Sonda,Brak Kontrolki Check, Klima!

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Wiczu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 08, 2017 22:38

Sonda,Brak Kontrolki Check, Klima!

Post autor: Wiczu » śr mar 08, 2017 23:01

Witam jakoż iż jestem nowy na forum wypada się przywitać, więc witam wszystkich serdecznie i mam nadzieję, że będzie nam się dobrze współpracowało.
Teraz do sedna sprawy.
1 - Sonda sprawa polega na tym, że wywaliło mi błąd P1128 uboga mieszanka sonda stała na 0.040-45v, a 2 błąd P0134 Czyli brak aktywności sondy przed katem, pewnie teraz pomyślicie skoro wiesz wszystko to po co pytasz, sonda do wymiany bądź przerwa. Otóż pytam bo po wykasowaniu błędu sonda odżyła, zaczęła łapać temperaturę i napięcia zaczęły pracować normalnie spalanie wróciło do normy i teraz pytanie sonda kończy swój żywot czy mam szukać czegoś innego, dodam, że sonda na nie wykasowanym błędzie stała na 0.040-45v temperatura 115 i nic nie ruszała, a po wykasowaniu błędu wraca do normy wszystko i o co tutaj chodzi, jedyne co mnie nie pokoi to korekty cały czas są na plusie i oscylują z 4% do 12%.

2 - Otóż przy zapłonie odpalonym kontrolka check się świeci, lecz przy odpalonym silniku gaśnie nawet jak złapie błąd, czy ktoś ją dezaktywował, jeśli tak to jak ?

3 - Klima brak napięcia na kompresorze, komputer widzi odpalanie przycisku AC, odczynnik jest sprawdzałem, wszystkie bezpieczniki sprawne te na aku i te w środku, gdzie dalej szukać ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8994
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Sonda,Brak Kontrolki Check, Klima!

Post autor: marcin7x5 » czw mar 09, 2017 18:50

Wiczu pisze:2 - Otóż przy zapłonie odpalonym kontrolka check się świeci, lecz przy odpalonym silniku gaśnie nawet jak złapie błąd, czy ktoś ją dezaktywował, jeśli tak to jak ?
Nie każdy błąd powoduje zaświecenie się kontrolki check. Błąd sondy może być spowodowany innymi podzespołami silnika. Sonda ma tylko odczytywać i dawać sygnał sterownikowi do korekcji. Jeżeli jest ona tak duża że wykracza poza dopuszczalny zakres wówczas sterownik interpretuje to jako błąd a do dalszej pracy przyjmuje sobie wartości zastępcze- stałe parametry.

Co do Klimy to czy załączają ci się wentylatory na chłodnicy? Klima też załącza się powyżej 5* na zewnątrz z tego co pamiętam.



Wiczu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 08, 2017 22:38

Sonda,Brak Kontrolki Check, Klima!

Post autor: Wiczu » pt mar 10, 2017 07:36

Zapomnialem wspomniec wlasnie wiatrak chlodnicy stoi, klima sprawdzana na +12 wiec nie ma mowy o tym zabezpieczeniu ponizej 5 stopni, obstawiam modul kontroli wiatrakow, lecz nie mam schematow elektrycznych klimy ani nic by zrozumiec jaki czujnik co odpala ;)

//edit
Dodam, ze wiatrak normalnie smiga i chlodzi plyn chlodniczy, a juz od klimy stoi twardo. A co do check to jak nawet sam wywolam blad to kontrolka sie nie zapala.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8994
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Sonda,Brak Kontrolki Check, Klima!

Post autor: marcin7x5 » pt mar 10, 2017 22:01

Sprawdź w takim razie sterownik od klimy/wiatraków co jest pod akumulatorem.



szymin89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob cze 12, 2010 08:21
Lokalizacja: Augustów/Berlin

Sonda,Brak Kontrolki Check, Klima!

Post autor: szymin89 » ndz mar 12, 2017 21:46

Bezpiecznik na akumulatorze sprawdz, styki moga byc zasniedziale albo skrzynka bezpiecznikow nadtopiona, czesta przypadlosc mk4



Wiczu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 08, 2017 22:38

Re: Sonda,Brak Kontrolki Check, Klima!

Post autor: Wiczu » wt mar 14, 2017 01:53

szymin89 pisze:Bezpiecznik na akumulatorze sprawdz, styki moga byc zasniedziale albo skrzynka bezpiecznikow nadtopiona, czesta przypadlosc mk4

Jak pisalem wyzej bezpieczniki sprawne, napięcie wejsciowe jest, lecz teraz po tym co napisales nie wiem czy wyjsciowe jest bede musial sprawdzic ciaglosc kabli i styki wyjsciowe no i ten sterownik wiatraczkow .



szymin89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob cze 12, 2010 08:21
Lokalizacja: Augustów/Berlin

Sonda,Brak Kontrolki Check, Klima!

Post autor: szymin89 » śr mar 15, 2017 09:58

Jeśli styki są czyste a plastik wokół nie przetopiony to powinno byc Ok.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości