Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rbul
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 22:14
Lokalizacja: Łódź/Płock/Toruń

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: rbul » pt mar 11, 2016 13:05

Freddy pisze:Zaraz chwila powoli chłopak dopiero zaczyna przygodę więc wszystko po kolei :) jeszcze nie używał glinki a tu już jakieś szlify papierem no panowie bez przesady można poradzić ale bez takich :)

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka

Spokojnie. Dzięki za rady. Generalnie to jeżeli coś robie to nigdy się nie spieszę, a jeśli coś robię 1wszy raz to moge to robić cały dzień więc z wet sand (wyszukane na szybko - usuwanie rys papierem na mokro) tez sobie poradze ;). Zresztą już kiedyś to robiłem. Dzięki za wszystkie rady. Także zgłębię temat (przez weekend mam nadzieje) i jeszcze Wam troche głowe posusze :D



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: gusiak11 » pt mar 11, 2016 14:36

Freddy pisze:Jasne UC zadziała jak cleaner oczyści powłokę więc potem wosk obowiązkowo

Pytanie jeszcze jaki wosk, bo pod niektóre nie zaszkodzi przetrzeć IPA

rbul pisze:wet sand (wyszukane na szybko - usuwanie rys papierem na mokro)

No nie do końca tak... wet sanding to jest proces owszem wykonywany papierem ściernym na mokro, syfu przy tym co niemiara ale nie usuwanie rys to jak by jest proces uboczny tego zagadnienia a usuwanie tzw. mory z lakieru (tłumacząc na polski skórki pomarańczowej) stosowanej przez producentów, lakierników w celu ukrycia drobnych niedoskonałości tego co jest pod lakierem. Kiedyś ten proces był dość trudny i czasochłonny bo był wykonywany w 100% ręcznie bo rotacji się nie da do tego zatrudnić, dziś jak są maszyny DA jest znacznie łatwiej ale też nie każda maszyna sie nadaje mój Rupes BIG Foot ma za duży skok.
Jedne samochody mają mała morę praktycznie niewidoczna inne mają tak potworną że aż nie chce sie patrzeć.

Co do samego polerowania... to że kolega napisał że maszyna EPL -41 czy 42 jest delikatna lub też że opinia głosi że DA jest lepsze dla początkującego niż rotacja to się wszystko zgadza ale nie oznacza że jak sie weźmie pada z MF i do tego pastę 101 np. to można wyjść z założenia hulaj dusza piekła nie ma... to też ma siłę tnącą i też można bidy narobić

Generalnie jak pisałem wcześniej bez dobrego biernika lakieru trzeba bardzo uważać na to co sie robi, czasem warto zostawić te kilka rys oszczędzając cenne mikrony lakieru, zwłaszcza jak producenci coraz cieniej wylewają... obecne VAG-i (poza audi) często i gęsto poniżej listwy mają mniej jak 100 mi gdzie lakier najbardziej sie niszczy i najbardziej obrywa w czasie użytkowania :(


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Freddy » pt mar 11, 2016 15:22

Mowa była o collim lub pb natty's a przetrzeć IPA nie zaszkodzi pod żaden wosk poza tym auto i tak musi zostać umyte przed aplikacją

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: gusiak11 » pt mar 11, 2016 15:28

Freddy pisze:o collim lub pb natty's

pod colliego jak inne woski syntetyczne z własnego doświadczenia wiem czym bardziej jałowy lakier tym lepiej i wosk będzie lepiej trzymał

co do nattysa... producent twierdzi ze to naturalny wosk, wg mnie ktoś kogoś robi w .... a co do kładzenia to j.w. też najdłużej leżał na czystym jałowym lakierze


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Freddy » pt mar 11, 2016 15:36

Tak się składa że też wiem to z doświadczenia :) i gadamy o tym samym wiadomo że czym lepiej przygotowana powierzchnia tym lepsze trzymanie powłoki a co do naturalności nattysa to taki on naturalny jak dzisiaj wszystko z fabryki przetworzone :) hehe

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: piter007i » sob mar 12, 2016 10:18

http://kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=21032" onclick="window.open(this.href);return false;

Wysłano z mojego G4S


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: szewczi90 » pt mar 18, 2016 01:58

Co dobrego do umycia felg przed sezonem (aluski) ? Cos podstawowego bo kupilem alusy i sa do umycia szczegolnie od wewnatrz. Co polecacie cos standardowego do wymycia alusow?


Obrazek

Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Freddy » pt mar 18, 2016 11:10

Adbl vamipre jest dobry i mocny właśnie na taki zapieczony brud węwnątrz do tego bardzo korzystny cenowo można go używać na całym nadwoziu preparat krwawi jest bezpieczny dla powierzchni lakierowanych ma neutralne PH

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: gusiak11 » pt mar 18, 2016 20:42

znacznie lepiej cenowo wychodzi prix a jeśli felgi naprawdę są zawalone i 1 000 000 lata nie myte to BlueGel od ValetPRO


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Freddy » pt mar 18, 2016 21:44

W jednym ze sklepów z mojej okolicy (nie mówię który żeby nie było że reklamuje) vampire za 1L kosztuje 40 a prix 42 a w jeszcze innym 44 to samo dotyczy pojemności 5L na korzyść vampira więc nie wiem gdzie tu "lepiej" kolego...
Co do blue gel zapomniałeś dodać że to kwas i lepiej nie dopuścić żeby wysechł na powierzchni tak samo jak prix lepiej żeby nie wysechł także środki może dobre ale na pewno mniej bezpieczne warto to dodać dla amatorów :)

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: gusiak11 » pt mar 18, 2016 22:39

Freddy pisze:W jednym ze sklepów z mojej okolicy (nie mówię który żeby nie było że reklamuje) vampire za 1L kosztuje 40 a prix 42 a w jeszcze innym 44 to samo dotyczy pojemności 5L na korzyść vampira więc nie wiem gdzie tu "lepiej" kolego...
Co do blue gel zapomniałeś dodać że to kwas i lepiej nie dopuścić żeby wysechł na powierzchni tak samo jak prix lepiej żeby nie wysechł także środki może dobre ale na pewno mniej bezpieczne warto to dodać dla amatorów :)

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka
Pierwsza strona wyświetlona przez wooja google pojemność 1l
ADBL Cena:
79,99 zł

Pierwsza strona z googla dla prixa 39,90 zł
32,44 zł netto

osobiście kupuje Prixa po około 30-32zł

dlatego to pisałem....
nie przekopałem całego interentu i nie znam 1000 sklepów z kosmetykami

co do Blue GEL nie wiem jak inni jak biore produkt którego nigdy nie używałem czytam instrukcje bo zawsze jest na opakowaniu mniej lub bardziej szczegółowa lub pytam kogoś kto już używał...

Co do prixa akurat nie ma co dramatyzować, nie jest to ani kwas ani zasada, składnika czynnego nie znam, nie wiem czemu robi sie fioletowy tzw. krwawienie ale wiem ze jak przyschnie nie ma żadnych konsekwencji... rozpuszcza sie pod wpływem aktywnej piany, potem zachodzi aktywna reakcja bo śmierdzi amoniakiem ale dla lakieru na flegach i samochodzie nie ma to żadnego znaczenia trzeba uważać na chromy ale przez ponad 5 lat zabawy, wylania kilkudziesięciu butelek prixa i jemu podobnych nie zauważyliśmy skutków ubocznych ewentualnego przyschnięcia a w okresie letnim jak jest na dworze +30 i jeszcze auto przyjechało z ciepłymi kołami ( ciepłymi na nie po rajdzie w Monte Carlo) psikając 4-te koło pierwsze jest juz suche

Co do bluegel-a bez przesady z tym kwasem... to nie jest stężony kwas solny czy kwas pruski że trzeba mieć pozwolenie by go kupić
Używałem go wielokrotnie i bywało że gołymi rekami i nic mi się nie stało... felgom też... natomiast sposób używania jest taki, przynajmniej mnie tak uczono że psikasz jeśli rozcieńczasz, lub prosto z butelki jak strasznie uwalone felgi i pędzelkujemy potem płuczemy i kolejna felga więc kiedy ma przyschnąć ???
BlueGEL to nie jest produkt do mycia felg po 10 000km w aucie nie mytym 8-m-c, używa sie go wtedy kiedy wszystko inne poległo a felgi dalej są brudne ... wiec juz 90% brudu użytkowego zostało zmyte, ale i on nie jest wszechmogący dostałem felgi kamilli gotti i nawet bluegel nie radzi sobie z zapuszczeniem :(

A wg. mnie akurat produkty Valet PRO są dla amatorów m.in. ze względu na cenę :) są to jedne z tańszych produktów na rynku... owszem co chwile pojawia się coś nowego typu ADBL ale to nie oznacza ze ''stara wiara'' jest zła :)


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Freddy » sob mar 19, 2016 00:24

Ja również nie kopie w internecie i nie przeglądam ofert 1000 sklepów żeby sprawdzić cene jednego produktu sprawdziłem ja w sklepie z którego korzystam ale to nie powinno dziwić :)

No właśnie Ty tak robisz ja też ale uwierz że są tacy którzy myślą że to magiczny środek skoro polecany to na pewno bezpieczeny i pewnie sam myje dlatego sądzę że warto wspomnieć o drobiazgach :)

Co do reszty to jasne dla Ciebie i przejrzyste bo robisz to na co dzień więc to dla Ciebie reguła a przypomnij sobie jak zaczynałeś zapewne też miałeś milion pytań i po tylu latach dalej pojawiają się nowe mam racje? :)

Środki dla amatorów czy nie nie oznaczają jasności stosowania chyba się zgodzisz zawsze powstają pytania dlatego teraz tu piszemy i jesteśmy po tonżeby pomagać więc to robimy i nie spierajmy się bo nie ma o co im więcej zaoferujemy tym wiecej wiedzy dla innych :) nie twierdze że stara wiara jest zła więc często przypomina nam że jest najlepsza :) pozdrawiam



Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka



gusiak11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 11:51

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: gusiak11 » sob mar 19, 2016 01:14

Freddy pisze:Ja również nie kopie w internecie i nie przeglądam ofert 1000 sklepów żeby sprawdzić cene jednego produktu sprawdziłem ja w sklepie z którego korzystam ale to nie powinno dziwić
No mniej więcej tak to wygląda u moich dostawców, nie wymyśliłem sobie tych cen :)
Freddy pisze:No właśnie Ty tak robisz ja też ale uwierz że są tacy którzy myślą że to magiczny środek skoro polecany to na pewno bezpieczeny i pewnie sam myje dlatego sądzę że warto wspomnieć o drobiazgach

Pomału... ja rozumiem komuś pomóc... ale nie prowadzić z rękę jak dziecko we mgle ... mi tęż nikt nie dał na tacy...
Freddy pisze:Co do reszty to jasne dla Ciebie i przejrzyste bo robisz to na co dzień więc to dla Ciebie reguła a przypomnij sobie jak zaczynałeś zapewne też miałeś milion pytań i po tylu latach dalej pojawiają się nowe mam racje?
No nie akurat to moja pasja a nie zajęcie na codzień :) a jak zaczynałem to miałem prościej bo miałem miszcza ''Jodę" który prowadził przez ten labirynt a co do pytań owszem pojawiają sie ale już sa takie że nie wielu umie pomóc :( a forum które kiedyś było kopalnia wiedzy ''umarło"
Freddy pisze:Środki dla amatorów czy nie nie oznaczają jasności stosowania chyba się zgodzisz zawsze powstają pytania dlatego teraz tu piszemy i jesteśmy po tonżeby pomagać więc to robimy i nie spierajmy się bo nie ma o co im więcej zaoferujemy tym wiecej wiedzy dla innych

Wiesz co może to zabrzmi lekko egoistycznie ... ale tak ten świat jest zbudowany nikt nikomu nie daje nic za darmo, pojedzesz do mechanika popatrzy podrapie sie po głowie i rzadko odpowie w prost, a to trzeba popatrzeć a to to a to śmo... niestety za wiedzę sie płaci ... uważam że jak sie komuś podsuwa nazwę produktu to i tak jest to duża pomoc.. w naszym kraju wykształcenie podstawowe jest obowiązkowe więc czytać każdego nauczyli ... a że komuś sie nie chce to jest jego problem na opakowaniu było napisane ...

ale moze dość tego OT bo nas zaraz z banuja


http://carsdetailing.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Re: Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: Freddy » sob mar 19, 2016 02:56

No nie ma się co sprzeczać i też masz rację będę miał to na uwadze :)

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości