co na rysy i odswieżenie lakieru?

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

vegetarrit20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: pn sty 26, 2015 19:41
Lokalizacja: Kraków

co na rysy? i odswierzenie lakieru?

Post autor: vegetarrit20 » ndz mar 29, 2015 22:37

A ja używałem takiego preparatu w postaci mleczka do usuwania rys na lakierze z firmy Formula1 (taka żółta buteleczka). Nie miałem dużych tych zarysowań, ale fajnie pokryło i po rysach nie ma śladu :)



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Re: co na rysy? i odswierzenie lakieru?

Post autor: inż. Mk2_marcin » ndz sie 30, 2015 11:30

Witam was potrzebuje pomocy , mam samochod który jest koloru czarnego i ma pelno rysek widocznych ale nie głębokich. Zastanawialem sie jaka metodą usunąć i następnie zabezpieczyć. Rozwazalem zakup mleczka lub jakiejś pasty ale wykluczam zakup maszyny bo nie jest mi potrzebna. Mam wosk Poorboys world naturalny wosk max blue ktory nakladam aplikatorem i czy mozna tez rękami? Co polecacie do usuwania rysek ? I ewentualnie w jaki sposob uzywac tych kosmetykow. Pytam bo nie jestem specem od usuwania rys i nigdy nie musialem tego robić.

Czy ktos z was tez probowal nakładać na lakier powloki ceramiczne? I w jaki sposób nalezy to robić?


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5939
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

co na rysy? i odswierzenie lakieru?

Post autor: piteks » ndz sie 30, 2015 20:12

Jak nie zamierzasz robić korekty maszyną, to możesz pomyśleć o padzie "niemieckim" i UC od Megsa. Coś wytnie i resztę zamaskuje. Trochę się namachasz, bicepsy zyskasz, a efekt na jakiś czas powinien Cię ucieszyć.
Jak myślisz o powłoce, to pełna korekta na początek. Bez tego raczej szkoda roboty.


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

vegetarrit20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: pn sty 26, 2015 19:41
Lokalizacja: Kraków

co na rysy? i odswierzenie lakieru?

Post autor: vegetarrit20 » pn sie 31, 2015 10:21

Dokładnie UC zrobi robotę, pad się nazywa TRICOLOR.



luki4074@wp.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob mar 26, 2016 13:59

polerowanie tylnich lamp

Post autor: luki4074@wp.pl » sob mar 26, 2016 14:09

Witam.chce wypolerowac lampy tylne w golf 5 i nie wiem czy mozna kolorowe lampy trzec papierami wodnymi?a pozniej polerowac ?przednie lampy wiem jak sie poleruje tylko nie wiem co z tylnymi?



Awatar użytkownika
manios
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr lis 20, 2013 11:27
Lokalizacja: 3-miasto
Auto: Jetta A5
Silnik: BKD
Kontakt:

co na rysy? i odswierzenie lakieru?

Post autor: manios » sob mar 26, 2016 18:05

Tylne wystarczy samymi pastami, bez papieru.



vegetarrit20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: pn sty 26, 2015 19:41
Lokalizacja: Kraków

co na rysy? i odswierzenie lakieru?

Post autor: vegetarrit20 » wt mar 29, 2016 13:54

Taka pasta styknie http://www.motochemia.pl/sonax-preparat ... -1305.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

co na rysy i odswieżenie lakieru?

Post autor: Fastener » pn kwie 11, 2016 05:30

Witam szukam jakiejś maszyny polerskiej do amatorskiego użytku, pasty lekkościernej, glinki oraz dobrego twardego wosku. Wszystko po to by odświeżyć swój zmęczony lakier. Może mi ktoś pomóc w doborze asortymentu. Nie chce przepłacać ale chciałbym uzyskać efekt.
Z góry dziękuję za pomoc.



Beniek307
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 08, 2016 07:40

co na rysy i odswieżenie lakieru?

Post autor: Beniek307 » pn kwie 11, 2016 16:28

Próbowałem kiedyś te pasty polerskie czy inne specyfiki. Powiem tak, niektóre działają na tyle, że z daleka nie widać rys... Z bliska niestety zawsze widać uszkodzenie. Polerka pomaga o tyle, że ogólnie całe nadwozie prezentuje się lepiej, nawet jak nie wygładzą się wszystkie ryski. Sądzę, że te specyfiki na rysy to w dużej mierze taki kit, wciskany ludziom, którzy chcą przyoszczędzić. Oczywiście to tylko moja opinia, mogę się mylić.



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

co na rysy i odswieżenie lakieru?

Post autor: gusiak11 » śr kwie 13, 2016 23:38

Fastener,

Sądzę że Ciebie interesuje zestaw za 200-300 zł i to najlepiej już z maszyną ... niestety tak się nie da :) najtańsze DA dla laika to koszt okolo 500-600zł, do tego pasty, pady jakieś sciereczki itd... wyjdzie koło 1000zl :)
Beniek307 pisze:Próbowałem kiedyś te pasty polerskie czy inne specyfiki. Powiem tak, niektóre działają na tyle, że z daleka nie widać rys... Z bliska niestety zawsze widać uszkodzenie. Polerka pomaga o tyle, że ogólnie całe nadwozie prezentuje się lepiej, nawet jak nie wygładzą się wszystkie ryski. Sądzę, że te specyfiki na rysy to w dużej mierze taki kit, wciskany ludziom, którzy chcą przyoszczędzić. Oczywiście to tylko moja opinia, mogę się mylić.

Śmiem przypuszczać oczywiście bez wytknięć personalnych że zabrakło tzw. KNOW HOW :)

Jeśli grubość lakieru pozwala nierzadko auta opuszczające nasz garaż wyglądają lepiej niż wyjechały z salonu :)


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

co na rysy i odswieżenie lakieru?

Post autor: inż. Mk2_marcin » czw kwie 14, 2016 10:34

Beniek307, w tunning kingz widzialem maszyny za 200 zł


Obrazek
Obrazek

Luki_VAG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt paź 18, 2016 12:34

co na rysy i odswieżenie lakieru?

Post autor: Luki_VAG » wt paź 18, 2016 13:01

Dokładnie. Zależy jakie rysy.
Jak są to rysy użytkowe typu po myjniach szczotkowanych, czy po gałęziach to spokojnie poradzi sobie Meguiars np. Swirl X. Jak są do podkładu to możesz kredke w kolorze i potem spolerować lub też użyć Meguiars Ultimate Compoud tylko tak jak kolega wyżej napisał, jest to wypełniacz więc na jakiś czas będzie ładnie. Potem problem powróci. Najlepiej 3 pady i Pasty 3m, lub KOCH lub MAZErNA i lecisz.



marzyciel33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 18:20
Lokalizacja: Warszawa

co na rysy i odswieżenie lakieru?

Post autor: marzyciel33 » pn sie 21, 2017 10:41

Są różne techniki. Dobrze sprawdza się chociażby wosk koloryzujący czy kredki do tuszowania tych głębszych zarysowań. Działą to tak, że na świeżo co wymytym i osuszonym lakierze wcierasz pod delikatnym naciskiem kredkę w uszkodzone miejsce. Przy czym kredkę należy rozprowadzać powoli, aby rysa została dobrze wypełniona. A i jeszcze jedna ważna uwaga, nie rób tego na mocnym słońcu, gdy powierzchnia samochodu jest rozgrzana. Na https://nocar.pl/blog/jak-samemu-napraw ... karoserii/" onclick="window.open(this.href);return false; masz jak coś fajnie to wyjaśnione.



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

co na rysy i odswieżenie lakieru?

Post autor: gusiak11 » pn sie 21, 2017 16:47

Sposób dobry ale mało trwały i z tego co pisze kolega to ma więcej tych rys co powoduje miejscowe zmatowienie lakieru, kredka bardziej nadaje sie do pojedynczych rys np po guziku od ubrań... choć kredka to nic innego jak wosk z barwnikiem czyli efket do pierwszego mycia.
Najlepiej było by to wypolerowac albo mechanicznie albo jak nie ma dostępu do maszyny padów i past to można się ręcznie pobawić Ultimate Compound w takim zestawie https://mrcleaner.pl/zestawy-i-prezenty ... gL3EPD_BwE" onclick="window.open(this.href);return false; trochę się trzeba napocić ale podobno efekty są całkiem przyzwoite


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości