Golf 4 1.4 16v. - ciśnienie oleju

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rolex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 17, 2017 19:50

Re: Golf 4 1.4 16v. - ciśnienie oleju

Post autor: Rolex » wt wrz 19, 2017 16:58

Dzięki postaram się sprawdzić to co napisaliście i dam znać co i jak. Aktualnie przytrafiło się kolejne nieszczęście bo wczoraj zaczął wariować podczas jazdy (nierówno pracować, kochać itp) stanęło na cewce. Kupiłem dzisiaj cewkę i wymieniłem ją. Niby się poprawiło ale jak się zagrzał efekty wróciły z powrotem. Jakies pomysły a co z się mogło znowu popsuć ? Same nieszczęścia z tym silnikiem.
Jeśli mówiąc pierścień oporowy to chodzi o ten na którym również montuje się czujnik położenia wału to był on wymieniany na nowy oryginalny. Jeśli to nie ten to przepraszam ale nie jestem zbyt doświadczony w tych sprawach.
Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8809
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Golf 4 1.4 16v. - ciśnienie oleju

Post autor: marcin7x5 » wt wrz 19, 2017 19:16

Pierścień oporowy jest widoczny po zdjęciu miski olejowej. To nie jest ten co mocuje się do niego czujnik obrotów wału korbowego. Może być teraz tak że jak masz kiepskie ciśnienie oleju na górze to hydrosztosy nie są należycie sztywne i jest zbyt duży luz zaworowy przez co zawory mogą się nie w pełni otwierać przez co są zakłócenia w przepływie np spalin lub mieszanki palnej i efekt gotowy.



Rolex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 17, 2017 19:50

Re: Golf 4 1.4 16v. - ciśnienie oleju

Post autor: Rolex » wt wrz 19, 2017 19:48

Czyli reasumując trzeba zacząć od wałków rozrządu a następnie spardzic pierścień na wale i główne panewki.
Czeka mnie pracowita sobota :) znaczy spędza ją u zaprzyjaźnionego mechanika sprawdzając wszystkie sugerowane elementy. Mam tylko cichą nadzieję że wałki będą dobre bo popatrzyłem na ceny nowych i trochę mnie to przeraziło...



Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

Golf 4 1.4 16v. - ciśnienie oleju

Post autor: iNitiaL » śr wrz 20, 2017 00:56

A ja się tak spytam jeszcze jaki czujnik ciśnienia oleju kupiłeś (dokładny model). W innym temacie dopiero kolega w głowicę wkręcił 1,4-bar czujnik od automatycznej skrzyni biegów zamiast 0,25 bar...

A wałka rozrządu wcale nie musisz kupować nowego, może być z innego identycznego silnika - trzeba sprawdzić mikrometrem czy trzyma parametry na czopach i krzywkach i nie jest uszkodzony - np. ukruszony, porysowany.


___

Rolex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 17, 2017 19:50

Re: Golf 4 1.4 16v. - ciśnienie oleju

Post autor: Rolex » sob wrz 23, 2017 13:41

Po wymianie cewki zapłonowej problem nie ustał nadal nierówno pracuje strzela i kocha.
Podczas wstępnego przeglądu okazało się że na 3 i 4 cylindrze po zdjęciu przewodów że świec stoi olej. Pewnie wywaliło uszczelkę pod deklem od wałków rozrządu :( czy mogło to spowodować nowa pompa ? Druga sprawa vag nie chce się połączyć ze sterownikiem silnika. Łączy się normalnie z ABS i z centralnym zamkiem a ze sterownikiem od silnika nie chce się połączyć. Fatal za fatalem z tym silnikiem, nie zdążyłem sprawdzić elementów wypisanych przez was a wyszła kolejna sprawa.

Zastanawiam się teraz czy jest w ogóle warto jeszcze inwestować w ten silnik a nie lepiej kupić inny. Ale np 1.6 bo chyba nie chce się kolejny raz pakować w 1.4 16v. Mogę ktoś robił już taki przeszczep i mógłby się podzielić informacjami co najlepiej podejdzie zamiast tego nieszczęsnego 1.4 ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8809
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Golf 4 1.4 16v. - ciśnienie oleju

Post autor: marcin7x5 » ndz wrz 24, 2017 10:05

Jeżeli przeszczep to tylko na 1,8t ma sens choć to sporo kosztuje a i o dobry silnik coraz trudniej. Spróbuj podłączyć się innym kompem do sterownika silnika bo może się okazać że uwalony jest właśnie sterownik. Co do przecieku na świecach to będzie trzeba zwalać pokrywę wałków i uszczelniać bo będzie zalewało olejem powodując brak zapłonu.



MartaH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 05, 2018 09:27
Auto: Volkswagen Golf

Re: Golf 4 1.4 16v. - ciśnienie oleju

Post autor: MartaH » śr wrz 11, 2019 18:40

Panowie, mam u siebie taki objaw że raz na jakis czas zapala się kontrolka oleju (czerwona) po wyłączeniu i odpaleniu silnika wszystko jest dobrze przez jakiś czas ( pare tygodni) i potem znowu. Poziom oleju jest w normie, silnik jest w miarę nowy- przejechane na nim 50 tys km, na wiosnę wymieniłam filtry i oleje i rozrząd. Co to moze być? Czy tylko czujnik/ przewód czy lepiej mu sprawdzić ciśnienie?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8809
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Golf 4 1.4 16v. - ciśnienie oleju

Post autor: marcin7x5 » czw wrz 12, 2019 06:36

Sprawdzenie ciśnienia nie zaszkodzi. Obstawiałbym jednak czujnik.



MartaH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 05, 2018 09:27
Auto: Volkswagen Golf

Re: Golf 4 1.4 16v. - ciśnienie oleju

Post autor: MartaH » czw wrz 12, 2019 08:07

Wczoraj zajrzałam w czujnik jest "przypocony" olejem, jednak nie jest to świeży wyciek, czy to mogło wpłynąć na to że czujnik zaczął szaleć?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8809
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Golf 4 1.4 16v. - ciśnienie oleju

Post autor: marcin7x5 » czw wrz 12, 2019 22:15

Być może przepuszcza olej i zwiera obwód elektryczny.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości