Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Craash » sob wrz 02, 2017 15:10

Pany, leci mi woda za deską rozdzielczą mniej więcej na wysokości schowka pasażera. Podstawa filtra kabinowego wklejona na klej do szyb, gumka uszczelniająca linkę maski w porządku. Są tam jeszcze jakieś otwory czy tylko te dwa? Odpływy pod podszybiem, przy błotnikach, drożne.
Jest sens wymieniać przednią szybę? Była wymieniana 12 lat temu, a pomysły już mi się w sumie skończyły, a wolałbym uniknąć ściągania deski.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » sob wrz 02, 2017 15:44

A może to płyn chłodzący?



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » sob wrz 02, 2017 16:06

Qto,

Znajdź zakład mechaniki, który ma uprawnienia do zmian konstrukcyjnych w autach. Dogadaj się z nimi żeby wystawili zaświadczenie i lewą fakturę (punkty 1 i 2 z tych wyżej)
Z tymi kwitami do diagnosty który chciał fakturę bo to ten właściwy- tylko tego potrzebuje.
On da Ci kwitek że wszystko zrobione git i lecisz do wk.
I po temacie.
A zmiany z ropy na benzynę czy na odwrót nie mają znaczenia. Poprostu zmiana silnika i tyle. Nie ma rozróżnien co do procedury.


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Craash » sob wrz 02, 2017 16:59

lwlw pisze:A może to płyn chłodzący?
Na sto procent jest to woda. Jak popada albo umyję samochód to widzę, że jest mokro.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1643
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Chrzanek` » sob wrz 02, 2017 18:16

Dokładnie. Silnik to rzecz wymienna. Jak wrócę do domu, to wrzucę kilka zdjęć tych dokumentów, bo też robiłem swapa.
De facto w tym samym miejscu co dany :) Jest pełen legal wszystko. Więc zobrazuję jak to wygląda :)


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » sob wrz 02, 2017 22:29

dany_47, jeszcze zobaczę co mi rzeczoznawca powie...bo jeśli znajdzie jakąś prostą drogę i zapewni mnie że to przejdzie...
Dzięki :pub:

Pytanie z innej beczki. Czy jest szansa, że to podjedzie do AQN http://allegro.pl/obudowa-filtra-oleju- ... 69636.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Muszę tylko na chwilę czymś "zatkać" filtr oleju żeby móc odpalić silnik i zobaczyć czy działa - kupiłem dziada i obudowa filtra jest rozsypana w pył :panna:



Awatar użytkownika
BartesWZL
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 15:25
Lokalizacja: Lubin/ dolnośląskie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: BartesWZL » sob wrz 02, 2017 23:41

Qto pisze:dany_47, jeszcze zobaczę co mi rzeczoznawca powie...bo jeśli znajdzie jakąś prostą drogę i zapewni mnie że to przejdzie...
Dzięki :pub:

Pytanie z innej beczki. Czy jest szansa, że to podjedzie do AQN http://allegro.pl/obudowa-filtra-oleju- ... 69636.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Muszę tylko na chwilę czymś "zatkać" filtr oleju żeby móc odpalić silnik i zobaczyć czy działa - kupiłem dziada i obudowa filtra jest rozsypana w pył :panna:
Nie powiem czy pasuje, ale też miałem zamiar kupować to do 2.8 ;P


Moje MKIV 2.0 Votex/X3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=578589" onclick="window.open(this.href);return false;

Corrado VR6 <3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=605382" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » ndz wrz 03, 2017 13:30

Ja mam nadzieję na wtorek będę miał i mam nadzieję że będzie pasować.
Kolejne pytanie...czy jest szansa aby zdjąć osłonę tylnej tarczy hamulcowej nie uszkadzajac bieżni łożyska?
Piasta ściągnięta i co dalej? Próbowałem ściągaczem ale bieżnia się wygina. Śruby trzymające osłonę/czop też ciężko odkręcić aby nie pojechać po bieżni. W tym aucie gdzie ściągam osłony mogę zdewastowac wszystko wkoło...ale montujac je u mnie wolałbym uratować piaste z lozyskiem :crazy:

Edit: bieżni nie trzeba zdejmować, tam jest pierścień uszczelniający łożysko - jak ten pierścień zdjąć aby wytargac osłonę? Na zdjęciu pierścień zniszczony...

Obrazek



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Craash » ndz wrz 03, 2017 14:03

Podobno, żeby wymienić osłonę tarczy hamulcowej z tyłu to niestety trzeba poświęcić łożysko.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

lg1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:16

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lg1984 » ndz wrz 03, 2017 14:57

Cześć
Może zna ktoś wymiar oringów które są w mechanizmie wycieraczek?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » ndz wrz 03, 2017 14:58

Podobno piasty też nie da się wymienić...a przekładałem z jednego auta do drugiego. Także to jest na pewno do ogarnięcia...przy osłonie dodatkowym problemem jest ten pierścień. Po obiedzie będę walczył przy drugim kole...teraz wiem że bieżnia może zostać to inaczej do tego podejdę.

edit: zapomniałem dziś kluczy płasko/oczkowych i się poddałem...a z tego co sprawdzałem to tylko takim kluczem jest szansa na odkręcenie bezinwazyjnie czopa - dwie śruby odkręciłem płaskim...ale do kolejnych dwóch nie ma dojścia - nasadka haczy o ten pierścień (próbowałem różne nasadki...1/2, 3/8)...płaskim się nie chwyci bo za duży kąt, oczkowym odgiętym się nie dojdzie - jedyna nadzieja w płasko-oczkowym). Po jego odkręceniu (już samo odkręcenie śrub dużo da) mam nadzieję że będzie dojście aby chwycić ten pierścień ściągaczem do łożysk (takie dwa półksiężyce)...wtedy jest szansa że się nie wygnie. Wtorek/środa kolejna przymiarka.



nerka123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt cze 28, 2016 13:13

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: nerka123 » wt wrz 05, 2017 12:40

Jakiej srednicy jest otwor montazowy galki zmiany biegow? Z tego co widze na alledrogo to sa galki z otworami 12mm i 22mm. Samochod stoi u mechanika i nie mam jak zmierzyc, a chce zamowic. Golf 4 ALH.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » wt wrz 05, 2017 22:41

no właśnie...były różne :bajer:

Poddałem się z ratowaniem tych tylnych łożysk. Klucze płasko-oczkowe jakie mam mają za mały kąt aby oczkiem dojść...oczkowy odgięty znowu za głęboki i też haczy. Nie codziennie się to zmienia...kupię nowe piasty, będzie na lata. FAG czy SKF? Z drogich w IC widzę jeszcze Optimal...coś mi świta ale nie kojarzę czy to było ok czy omijać :P Febi i Toprana to sobie odpuszczę...ale Meyle :chytry: podpowiedzcie które kupić :prayer: zakupy pewnie będę robił w IC.



Awatar użytkownika
filip2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 750
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 16:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: filip2 » wt wrz 05, 2017 23:26

FAG

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka


vRSzkodnik - nic więcej, nic mniej jak Octavia II RS w gnoju :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości