Golfik 3 szarpie, traci obroty i gaśnie - Pomocy :-(

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Psychodelik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 22, 2017 15:21
Lokalizacja: Grudziądz

Golfik 3 szarpie, traci obroty i gaśnie - Pomocy :-(

Post autor: Psychodelik » ndz paź 22, 2017 15:54

Hej, szukałem pomocy u mechaników (mechanik podpiął auto do komputera, ale nie znalazło żadnych błędów), znajomych, rodziny jednak nikt nie jest w stanie pomóc więc postanowiłem poprosić o pomoc was.

Problem z moim golfikiem polega na tym, że strasznie szarpie, nie chce trzymać obrotów i w przypadku jazdy na małych obrotach np. wjeżdżając na rondo, redukując z 3 na 2, nim zdążę wrzucić bieg auto gaśnie. Mam takie wrażenie jakby "krztusił" się paliwem (ale to tylko moje odczucia, każdy może zdefiniować to w inny sposób). Nie wiem co tu mogę jeszcze napisać, można wyobrazić sobie taką sytuacje - jadę na 4 biegu, 50km/h, trzymam równe obroty i w pewnym momencie auto jakby nie łapało paliwa, tak jakbym puścił pedał gazu mimo, że nadal go trzymam, traci prędkość traci obroty, ja wciskam gaz na maksa - przez 2-3 sekundy brak reakcji, potem załapie całą dawkę paliwa i KOP do przodu i znowu traci obroty, znowu nie chce jechać, po chwili załapie i tak w kółko...

Taka sytuacja dzieje się tylko kiedy pada deszcz, jest mokro i wilgotno!!! Wystarczy, że o 6 rano wyjeżdżam do pracy, jest lekka wilgoć po nocy i auto wariuje.

Golfika kupiłem w czerwcu, przez większą część lata jeździł bez problemu. Cały czas było suchutko, świeciło słoneczko i autko sprawowało się wyśmienicie. Dopiero pod koniec sierpnia pojawiły się pierwsze problemy, kiedy raz wszedłem do autka gdy padał deszcz i się wszystko zaczęło. Problem się oczywiście nasilił jak przyszła jesień... Deszcz, wilgoć i nie idzie tym samochodem jeździć.

Od czasu zakupu auta wymieniłem: czujnik ciśnienia oleju, przewody wysokiego napięcia, rurę dolotu powietrza, filtr powietrza, zestaw sprzęgła (całe sprzęgło), uszczelniacz wału korbowego.

Bardzo was proszę o pomoc, bo zależy mi na moim golfiku, żeby doprowadzić go do jak najlepszego stanu i żeby mi służył jak najdłużej :-)


Dane autka:
Volkswagen Golf 3
Benzyna 1.6 KAT
55kW
Rok produkcji: 1997



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Golfik 3 szarpie, traci obroty i gaśnie - Pomocy :-(

Post autor: Mavrick » wt paź 24, 2017 07:41

Kopulke i palec tez wymieniales?.



Awatar użytkownika
Psychodelik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 22, 2017 15:21
Lokalizacja: Grudziądz

Golfik 3 szarpie, traci obroty i gaśnie - Pomocy :-(

Post autor: Psychodelik » wt paź 24, 2017 10:11

Nie, nie wymieniałem chociaż miałem to w planach. Postanowiłem jednak najpierw tutaj napisać, myślisz że problem może leżeć w tej kopułce i palcu?



Awatar użytkownika
Psychodelik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 22, 2017 15:21
Lokalizacja: Grudziądz

Golfik 3 szarpie, traci obroty i gaśnie - Pomocy :-(

Post autor: Psychodelik » wt paź 24, 2017 16:16

Okej, bez zastanowienia z rana od razu pojechałem, kupiłem i wymieniłem kopułkę i palec :-D zobaczymy dalej co się będzie dało...
Jeśli pomoże to dam znać, a jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to proszę pisać bo jak będzie dalej wariował to będę od razu działał. :-)



golf3f
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw paź 05, 2017 13:12

Golfik 3 szarpie, traci obroty i gaśnie - Pomocy :-(

Post autor: golf3f » czw paź 26, 2017 16:11

Daj znać bo u mnie podobnie, poprzednia kopułka ma pół roku. Możliwe że to monowtrysk.



Awatar użytkownika
Psychodelik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 22, 2017 15:21
Lokalizacja: Grudziądz

Golfik 3 szarpie, traci obroty i gaśnie - Pomocy :-(

Post autor: Psychodelik » ndz paź 29, 2017 16:36

Wymiana kopułki i palca nie pomogła, problem nadal pozostaje. :/ Jakieś inne pomysły?



szymin89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob cze 12, 2010 08:21
Lokalizacja: Augustów/Berlin

Golfik 3 szarpie, traci obroty i gaśnie - Pomocy :-(

Post autor: szymin89 » pn paź 30, 2017 22:49

Sprawdz wszystkie polaczenia elektryczne i punkty masowe. Mozesz psiknac jakiegos wd-40 albo kontakt-spray w kostki, te od sterownika tez.



Awatar użytkownika
Psychodelik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 22, 2017 15:21
Lokalizacja: Grudziądz

Golfik 3 szarpie, traci obroty i gaśnie - Pomocy :-(

Post autor: Psychodelik » śr lis 01, 2017 16:37

ok tym też się zajmę, dzięki



Awatar użytkownika
Psychodelik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 22, 2017 15:21
Lokalizacja: Grudziądz

Golfik 3 szarpie, traci obroty i gaśnie - Pomocy :-(

Post autor: Psychodelik » wt lis 07, 2017 19:36

Gdyby ktoś kiedyś miał ten sam problem i czytał ten wpis to informuje, że przyczyną może być pompka paliwa (tak jak w moim przypadku) :) pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości