Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Tomek gd » czw sie 17, 2017 08:08

tylko po co ta tylna wycieraczka, skoro można mieć tylne szyby zaślepione? np VW caddy w wersji 2 osobowej. Ma tylną wycieraczkę ale i tak nic nie widać :los2:


Obrazek



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » czw sie 17, 2017 12:40

Słowo klucz : homologacja


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » czw sie 17, 2017 13:03

Jeżdżę takim samym caddy i nie mam wycieraczki z tyłu :D


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

Awatar użytkownika
BartesWZL
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 15:25
Lokalizacja: Lubin/ dolnośląskie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: BartesWZL » czw sie 17, 2017 16:37

Jest ktoś kto ma hurtownie z częściami i zrobi dobre ceny? Potrzebuje kilku rzeczy.


Moje MKIV 2.0 Votex/X3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=578589" onclick="window.open(this.href);return false;

Corrado VR6 <3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=605382" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » czw sie 17, 2017 22:37

Kontrolka zużycia hamulców na zegarach była niezależnie od tego, czy taki system występował, czy jak to z nią? Ponad rok temu wymieniałem przednie tarcze z klockami i żadnej tam instalacji nie stwierdzono... Choć może za słabo szukano? W każdym razie klocki mam zwykłe, kontrolka pojawia się tylko po zapłonie. Teraz coś zaczęło strasznie trzeć przy hamowaniu (oby tylko hamulce) i zaczęła mnie ta kontrolka zastanawiać.



CrazyGirl
_
_
Posty: 134
Rejestracja: śr lis 05, 2014 12:45
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: CrazyGirl » czw sie 17, 2017 23:10

Koledzy czy to normalne że po wyłączeniu klimy zaczynają parować szyby? Np dzisiaj w dzień jeździłam z włączoną klimą, od 14:00 do 20:00 auto stało, potem odpalam włączam nawiew (bez klimy) i szyby szybko zaczynają parować (temp na zewnątrz ok 18 stopni), włączam klimę para znika w mgnieniu oka. Po jakimś czasie wyłączyłam klimatyzację, działa sobie sama dmuchawa i widzę że na przednią szybę znowu zaczyna wchodzić para... Filtr kabinowy nowy. Poprzednie auto było bez klimy i nie było podobnego problemu, a tu nie wiem czy coś nie tak czy jest ok?


:satan: ALH: 139KM/311Nm :satan:

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » czw sie 17, 2017 23:14

CrazyGirl pisze:Koledzy czy to normalne że po wyłączeniu klimy zaczynają parować szyby? Np dzisiaj w dzień jeździłam z włączoną klimą, od 14:00 do 20:00 auto stało, potem odpalam włączam nawiew (bez klimy) i szyby szybko zaczynają parować (temp na zewnątrz ok 18 stopni), włączam klimę para znika w mgnieniu oka. Po jakimś czasie wyłączyłam klimatyzację, działa sobie sama dmuchawa i widzę że na przednią szybę znowu zaczyna wchodzić para... Filtr kabinowy nowy. Poprzednie auto było bez klimy i nie było podobnego problemu, a tu nie wiem czy coś nie tak czy jest ok?
Może całe te tunele nawiewów są już zawalone jakąś wilgocią? U mnie osobiście nic takiego nie występuje.



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » czw sie 17, 2017 23:48

to norma....

z włączoną klimą przednia szyba jest cały czas chłodzona. wyłączysz klime i zimną szybę słonko nagrzewa i stąd para.
żeby zbić parę, ustaw gorący nadmuch na szybe na kilka minut, szyba się trochę nagrzeje i będzie si :)


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

CrazyGirl
_
_
Posty: 134
Rejestracja: śr lis 05, 2014 12:45
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: CrazyGirl » pt sie 18, 2017 08:56

Dzięki :pub:


:satan: ALH: 139KM/311Nm :satan:

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » pt sie 18, 2017 22:04

Powiem więcej: jak będziesz np. jeździć z klimą w upalny dzień, a potem przyjdzie burza to bez klimy ciężko początkowo szyby odparować.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » pt sie 18, 2017 23:37

Dzień do dupy :/

Z kolegą zabraliśmy się za wymianę osłon i odbojów amortyzatorów z tyłu. Po zdjęciu kół okazało się, że klocki i tarcze są w fatalnym stanie (w sumie coś mi wczoraj zaczęło ostro trzeć), to je też od razu wymieniliśmy. Coś tam jednak wyszło z zaciskami, że trzeba było wymienić gumy, a co za tym idzie odpiąć przewody hamulcowe... I to skopało cały dzień, bo jeden odpowietrznik nie chciał odejść, nie mogliśmy odpowietrzyć i teraz nie mam hamulców :rozpacz: Oby jutro któryś z serwisów był skory do pomocy i zrozumiał człowieka... Bo ile to? 30 minut roboty? Mogłem sobie te hamulce darować i poczekać do przyszłego tygodnia.



Awatar użytkownika
BartesWZL
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 15:25
Lokalizacja: Lubin/ dolnośląskie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: BartesWZL » sob sie 19, 2017 01:00

Garrison pisze:Dzień do dupy :/

Z kolegą zabraliśmy się za wymianę osłon i odbojów amortyzatorów z tyłu. Po zdjęciu kół okazało się, że klocki i tarcze są w fatalnym stanie (w sumie coś mi wczoraj zaczęło ostro trzeć), to je też od razu wymieniliśmy. Coś tam jednak wyszło z zaciskami, że trzeba było wymienić gumy, a co za tym idzie odpiąć przewody hamulcowe... I to skopało cały dzień, bo jeden odpowietrznik nie chciał odejść, nie mogliśmy odpowietrzyć i teraz nie mam hamulców :rozpacz: Oby jutro któryś z serwisów był skory do pomocy i zrozumiał człowieka... Bo ile to? 30 minut roboty? Mogłem sobie te hamulce darować i poczekać do przyszłego tygodnia.
Zawsze tak jest, mi często zdarza się tak zrobić w sobotę o godzinie 14 :D


Moje MKIV 2.0 Votex/X3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=578589" onclick="window.open(this.href);return false;

Corrado VR6 <3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=605382" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » sob sie 19, 2017 02:34

Ja teraz się naczytałem o odpowietrzaniu i boję się, że pompa abs mogła przy okazji pójść...

Co do godziny 14 w sobotę, to wczoraj o 17:14 zobaczyliśmy, że guma na tłoczku jest pęknięta, a hurtownia robi do 18 :D Szczęśliwie dziewczyna z siostrą pojechały po buty to było do kogo dzwonić by kupiły. Tarcze i klocki też one przywiozły :kwiatek: W sumie gdyby nie zapowietrzenie, to bym napierdzielał salta z radości, a tak... Nie mogę spać i sobie wkręcam co mogło jeszcze paść :/ Oby mi to gdzieś rano ogarnęli.



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » sob sie 19, 2017 21:54

Mobilki, taką mam dziwną sytuację.... Kiedyś było tak, że jak zapaliła mi się rezerwa to poza miastem można było te 100 km zrobić i pokazywany dystans do przejechania się z tym pokrywał. Co najmniej od kilku tankowań mam tak, że do przejechania jest teoretycznie 120 km i zapala się rezerwa. I tu zaczyna się problem, bo kilometry do przejechania zaczynają lecieć na łeb na szyję - np. ostatnio przejechałem na rezerwie 40 km, a dystans do przejechania w tym czasie zmniejszył się ze 120 km do... 20 km. Przy spokojnej jeździe, żadnego wariowania. Przez to już dwa razy pokazało mi się zero do przejechania. Rezerwa za późno się zapala czy co? Do rezerwy jest wszystko OK, te kilometry do przejechania lecą normalnie.
Wiem, że to jest tylko orientacyjnie i nie ma co na tym polegać, ale kiedyś naprawdę mogłem, zastanawia mnie co się zmieniło.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości