Dymienie w 1.6

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Das Auto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lis 16, 2017 22:17

Dymienie w 1.6

Post autor: Das Auto » czw lis 16, 2017 22:29

Witam. Posiadam golfa IV 1.6 w benzynie z 1998r. Kupiłem auto kilka miesięcy temu, wszystko było ok do momentu wymiany oleju.. Gdy wymieniłem olej i filtr wraz z michą to po kilku dniach zaczęło z rury lekko tryskać (nie wiem co to było, na pewno nie paliwo, raczej olej albo olej z czymś). Znajomy kazał pojeździć autem aby to się wypaliło i jak się okazało po 30 km jazdy już było ok, lecz gdy stanąłem w korku i temperatura doszła do 90 C to zaczął dymić na biało przy dodawaniu gazu, kopcił niesamowicie i kopcił później cały czas podczas jazdy. W końcu zajechałem do innego mechanika, który stwierdził, że poprzedni mechanik wlał mi zły olej.. Nie jestem teraz pewien ale hydrauliczny? Czy coś takiego, słabo pamiętam.. No ale po wymianie oleju, przestał kopcić. Robiłem nim w większości dłuższe trasy i wszystko było ok. Lecz kilka dni temu gdy trafiłem na korek w mieście to gdy temp silnika skoczyła do tych 90 C to znów zaczął dymić.. I teraz tak to wygląda, że jak jadę w trasę to w ogóle nie dymi a gdy stanę na chwile w korku i temperatura się podniesie (choć nie przekracza wtedy 90C) to dymi na biało gdy dodaję gazu a gdy po chwili wyjadę z korku i już normalnie bez stania jadę to przestaję kopcić. Znajomy mówi, że to pewnie resztki tego oleju i sugeruje by zdjąć cała rurę i ją dokładnie przeczyścić. Macie jakiś pomysł co z tym zrobić i czy faktycznie to co mówi mój znajomy może pomóc? Patrzyłem do płynu chłodniczego i nie ma tam żadnych plan czy czegoś co by wskazywało, że olej się tam dostaję. Proszę bardzo o pomoc bo nie wiem kompletnie co zrobić. A nie chcę mieć auta tylko na trasy.. Tym bardziej, że w moim mieście często są korki i zawsze mam stresa, że jak za długo postoję to zacznie kopcić.. :/



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Dymienie w 1.6

Post autor: marcin7x5 » pt lis 17, 2017 16:56

Jak kopci na biało to nie od oleju raczej. Zobacz w końcówce wydechu czy masz tłustą maź.



stefan666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw lip 18, 2013 11:52
Lokalizacja: Jasło

Re: Dymienie w 1.6

Post autor: stefan666 » pt lis 17, 2017 16:57

Siema. Napisz nam czy nie ubywa Ci płynu chłodzącego,to bardzo istotne. Druga sprawa to może jesteś przewrażliwiony na punkcie szukania usterki w tym samochodzie na siłę:helm:
Obecne temperatury + duża wilgotność powietrza mogą powodować dymienie na biało. To nic nadzwyczajnego :grin:
Możesz także podjechać na stację diagnostyczną niech na analizatorze spalin Ci sprawdzą to wszystko.
Pozdrawiam i głowa do góry będzie dobrze :bigok:



Awatar użytkownika
Das Auto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lis 16, 2017 22:17

Dymienie w 1.6

Post autor: Das Auto » pt lis 17, 2017 17:26

Ok wieczorem napiszę czy jest jakaś maź a co do tego przewrażliwienia to nie, nie jestem, bo jak w korku chce kawałek podjechać i dodaje gazu to pierdzi tak tym dymem, że z tyłu auto srednio co widzi(w sensie, że nie jest to mega "zadyma" lecz jest to kłopotliwe dla auta jadącego za mną). A co do klimatu to to nie ma znaczenia bo jak były jeszcze ciepłe dni to tak samo było. A piszę tutaj dopiero teraz bo znalazłem te forum wczoraj :/ A i pływu chłodzącego też nie ubywa. Dziękuję, że staracie się pomóc, bo mam już dość jeźdzenia do mechaników, każdy tylko bierze kasę a nic nie robi...



Awatar użytkownika
Das Auto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lis 16, 2017 22:17

Re: Dymienie w 1.6

Post autor: Das Auto » pt lis 17, 2017 20:25

marcin7x5 pisze:Jak kopci na biało to nie od oleju raczej. Zobacz w końcówce wydechu czy masz tłustą maź.
Sprawdziłem i nie ma żadnej maźi. Jakieś inne pomysły ? :(



Awatar użytkownika
Adriantcz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 16, 2014 19:36
Lokalizacja: Tczew

Dymienie w 1.6

Post autor: Adriantcz » pt lis 17, 2017 21:36

para wodna i tyle, bez paniki ;)



Awatar użytkownika
Das Auto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lis 16, 2017 22:17

Re: Dymienie w 1.6

Post autor: Das Auto » pt lis 17, 2017 21:45

Adriantcz pisze:para wodna i tyle, bez paniki ;)
Ale jak para wodna? I co, to tak cały czas będzie? I w takiej ilości gdy stoję w korku? No nie wiem, dziwne trochę. Chciałbym to jakoś naprawić tylko muszę wiedzieć w czym tkwi problem :/



stefan666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw lip 18, 2013 11:52
Lokalizacja: Jasło

Dymienie w 1.6

Post autor: stefan666 » sob lis 18, 2017 09:57

Masz możliwość nagrania filmiku gdy silnik jest ciepły i jak kopci ??
Kolejna sprawa to podjedź sobie gdzieś na diagnostykę komputerową i zobacz jakie błędy wypluje.
Jeśli auto ma moc i nie występują jakieś dodatkowe objawy,to nie pchaj się w koszta,bo wymienisz pół auta a ono dalej będzie kopcić :hmm:



myszazro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: ndz maja 28, 2017 11:22
Lokalizacja: Zwierzyniec
Auto: Volkswagen Golf

Re: Dymienie w 1.6

Post autor: myszazro » sob lis 18, 2017 10:28

U mnie też przy takiej pogodzie dymi na biało normalne zjawisko A na LPG jeszcze bardziej



Awatar użytkownika
Das Auto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lis 16, 2017 22:17

Dymienie w 1.6

Post autor: Das Auto » sob lis 18, 2017 10:35

Mogę nagrać to, postaram się dzisiaj a najpóźniej jutro. Auto ostatnio było na przeglądzie i nic mi nikt nie mówił o błędach, jedyny jaki mam to, że wyświetla się ikonką ręcznego ale to nic takiego.
Ale u mnie dymił jak były jeszcze ciepłe dni i mam tylko na benzynę.



Awatar użytkownika
Das Auto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lis 16, 2017 22:17

Re: Dymienie w 1.6

Post autor: Das Auto » sob lis 18, 2017 15:38

stefan666 pisze:Masz możliwość nagrania filmiku gdy silnik jest ciepły i jak kopci ??
Kolejna sprawa to podjedź sobie gdzieś na diagnostykę komputerową i zobacz jakie błędy wypluje.
Jeśli auto ma moc i nie występują jakieś dodatkowe objawy,to nie pchaj się w koszta,bo wymienisz pół auta a ono dalej będzie kopcić :hmm:
Tutaj możecie zobaczyć : https://vimeo.com/243437800

tak w 5 sekundzie dodałem gazu.



dubidu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 18, 2017 15:58

Re: Dymienie w 1.6

Post autor: dubidu » sob lis 18, 2017 16:06

Witam,

Mam podobny problem. Tyle tylko, że mam Golfa z 2010r. w dieslu i auto mi kopci na biało na wolnych obrotach po ok 5 min jazdy. Czasem kopci mniej, czasem bardziej. Trwa to jakiś czas i przestaje jeśli jest w ciągłej jeździe. Jeśli wyłączę zapłon, to po ponownym uruchomieniu historia się powtarza. Dziś byłam u mechanika i opisałam mu dany problem. Stwierdził, że najpewniej jest to właśnie uszczelka lub (co gorsze) pęknięcie. Też nie zauważyłam aby poziom płynu chłodniczego się zmniejszał. Niestety wiem, że nie jest to tanie w naprawie :(



stefan666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw lip 18, 2013 11:52
Lokalizacja: Jasło

Re: Dymienie w 1.6

Post autor: stefan666 » sob lis 18, 2017 18:06

Das Auto pisze: Tutaj możecie zobaczyć : https://vimeo.com/243437800

tak w 5 sekundzie dodałem gazu.
Trochę kopci :hmm: Jeśli silnik był zimny to raczej normalne. Ale jak ciepły i aż tak wali dymem to możesz mieć coś z silnikiem.A napisz czy w spalinach czuć przepalony olej?? Jeśli nie to zostaje Ci zrobić taki test https://www.youtube.com/watch?v=K4qGkE3sOM8&t=119s" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Das Auto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lis 16, 2017 22:17

Re: Dymienie w 1.6

Post autor: Das Auto » sob lis 18, 2017 18:14

stefan666 pisze:
Das Auto pisze: Tutaj możecie zobaczyć : https://vimeo.com/243437800

tak w 5 sekundzie dodałem gazu.
Trochę kopci :hmm: Jeśli silnik był zimny to raczej normalne. Ale jak ciepły i aż tak wali dymem to możesz mieć coś z silnikiem.A napisz czy w spalinach czuć przepalony olej?? Jeśli nie to zostaje Ci zrobić taki test https://www.youtube.com/watch?v=K4qGkE3sOM8&t=119s" onclick="window.open(this.href);return false;
Silnik nie był zimny, bo wcześniej zrobiłem nim małą trasę. Czuć może lekko olejem ale ze az tak i przepalonym to raczej nie.. I jeśli była by to uszczelka pod głowicą to by cały czas dymił chyba?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości