli zapłonowych z innych aut to ci podrzucę na próbę.
Hej, zdjęcie kabli:


Obrazek
Obrazek
Niestety tego typu kabla miał na pewno nie będę. Inne cewki w moich autach są ( styk jest po obwodzie, nie ma bolca na środku), więc nie da rady na cewkę niestety założyć.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

logiac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 06, 2017 19:35

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: logiac » pn kwie 09, 2018 16:15

@sebekgolf
Nie ma sprawy.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pn kwie 09, 2018 18:36

Qto pisze:
wt kwie 03, 2018 21:33
na pewno na forum Passata jest to dobrze opisane...ale i u nas jest sporo info.

Ja z kolei mam pytanie odnośnie zamka drzwi kierowcy...mogę wcisnąć rygiel na otwartych drzwiach - co mogło się stać? Zamek był w pełni sprawny...przekładałem podnośniki szyb a wszystkie bebechy zostawiałem stare. Auto stało w sumie ze 3miesiące...no i po poskładaniu wyszło jak wyszło.
Dodatkowo nie zawsze zapala się oświetlenie wnętrza po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki...ale już po otwarciu drzwi się zapali także raczej nie będzie to problem z lutami czy przekaźnikiem w komforcie. Sygnał włączonego zapłonu idzie po CAN - licznik immo3 i komfort 1C...
Co do zamka, to u mnie przy pootwieranym samochodzie, też mogę sobie rygiel wcisnąć, walnąć drzwiami i już są zamknięte. Tak więc chyba normalne ;)

Co do opon i Twojego tematu. U mnie zawieszenie jest około -30. Mierzyłem dziś zużycie opon letnich po około 40tyś km. Tylna oś ma około 4-4,2 mm do ogranicznika, przednia oś ma około 1mm do ogranicznika. Wcześniej opony które są na przedniej osi jeździły na tyle i zjechały się o około 2mm od nowości, po czym poszły na przód, a na tył wpadły zupełnie nowe. Ogólnie jeżdżę ostro, hamuję bardzo często ostro przed samymi zakrętami a potem cegła tak więc opony dostają po dupie zdrowo. Latem często na lakierze poprzyklejane mam kawałeczki gumy wielkości łebka od szpilki. Samochód to ośka. Moc prawie 230KM momentu nie pamiętam ale coś w okolicach 450Nm. Skrzynia mocno wydłużona i max moment przesunięty na 3000 obr z łagodnym wejściem żeby nie koksować dołem ( latam na oryginalnym dwumasie i sprzęgle, bez żadnych spieków, organików i wzmacnianych docisków, sprzęgło i dwumas mają obecnie jakieś 170 tyś nalatane i dwumas zaczyna się dopiero odzywać a auto podkręcone jakieś 50 tyś km temu). Natomiast opony zimowe 195/55/16 na przodzie znikają w oczach :grin:

Tak więc przy twojej glebie, sprawdziłbym geometrię tyłu ( a szczególnie zwróciłbym uwagę na zbieżność kół).


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » wt kwie 10, 2018 09:02

sebekgolf pisze:
pn kwie 09, 2018 18:36
Co do zamka, to u mnie przy pootwieranym samochodzie, też mogę sobie rygiel wcisnąć, walnąć drzwiami i już są zamknięte. Tak więc chyba normalne ;)
Mógłby ktoś jeszcze potwierdzić? Chodzi o drzwi kierowcy... drzwi otwarte i czy można wcisnąć rygiel...bo mi coś tu nie pasuje :blush:



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » wt kwie 10, 2018 13:01

U mnie nie można...



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » wt kwie 10, 2018 16:54

Hej, co może być przyczyną, że na zaciągniętym ręcznym i wrzuconej jedynce, jest możliwość obracania jednej tarczy, natomiast 3 pozostałych nie? Zauważyłem to jak zmieniałem ostatnio koła.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » wt kwie 10, 2018 16:58

Najpewniej dzwigienka ręcznego przy zacisku zapieczona



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » wt kwie 10, 2018 19:09

Qto pisze:
wt kwie 10, 2018 16:58
Najpewniej dzwigienka ręcznego przy zacisku zapieczona
Dzięki, zobaczę jak będę miał chwilę. Zauważyłem również, że podczas hamowania z większych prędkości wibruje-drga mi kierownica, co oznacza, ze tarcze się kończą -są pokrzywione czy może jeszcze coś innego? Tak przy okazji jaki polecacie kolor zacisków i szczęk do szarych felg BBS Montreal i granatowego golfa?



speed_maniac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 11:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: speed_maniac » wt kwie 10, 2018 21:11

@sebekgolf:

Dzięki za info, przyda się.



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » wt kwie 10, 2018 22:12

kewinpol pisze:
wt kwie 10, 2018 19:09
Qto pisze:
wt kwie 10, 2018 16:58
Najpewniej dzwigienka ręcznego przy zacisku zapieczona
Dzięki, zobaczę jak będę miał chwilę. Zauważyłem również, że podczas hamowania z większych prędkości wibruje-drga mi kierownica, co oznacza, ze tarcze się kończą -są pokrzywione czy może jeszcze coś innego? Tak przy okazji jaki polecacie kolor zacisków i szczęk do szarych felg BBS Montreal i granatowego golfa?
czerwone sobie zrób jak masz tarcze 312mm... to dosyć duży hebel jak na golfa i możesz na to zwrócić uwagę kolorem.
Jak zwykły mały hebel to ja bym walił w srebro lub szarość


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kewinpol » wt kwie 10, 2018 22:15

A co byście powiedzieli o jakimś jaśniejszym niebieskim, będzie pasowało? A co z tym drganiem kierownicy, tarcze do wymiany?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości