Mk4 powietrze z zewnnatrz odczuwalne w aucie.. help

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Slawekagr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 17, 2016 15:13
Lokalizacja: SY

Mk4 powietrze z zewnnatrz odczuwalne w aucie.. help

Post autor: Slawekagr » pn sty 15, 2018 17:51

Witam, mam pewnien problem z autem.
Na poczatku dodam, ze auto nie bylo skladane z dwoch innych aut! :)

Podczas jazdy zwlaszcza teraz zima jest odczuwalne powietrze w srodku w aucie z okolic gniazda OBD pod manualna klima, a nad popielniczka zwlaszcza na luku w prawo. Dzieje sie to rowniez jak jest obieg zamkniety. Drazek zmiany biegow jest caly czas zimny jak i cala prawa strona tunelu. Najdziwniejsze jest to, ze jak jedzie pasazer obok, to mam wrazenie jakby tego powietrza dostawalo sie znacznie mniej o.O Jest to strasznie uciazliwe zima gdyz strasznie pizga w rece jak i w nogi na wysokosci piszczli..

Opcja wozic ciagle pasazera odpada :D
Spotkal sie juz ktos kiedys z takim czyms? ;>



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Mk4 powietrze z zewnnatrz odczuwalne w aucie.. help

Post autor: muszkatobiasz » pn sty 15, 2018 20:45

w przedniej części podłogi od spodu przy kole z prawej jak i z lewej jest zaślepka lub jej niema bo wypadła jest ona inna niż ta kawałek dalej w podłodze wtedy jest pusta przestrzeń bo jest tam druga blacha podłoga od środka gdzie się trzyma nogi pod deską u mnie brakowało tych zaślepek z prawej i z lewej było to lato i nie odczułem zimna ale byłem akurat w kanale i był włączony nawiew w kabinie i przez te otwory wiało na zewnątrz więc zobaczyłem w innym golfie i tamten miał zaślepki więc takie podobne załatwiłem i wstawiłem i może tam dostaje się zimne powietrze w trakcie jazdy
Obrazek



Awatar użytkownika
Slawekagr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 17, 2016 15:13
Lokalizacja: SY

Mk4 powietrze z zewnnatrz odczuwalne w aucie.. help

Post autor: Slawekagr » pn sty 15, 2018 20:56

Jutro zobacze te zaslepki o ktorych piszesz, bo moze byc to. uszczelki drzwi na bank odpadaja, bo dolozylem w okolo drzwi pianke kauczukowa i nic nie pomogl.. trzeba bylo zrywac.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Mk4 powietrze z zewnnatrz odczuwalne w aucie.. help

Post autor: muszkatobiasz » pn sty 15, 2018 21:02

nie wiem jeszcze jak wygląda przejście z lewarka zmiany biegów przez podłogę z wierzchu jest pianka morze tam coś jest nie tak dojdziesz tam jak podniesiesz mieszek zmiany biegów



Awatar użytkownika
Slawekagr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 17, 2016 15:13
Lokalizacja: SY

Re: Mk4 powietrze z zewnnatrz odczuwalne w aucie.. help

Post autor: Slawekagr » pn sty 15, 2018 21:12

Myslalem wlasnie zeby sciagnac srodkowy tunel i jezdzic tak przez jakis czas zeby zobaczec czy tam sie jakos nie przedostaje.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Mk4 powietrze z zewnnatrz odczuwalne w aucie.. help

Post autor: muszkatobiasz » pn sty 15, 2018 21:14

jedynie w tunelu to tylko tam bo dalej jest szczelny ale wystarczy sam mieszek do góry podnieść i się wyda



Awatar użytkownika
Slawekagr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 17, 2016 15:13
Lokalizacja: SY

Mk4 powietrze z zewnnatrz odczuwalne w aucie.. help

Post autor: Slawekagr » pn sty 15, 2018 21:26

Okey, jutro sprawdze, to co napisales :) mam nadzieje, ze znajdzie sie winowajca , z gory dzieki ;)



Awatar użytkownika
Slawekagr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 17, 2016 15:13
Lokalizacja: SY

Mk4 powietrze z zewnnatrz odczuwalne w aucie.. help

Post autor: Slawekagr » śr sty 17, 2018 17:19

Brakuje mi po prawej stronie zaslepki, zaslepilem to, ale i tak nic sie nie zmienilo. Laczenie mechanizmu zmiany biegowcz buda tez jest szczelne. Jezdze bez tunelu i z tego co zauwazylem, to lekko leci zaraz za pokretlami nawiewu, ale to i tak nic nie mowi bez sciagniecia deski..



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Mk4 powietrze z zewnnatrz odczuwalne w aucie.. help

Post autor: muszkatobiasz » śr sty 17, 2018 19:44

a czy to tylko dmucha jak masz włączony nawiew czy bez nawiewu też? bo może jest gdzieś nieszczelność w obudowie nagrzewnicy i zimne powietrze leci bokiem



Awatar użytkownika
Slawekagr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 17, 2016 15:13
Lokalizacja: SY

Mk4 powietrze z zewnnatrz odczuwalne w aucie.. help

Post autor: Slawekagr » śr sty 17, 2018 20:48

Dmucha jak jest wylaczone i wlaczone. Wlasnie mysle czy uszczelnienie rurek nagrzewnicy dobieglo swojego zywota. Auto mam prawie 4 lata i nie robilem nagrzewnicy, a czy poprzedni wlasciciel robil nagrzewnice, to raczej w to watpie, bo leci cieple powietrze, a nie gorace. W tamta zime przy -25 mialem problem nagrzac w aucie ;/ co jeszcze przechodzi przez grodz i ma uszczelnienia?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Mk4 powietrze z zewnnatrz odczuwalne w aucie.. help

Post autor: Qto » czw sty 18, 2018 22:49

Czy problem występuje kiedy auto (nie wskazówka na liczniku tylko wnętrze) jest dobrze nagrzane...np po godzinnej jeździe?



Awatar użytkownika
morloh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz kwie 12, 2015 23:04

Re: Mk4 powietrze z zewnnatrz odczuwalne w aucie.. help

Post autor: morloh » pt sty 19, 2018 03:54

Slawekagr pisze:Witam, mam pewnien problem z autem.
Na poczatku dodam, ze auto nie bylo skladane z dwoch innych aut! :)

Podczas jazdy zwlaszcza teraz zima jest odczuwalne powietrze w srodku w aucie z okolic gniazda OBD pod manualna klima, a nad popielniczka zwlaszcza na luku w prawo. Dzieje sie to rowniez jak jest obieg zamkniety. Drazek zmiany biegow jest caly czas zimny jak i cala prawa strona tunelu. Najdziwniejsze jest to, ze jak jedzie pasazer obok, to mam wrazenie jakby tego powietrza dostawalo sie znacznie mniej o.O Jest to strasznie uciazliwe zima gdyz strasznie pizga w rece jak i w nogi na wysokosci piszczli..

Opcja wozic ciagle pasazera odpada :D
Spotkal sie juz ktos kiedys z takim czyms? ;>
Mam tak samo czuć zdecydowane zimno jak ręke przyłożę przy gnieździe zapalniczki. te zimno wydaje mi się ze daje z pod mieszka nie mam tej gąbki , poprzedni wlasciciel blokade skrzyni biegow montowal i wywalił. Daj znać jak sie doszukasz.



Awatar użytkownika
Slawekagr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 17, 2016 15:13
Lokalizacja: SY

Re: Mk4 powietrze z zewnnatrz odczuwalne w aucie.. help

Post autor: Slawekagr » pt sty 19, 2018 18:02

Qto pisze:Czy problem występuje kiedy auto (nie wskazówka na liczniku tylko wnętrze) jest dobrze nagrzane...np po godzinnej jeździe?

Wystepuje to zaraz po ruszeniu autem, bez znaczenia czy jest nagrzane czy nie. Wczoraj zdjalem tunel i jezdze bez i z tego co zauwazylem przestalo juz to byc tak odczuwalne jak wtedy, ale nadal wieje na podloge pasazera ( tunel jak widac kierowal cale powietrze na drazek zmiany biegow ). Plus jest taki, ze wrescie jest latwiej ogrzac wnetrze niz wtedy kiedy byl zamontowany tunel, ale jazda bez tunelu, to nie wyjscie ;/



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Mk4 powietrze z zewnnatrz odczuwalne w aucie.. help

Post autor: muszkatobiasz » pt sty 19, 2018 19:21

a miejsce gdzie przechodzi drążek kierowniczy do kolumny



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości