Niepokojący hałas przy puszczaniu sprzęgła, koniec tarczy?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Qrp_Żoro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 05, 2016 12:43

Niepokojący hałas przy puszczaniu sprzęgła, koniec tarczy?

Post autor: Qrp_Żoro » wt lip 05, 2016 13:03

Witam!
Posiadam Golfa IV 1.9 TDI 90km zwykła pompa rok98
Problem polega na tym, że jakoś co miesiąc albo co 2 dzieje się w nim coś dziwnego.
Często to się dzieje w dalszych trasach, czyli ponad 100 km.
Przypuśmy, że jadę autem, aż tu nagle na światłach, gdy wciskam sprzęgło, zrzucam z biegu coś niepokojąco zaczyna chrobotać,
warczeć i to się dzieje na bank albo w sprzęgle, albo w skrzyni. To ma miejsce na ogół przy puszczaniu sprzęgła na biegu lub na luzie, albo w momencie gdy wrzucam luz i się toczę swobodnie autem. Gdy dodaję gazu na biegu to wszystko gra i jazda przebiega dobrze, ale tylko wcisnę sprzęgło i je puszczę to już coś wariuje. Jest to strasznie głośny hałas, bo nawet ludzie na ulicy się za moim autem oglądają. Dodam jeszcze, że moje sprzęgło bierze już na końcu pedała, więc na 90% tarcza od sprzęgła się kończy, no i co najważniejsze, gdy puszczam sprzęgło mając bieg to czuję pod lewą nogą dziwne wibracje na pedale sprzęgła. Gdy kolega puszczał to sprzęgło ostatnio gdy go poprosiłem w trakcie gdy ten problem wystąpił to zajrzałem pod auto i gdy puszczał sprzęgło oraz wystąpiło to dziwne chrobotanie to skrzynia jakoś tak bardziej wibrowała niż zazwyczaj.
Jak myślicie? Co to może być? Nie uśmiecha mi się teraz robić całe sprzęgło. Z góry pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi



Qrp_Żoro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 05, 2016 12:43

Niepokojący hałas przy puszczaniu sprzęgła, koniec tarczy?

Post autor: Qrp_Żoro » wt lip 05, 2016 15:31

ref



Qrp_Żoro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 05, 2016 12:43

Niepokojący hałas przy puszczaniu sprzęgła, koniec tarczy?

Post autor: Qrp_Żoro » śr lip 06, 2016 11:17

ref



Awatar użytkownika
morloh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz kwie 12, 2015 23:04

Niepokojący hałas przy puszczaniu sprzęgła, koniec tarczy?

Post autor: morloh » czw lip 07, 2016 16:28

Hałasuje tak chrobocze to łożysko oporowe sprzęgła, możliwe ze dwumas Ci sie kończy i nie tłumi wibracji. Może jeszcze być sprzęgiełko jednokierunkowe alternatora zdjąć pasek i sprawdzic czy sie nie kręci w dwie strony.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości