Budowa dolotu 16v na DIGI I

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

caleczka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: wt maja 08, 2012 19:28
Lokalizacja: okolice Warszawy

Budowa dolotu 16v na DIGI I

Post autor: caleczka » ndz sty 04, 2015 19:59

Witam,mam pare pytań odnośnie budowy dolotu do PL-a na digifancie 1 w sciro mk2.
A mianowicie:
-Jaką puche filtra wrzucić żeby miał czym oddychać(myślałem o G2 1.8 lub z 1.8T tylko nie wiem czy się zmieści)
-Druga sprawa to LPG z blosem bo auto się na nim porusza i nie wiem jak z tą kompesacją(musi być czy nie i za blosem czy przed) i "krokowym".Można na niego założyć filterek stożkowy?
-Trzecia sprawa to czy rura fi 70 z kwasówy będzie ok do puszki?No i gdzie najlepiej wrzucić COPOT,w połowie dolotu czy bliżej któregoś końca?

Może ktoś budował taki dolot bez stożka to będę wdzięczny za jakieś info odnośnie gratów



Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Budowa dolotu 16v na DIGI I

Post autor: RasPL » pn sty 05, 2015 11:50

Pusazka golf II 1.8 RP, wyjac z dolnej czesci zwezke (wlot do puszki) o ile ci to wejdzie na podłuznice ale powinno wejść.
Gaz nie wiem
Rura pasujaca na gumowe zlacze przepustnicy i obudowe filtra powietrza czyli 63mm, copot gdzie wygodniej.


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

Budowa dolotu 16v na DIGI I

Post autor: mleko1984 » sob sty 10, 2015 10:38

Ja mam oryginalną puszkę z PLa, ściągnąłem rozdzielacz paliwa i wyciąłem z dwóch warst plexy zaślepienie plus dorobiłem adapter na rurę, zmatowałem, podkład i czarny lakier i nawet to wygląda. Jeżeli chodzi o BLOS, miałem w poprzednim 16V KR. Teraz już dobrze nie pamiętam bo to było parę lat temu ale ta kompensacja to miałbyć dodatkowy wężyk do reduktora ? Jeżeli tak to zdecydowanie przy BLOSie się tego nie montuje (pewnie specejaliśći od gazu ci radzą montaż;)), musisz mieć odpowiednio wydajny reduktor z małym zapasem i będzie działać. Rurkę od zaworu stabilizacji biegu jałowego (jak to nazwałeś silniczek krokowy) musisz dać za BLOSem bo będzie gasł na wolnych obrotach z prostej przyczyny: silnik nie będzie dostawał paliwa ;)
Powiedz z jakiego powodu chcesz zakładać kompensajcę ?

P. S. na digifancie ja bym się zastanowił nad lepszą instalacją gazową z wtryskami, wiem że z tym wtryskiem instalacje nowszej generacji montuje się bez większych problemów musisz tylko znaleźć ograniętego gazownika i wytłumaczyć, że to nie jest Ke-Jetronic tylko Digifant. BLOS jednak ma spore zwężenie i trochę hamuje przepływ powietrza. Pamiętam też, że mój po roku czasu się rozsczelnił przy kolanku, które doprowadzało gaz także nie jest najsolidniejszy :)



caleczka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: wt maja 08, 2012 19:28
Lokalizacja: okolice Warszawy

Budowa dolotu 16v na DIGI I

Post autor: caleczka » sob sty 10, 2015 12:59

Z tą kompensacją to dlatego,że mam obecnie założoną i właśnie nie wiem czy to jest konieczne a co do reduktora to mam do 140kW więc jest spoko.

Co do instalacji to nie bardzo widzi mi się już jej zmiana bo ma z pół roku a i tak w większości zakładów mieli problem żeby założyć bo nikt się nie chciał podjąć.Tacy gazownicy są w mojej okolicy :grin:



Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

Budowa dolotu 16v na DIGI I

Post autor: mleko1984 » sob sty 10, 2015 21:57

U mnie śmigało bez kompenasji bardzo fajnie, tylko kiepy wciskali mi kit, że trzeba koniecznie zainstalować bo im nie chciał chodzić na wolnych obrotach. Ja to wspętnie wyregulowałem sam w domu a potem do nich wróciłem aby ustawili na analizatorze spalin jak trzeba. Pamiętam ich miny jak przyjechałem na przełączonym gazie :D Takie to są zakłądy, że sprzedają ci sprzęt a sami nie więdzą jak to regulować, generalnie koniec końców auto ustawili i nawet ten koleś powiedział, że mieszanka jest bardzo dobra na gazie na wolnych obrotach i pod obiciążeniem i żadnej kompensacji z BLOSem nie trzeba, spróbuj poszukać takiego PDFa w necie o regulacji BLOSa i tam chyba jest wzmianka o tej nieszczęsnej kompensacji.

Ja generalnie nie zagłębiałem się w temat kompensacji gazu ale zdaję się, że jak masz reduktor na 140KW a silnik ma powiedzmy 80KW to może być problem z dawkowaniem paliwa i dlatego się kompenuje podciśnieniem. Po prostu jest za duża różnica.

Ale nie wiem czy do 16V 140KW to nie za dużo, bo to teoretycznie ma wystarczyć na 190KM (nie pomyliłeś jednostek ?). Jeżeli jednostki są prawidłowe to być może kompensacja jest niezbędna. W którym miesjcu miałeś ją zainstalowaną w poprzednim silniku ?



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Budowa dolotu 16v na DIGI I

Post autor: toffic » pn sty 12, 2015 14:29

caleczka pisze:gdzie najlepiej wrzucić COPOT,w połowie dolotu czy bliżej któregoś końca?
Najlepiej w kolektor dolotowy, miejsce jego montażu ma znaczenie :jezor:



Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Budowa dolotu 16v na DIGI I

Post autor: RasPL » pn sty 12, 2015 15:01

Ja mam w kolektorze ale silnik doladowany i tu różnica jest. Jak mocno trzeba upalać wolnossacy by była różnica pomiędzy zabudową w kolektorze a w rurze dolotowej przed przepustnicą ?


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Budowa dolotu 16v na DIGI I

Post autor: ace-mati » pn sty 12, 2015 18:11

mleko1984 pisze:Ale nie wiem czy do 16V 140KW to nie za dużo, bo to teoretycznie ma wystarczyć na 190KM (nie pomyliłeś jednostek ?). Jeżeli jednostki są prawidłowe to być może kompensacja jest niezbędna. W którym miesjcu miałeś ją zainstalowaną w poprzednim silniku ?
Ja aktualnie mam u siebie reduktor Tomasetto 140kw w "PL" bez kompensacji i śmiga bezproblemowo... Wcześniej miałem lovato major turbo z kompensacją, której też nie podłączałem i było wszystko ok...



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Budowa dolotu 16v na DIGI I

Post autor: toffic » wt sty 13, 2015 12:43

RasPL pisze:Jak mocno trzeba upalać wolnossacy by była różnica pomiędzy zabudową w kolektorze a w rurze dolotowej przed przepustnicą ?
Własnie różnice czuć przy spokojnej jeździe, takiej na prawde spokojnej w trasie



Awatar użytkownika
wrcnator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 19, 2014 21:36
Lokalizacja: Opole, Kup

Budowa dolotu 16v na DIGI I

Post autor: wrcnator » wt sty 27, 2015 23:37

Kumpel ma w PLu puszke od 1.8t. Rura od dolotu w tych silnikach jest dosyc krotka.On ma z golfa mk4 gti i puszke zostawil a rure od dolotu dal z 9a a potem jakas przejsciowke dal do puszki i przepustnicy zeby rura weszla do oby dwoch czesci. Do zakapowania nie tak skomplikowane :bigok: ale zrobic to :jezor:


Golf mk4 GTI 1.8T by Rico

" Katuj swe auto mówili, będzie fajnie mówili. Mieli rację :D "

Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Budowa dolotu 16v na DIGI I

Post autor: Marszall » ndz mar 01, 2015 19:55

Ja proponuje pychę z RP z *#cenzura#* dyfuzorem, rura przynajmniej 70mm. Blosa odradzqm bo sa nowsze rozwiazania a pozatym blos zweza dolot. Potrafi zabrac 5km. Jak juz zostaniesz przy blosie to bez kompensacji, krokowy wpiety za blosa. Przy sekwencji to od9adnie. Reduktor na 140kW przynajmniej, mi np na takim brakowalo przy blosie. Ja bym sie tez przepustnica zajol


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości