[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Adek99
_
_
Posty: 991
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 14:26
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Adek99 » ndz gru 14, 2014 12:25

Jaki wyjątek? Toż to wszystko to samo co w całym temacie. W drzwiach kierowcy mikrostyk do wymiany i luty do poprawy jak odskakuje a w bagażniku także mikrostyk



Xavier66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 14, 2014 00:06

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Xavier66 » ndz gru 14, 2014 13:18

Adek99 dzięki za odpowiedź :). Jak tylko pogoda się poprawi to wezmę się do roboty, bo póki co wieje i pada.



Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Damian3942 » czw sty 01, 2015 14:19

Koledzy zadam może i głupie pytanie, ale jak jest z informacją o otwartych drzwiach w golfie iv z 2000r? czytałem ale tu piszą o uszkodzonych a nigdzie o zasadzie informacji.

kiedy otworzę klapę pisze mi że jest otwarta i świeci się kontrolka na liczniku oczywiście licznik 1/2 fis
jak otworzę drzwi świecą lampki w drzwiach i w podsufitce ale nie informuje mnie licznik o tym tak jak to np z klapą bagażnika.
kiedy informuje i jak mnie o tym że drzwi są niedomknięte??
wiem że mogę sprawdzić w innych golfach ale one mają najczęściej padnięte zamki.

sprawdziłem błędy i jest jeden od przełączników ale to od ledów natomiast o drzwiach nie mam, od wymiany zamków nie pojawiły się błędy (zamki oryginalne oczywiście), jedyne co widzę to że się swiatełka w drzwiach świecą jak nie domknę ale nic poza tym, brzęczyk działa jak należy

dzięki za każdą odpowiedź :pub:


passat b5 115KM AZM 2003r

mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: mass143 » śr sty 14, 2015 19:17

Panowie, przelutowałem wszystkie zamki + wymieniłem mikrostyki i tylko jeden zamek odżył. Oprócz drzwi pasażera żaden zamek nie rygluje "na dwa", dopiero za trzecim razem są zaryglowane... Co może być nadal nie tak?



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: ROBAL_26 » śr sty 14, 2015 20:42

mass143, przewody w przejściach sprawdzałeś ?


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » czw sty 15, 2015 01:42

mass143, pewnie problem dalej leży w zamkach...



mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: mass143 » czw sty 15, 2015 16:43

ROBAL_26, sprawdzę i dam znać.

Qto, skoro po przelutowaniu nadal nie działają jak trzeba to tylko śmietnik?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » pt sty 16, 2015 01:49

mass143 pisze:Qto, skoro po przelutowaniu nadal nie działają jak trzeba to tylko śmietnik?
nie wiem co tam zrobiłeś...ja na kilkadziesiąt zrobionych zamków nie miałem problemów...i co ciekawe nigdy nie wymieniałem mikrostyku :bajer: Ale np wczoraj tłumaczyłem Koledze przez telefon co i jak w temacie naprawy zamka...okazało się, że wyrobiła się część wciskająca mikrostyk (ten zewnętrzny)...i to ona zdewastowała mikro - wymiana mikrostyku w tym przypadku mija się z celem skoro jest mechaniczne uszkodzenie zamka.
Wiem natomiast, że sprawny mechanicznie zamek + poprawione (sprawne - brak zimnych) luty i sprawne mikrostyki (wszystkie) = poprawnie działający zamek



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: ROBAL_26 » pt sty 16, 2015 18:23

Qto, bywa tak że wyrabia sie ta gumowa powłoka na skoblu w zamku i wystarczy chwila i po mikrostyku , miałem identycznie można to zreperować ale zamek trzeba wymontować i wówczas miejsce ubytku odtłuścić i uzupełnić poxipolem w celu wyrównania powierzchni i jak na razie od tamtego zabiegu zamek śmiga już pół roku , ale już drugi zamek leży i czeka na podmianę gdyby co :grin:
Dlatego najwięcej i najczęstsze usterki zamka to zimne luty i ewentualne mechaniczne uszkodzenie mikrostyku.


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Kavior » czw sty 22, 2015 15:29

Mam pytanie, które przewody w przelotce gumowej pomiedzy drzwiami a karoserią są od mikrostyku? Dobre sześć lat temu robiłem wymiane mikrostyków oraz przelutowanie wszystkich lutów ale problem po latach wrócił w przednich drzwiach. Nie pali się oswietlenie, kopertówki i brzęczyk. Czasem od wielkiego święta oświetlenie wnętrza sie zapali. Nie chcę rozbierać drzwi, bo dopiero co uszczelniałem ładnie blachę od podnośnika bo przeciekała woda. Jesli padły mi mikrostyki w drzwiach to założyłbym zewnętrzne jak w starych autach. Może zna ktoś kolory tych przewodów?



pawelgdynia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 03, 2015 12:06

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: pawelgdynia » wt lut 03, 2015 12:32

Witajcie :)

Problem u mnie ma trochę inne objawy... Otóż wczoraj rano zobaczyłem, że szyby w moim golfie są opuszczone i mrugają awaryjne (nie mam alarmu tylko centralny) (światła mrugają jak się zamyka i otwiera samochód z pilota). Po podejściu do samochodu zamki cały czas zamykają się i otwierają do tego szyby się właśnie opuszczają i mrugają mi światła kierunków. Co może być przyczyną? Kostki czyste nie zaśniedziałe, wiązki kablowe na przejściach do drzwi też wyglądają na spoko (przynajmniej nie widać przetarć izolacji). Proszę o jakieś porady, ewentualnie pytanie czy ktoś ma może komputer to by może pomogło zidentyfikować usterkę, jestem z Gdyni.

EDIT:
Należy zaktualizować jedną informację. Otóż samochód cały czas dostaje sygnał otwarcia( zamki w drzwiach się otwierają) przez co szyby też zjeżdżają w dół. Czyli... czy rozumieć to tak, że któryś z mikrostyków daje mi sygnał otwarcia? Który? Można to jakoś w miarę sprawdzić??



yankovic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw lut 12, 2015 17:54
Lokalizacja: Łódzkie

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: yankovic » śr mar 04, 2015 21:38

Panowie mam trochę inny problem. Dioda w drzwiach czasami się zapala czasami nie, ale często zapala się gdy drzwi są zatrzaśnięte np podczas jazdy... Jest to bardzo irytujące bo jak się zapali to nie mogę kluczykiem zablokować drzwi i muszę po kilka razy nimi trzaskać żeby wreszcie zgasła. Czujnik do wymiany, zamek czy możne kabel ? Dodam, że dźwięk od włączonych tez (nie)działa podobnie.



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: ROBAL_26 » czw mar 05, 2015 17:29

yankovic, wspomniane rzeczy i czynności i tak byś musiał wykonać za jednym razem aby do tego nie wracać bo i tak musisz rozebrać drzwi , wówczas będziesz mógł sprawdzić przewody w przelotce między drzwiami a słupkiem ,poprawić zimne luty w zamku oraz jeśli jest potrzeba to wymienić lub naprawić mikrostyk , dodam iż częstym problemem mikrostyku jest jego uszkodzenie mechaniczne a nie elektryczne , wyrabia się cycek i wypada ,możesz to łatwo zrobić przekładając samą górną część z tego mikrostyku z linku
http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-vw-au ... 71499.html" onclick="window.open(this.href);return false;
wymieniając na inny często nie pasują ori otwory i są problemy .ok

pozdr :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

mumia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:46

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: mumia » śr mar 11, 2015 15:14

U mnie skończyło się wymianą zamka w drzwiach kierowcy i problemy się skończyły. Jak ktoś byłby chętny na ten zamek na przeszczep części to zapraszam na priv.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości