Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Dzizas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt lip 12, 2011 16:50
Lokalizacja: WR

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Dzizas » pn kwie 04, 2016 13:43

Aku bankowo dobry, bo nowy, ładowanie w normie. Przetwornica wewnątrz jest ok, bo ją oglądałem, ale jeszcze nie zmieniałem ich miejscami. Uczynię to i zobaczę.
Dzięki


Był: Golf 3 1.8 ABS+LPG+Automat - będzie mi go brakowało. :rozpacz:
Było: Volvo V40 1.9DCi
Był: Golf MK IV AHF
Jest: Golf IV ARL+

Obrazek

Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Freddy » pn kwie 04, 2016 13:57

Może być jeszcze starter a przetwornica rzadko szwankuje jak już padnie to tak że nie odpali w ogóle światła a najprędzej to chyba będzie żarnik zamień je miejscami i będziesz wiedział

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kostek007 » pn kwie 04, 2016 14:35

krazorek pisze:Panowie jak tam zaopatrzenie w opony letnie? :hmm:

Zastanawiam się bardzo nad: Dunlop SP Sport Blueresponse albo Continental ContiPremiumContact 5.(?)

Zastanawia mnie dlaczego też, że jak chcę kupić oponę z wyższej półki to często w opisie pojawia się stwierdzenie "zaprojektowana dla aut klasy średniej i wyższej". Czy zakładając ją do auta klasy kompakt traci się w jakimś stopniu właściwości jezdne?
Ja polecam Continental. Miałem je jakiś czas temu tyle ze to byly 2jki a nie 5tki... Porównując je do Hankookow(klasa średnia) jakie mam teraz na mokrej nawierzchni conty spisywaly się idealnie :) Nie tracily toru jazdy ani przede wszystkim hamowania podczas deszczu. 3maly się jak przyklejone. Nie szumialy tez zbytnio.
Moje były 225/45/17

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: yogi_ziom » pn kwie 04, 2016 14:38

Dzizas, obstawiam starter.
krazorek, Bierz Continentala.

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Patapalka


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

bosse
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: bosse » pn kwie 04, 2016 14:44

U mnie była identyczna sytuacja. Jak się później okazało, miałem starter do wymiany. Po wymianie, problemu już nie było :-)
Ps. Sprawdź ilu pinowy masz starter, bo z tego co czytałem w lampach starego typu masz 2 piny, a w nowych masz 3. Ja osobiście miałem 3 pinowy, bo lampy mam nowego typu i przetwornica jest przykrecona z tyłu lampy do obudowy :-)


Dzizas pisze:Koledzy a jak xenon czasem nie zapala się, albo zapala się za którymś włączeniem świateł to co go boli?
Jak już zaświeci tak będzie działał i świeci normalnym światłem.



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » pn kwie 04, 2016 16:49

Dzięki, zamówiłem Continentala. Miałem wątpliwości bo tego Dunlopa dobrze oceniali, a szwagier miał SP Sport 200 i mówił, że kupa.



Awatar użytkownika
Dzizas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt lip 12, 2011 16:50
Lokalizacja: WR

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Dzizas » pn kwie 04, 2016 22:24

Dzięki Panowie, posprawdzam wszystko i się okaże.
Lampy mam nowego typu a starter z tego co pamiętam to 2pinowy


Był: Golf 3 1.8 ABS+LPG+Automat - będzie mi go brakowało. :rozpacz:
Było: Volvo V40 1.9DCi
Był: Golf MK IV AHF
Jest: Golf IV ARL+

Obrazek

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » wt kwie 05, 2016 07:26

Fakt, nie zwróciłem uwagi że ma być zmiana rozstawu śruby na ten z BMW :helm: Kurde przy 20mm to bym poszedł w stal. Aluminium cienkie i samo w sobie może być słabe przy tej grubości. No chyba żeby skądś wziąć jakieś specjalne stopowe. No nie, to takiej zabawy się nie podejmiemy z kumplem bo w stali jeszcze nie planujemy robić.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » wt kwie 05, 2016 14:37

Panowie jak to jest ze skórami ze Skody Superb? Ktoś to montował? W jakim stopniu podchodzi to do MKIV w kombi?
Chodzi mi o pierwszą generację Superba:
http://allegro.pl/fotel-fotele-skora-ko ... 77065.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ewentualnie poliftówki:
http://allegro.pl/tapicerka-fotele-skor ... 23432.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Coś się zmienia oprócz tego, że kanapa nie jest dzielona?



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » wt kwie 05, 2016 15:38

Nie mogę otworzyć tylnych prawych drzwi :ass: Co tam się mogło stać i jak sobie z tym poradzić? Może ktoś miał taki przypadek?
Jak się ciągnie za wewnętrzną klamkę to ten kołeczek na górze porusza się i to wszystko. Wcześniej wszystko działało ok i nie było żadnych oznak zbliżającej się awarii.



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » wt kwie 05, 2016 15:50

lwlw, Jak masz zamki z ryglowaniem to padł rygiel/silniczek w zamku. Na odpalonym samochodzie spróbuj otworzyć, ale to może nie pomóc. U mnie się skończyło na zdjęciu boczka na zamkniętych drzwiach, wyjęciu szyby i jak znajdziesz kostkę od zamka to musisz potraktować go napięciem bezpośrednio z akumulatora. Oczywiście jak już otworzysz to zamek do wymiany...

Z tego co ustaliłem chinole mają tendencje do padania więc tylko ori wchodzi w grę...

Mądrzejsi użytkownicy mogliby się wypowiedzieć jak i gdzie wyłącza się ryglowanie oraz czy warto to zrobić.



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » wt kwie 05, 2016 22:16

Dzięki za opis. Ryglowanie chyba mam i to pewnie będzie to co mówisz.
Ale pojeździłem trochę i drzwi się otworzyły jakby nigdy nic i potem jeszcze parę razy też. Kurde jakoś nie widzę wymiany zamka z tyłu :panna: Chyba dam to komuś, ale skasują pewnie ładnie.



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » śr kwie 06, 2016 07:11

Ja bym jeszcze na Twoim miejscu jak już się otworzył to wziął wtyczkę od zamka wypiął bo jak się zrypie na zamkniętym to są na prawdę cyrki, żeby to w ogóle otworzyć. Albo tak jak Ci pisałem wyłączyć to j...e ryglowanie. Przednie zamki to jeszcze sobie kluczykiem podniesiesz a tylny to już jest kaplica.

Btw. Wie ktoś coś o tych fotelach z Suberba? Bo fajne są :bajer:



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » śr kwie 06, 2016 11:07

krazorek pisze:lwlw, Jak masz zamki z ryglowaniem to padł rygiel/silniczek w zamku. Na odpalonym samochodzie spróbuj otworzyć, ale to może nie pomóc. U mnie się skończyło na zdjęciu boczka na zamkniętych drzwiach, wyjęciu szyby i jak znajdziesz kostkę od zamka to musisz potraktować go napięciem bezpośrednio z akumulatora. Oczywiście jak już otworzysz to zamek do wymiany...

Z tego co ustaliłem chinole mają tendencje do padania więc tylko ori wchodzi w grę...

Mądrzejsi użytkownicy mogliby się wypowiedzieć jak i gdzie wyłącza się ryglowanie oraz czy warto to zrobić.
U mnie było to samo. Raz się drzwi otwarły to już ich nie zamykałem na zamek ( odłączyłem) a drzwi w środku związałem razem sznurem aż kupiłem nowy :grin:
Jak będziesz szukał zamka albo silniczka, to kupuj taki co ma kulkę która po wyskoczeniu na zewnątrz podczas obrotu silniczka dopiero blokuje go na zębatce i odblokowuje. Zamek jest głośniejszy ale te się tak nie psują ;)


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości