podgrzewacz płynu chłodniczego.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: krzysiek1aa » śr paź 29, 2014 13:11

Ja mam silnik 1,9 alh i zaczyna grzac poniżej 0 u ciebie puki co też nie jest spełniony warunek temperatury powietrza w dolocie zrób próbę jak bendziesz miał poniżej 0 stopni


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

andrzejvp5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 29, 2014 11:22
Lokalizacja: SCI

Re:

Post autor: andrzejvp5 » śr paź 29, 2014 13:51

PinkFloyd pisze:Świece sie uruchamiaja jak sa spełnione niże warunki
- silnik pracuje od min. 10 s
- temp. plynu chlodzacego >70°
- temp. powietrza >5°
- obr. silnika < 800
- obciazenie Alternatora < 50%
Warunki teoretycznie spełnione, temp zasysanego powietrza 3,6 stopnia, ale być może są jakieś wyjątki, gdzie temp jest obniżona? Sprawdzę jak będzie trochę zimniej jeszcze.Idzie regulować tę temperaturę jakoś, czy sztywno jest w ecu ustawiona?



Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: krzysiek1aa » czw paź 30, 2014 08:54

Prawdopodobnie jest to sztywno ustawione w ecu , jedni maja poniżej 5 stropni a ty masz pewnie tak jak ja poniżej 0
Też wolał bym żyby się szybciej włanczało bo przewazniej temperaturu ok 2-3 stopni utrzymuja sie najdłużej :(:(:(:(
Może ktoś kiedyś ogarnie temat i obczaji czy da sie zmieniać te parametry za pomocą vag-com


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

Awatar użytkownika
DaroS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: sob gru 04, 2004 10:42
Lokalizacja: Wodzislaw
Kontakt:

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: DaroS » sob lis 01, 2014 09:10

Nie da się za pomocą vaga. Trzeba odcztać flash i przerobić mapę podgrzewacza. Poniżaj wklejam oryginalne mapy do silnika ALH i AHU. Górna oś, to temp. otoczenia, dolna oś temp cieczy do której świece grzeją.

Obrazek

Z w/w tabel idzie wywnioskować, że podgrzewacz działa poniżej 0 temp. otoczenia.
U siebie przerobiłem mape i póki co jest ok. Nie zauważyłem nadmiernego zużycia świec, akumulatora, czy innych szkodliwych zjawisk.


Golf 2 1.6D - sama frajda, Golf 1.8GL AAM - niezawodny
Passat B5 1.9 AHH 0.216 GT1749V/VA ECU 012AH
Corrado G60+ 205Ps 267Nm
A4 B6 1.9 TDi Avant Quattro x2
A8 D3 4.2 TDi BVN Quattro

szczyku

Re: Odp: podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: szczyku » sob lis 01, 2014 10:17

DaroS pisze:Nie da się za pomocą vaga. Trzeba odcztać flash i przerobić mapę p...
Tzn ze trzeba zczytac wsad ecu?

Posiadam kabelek mpps12 i mam taką możliwość, tylko co dalej?



Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Re: podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: krzysiek1aa » sob lis 01, 2014 10:29

DaroS pisze:Nie da się za pomocą vaga. Trzeba odcztać flash i przerobić mapę podgrzewacza. Poniżaj wklejam oryginalne mapy do silnika ALH i AHU. Górna oś, to temp. otoczenia, dolna oś temp cieczy do której świece grzeją.

Obrazek

Z w/w tabel idzie wywnioskować, że podgrzewacz działa poniżej 0 temp. otoczenia.
U siebie przerobiłem mape i póki co jest ok. Nie zauważyłem nadmiernego zużycia świec, akumulatora, czy innych szkodliwych zjawisk.
Możesz opisać jakim programem edytowales wsad i w jaki sposób ? Ja szukałem w programie do edycji map vag edc15p+ ale nie znalazłem mapy od podgrzewania


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

Awatar użytkownika
DaroS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: sob gru 04, 2004 10:42
Lokalizacja: Wodzislaw
Kontakt:

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: DaroS » sob lis 01, 2014 17:24

Winols. W niektórych damosach można doszukać się tej mapy, ale przeważnie szukam na piechote.


Golf 2 1.6D - sama frajda, Golf 1.8GL AAM - niezawodny
Passat B5 1.9 AHH 0.216 GT1749V/VA ECU 012AH
Corrado G60+ 205Ps 267Nm
A4 B6 1.9 TDi Avant Quattro x2
A8 D3 4.2 TDi BVN Quattro

Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: krzysiek1aa » ndz lis 02, 2014 13:17

A możesz podać numery tych map ??
szukam już ręcznie ale trochę tego jest :( :pub:


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

Awatar użytkownika
DaroS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: sob gru 04, 2004 10:42
Lokalizacja: Wodzislaw
Kontakt:

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: DaroS » ndz lis 02, 2014 20:25

Jest to mapa 10x1. W widoku 16bit szukaj ciągu liczb 03532.


Golf 2 1.6D - sama frajda, Golf 1.8GL AAM - niezawodny
Passat B5 1.9 AHH 0.216 GT1749V/VA ECU 012AH
Corrado G60+ 205Ps 267Nm
A4 B6 1.9 TDi Avant Quattro x2
A8 D3 4.2 TDi BVN Quattro

GreenTroll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 14, 2009 23:50
Lokalizacja: ufolandia KGR KBR

Re: podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: GreenTroll » pn gru 15, 2014 09:59

Witajcie,
Mam problem z moim golfem (1,9 TDI AGR '99), gdyż przy obecnych temperaturach nie załącza mi dogrzewacza płynu. Temperatura otoczenia 0 - +4 stopnie C, a żaden przekaźnik nie działa. Dodam, że mam drugi samochód z tym samym sterownikiem ECU (tylko z roku 2000) i w nim świece się załączają (najpierw działa przekaźnik LOW, a po kilku sekundach przerzuca się ogrzewanie na HI - sprawdzone przy ściągnięciu obudów z przekaźników). Mapy w komputerach są identyczne (są to kopie tego samego wsadu). Samochody stoją cały czas obok siebie i w jednym świeczki ładnie grzeją płyn, a w drugim nie. Robiłem test wykonawczy pod VAG'iem i wtedy przekaźniki załączają się i świece grzeją - sprawdzałem też wpinając żarówkę w gniazda przekaźników i wszystko jest ok. Świece sprawdzone na stole i są sprawne - grzeją, tak samo przekaźniki, przewody też mają ciągłość, zresztą testy pod VAG'iem to też pokazały. VAG nie wyświetla błędów w ECU. Czujnik temperatury cieczy chłodzącej sprawny (podmieniałem na inny, ale i tak pokazuje te same wartości), a świeczki mają w dupie grzanie. Przy ściągniętych obudowach przekaźników ręcznie załączałem obwód na stykach i działa, tylko ECU ma problemy z załączeniem grzania. Różnica w samochodach jest taka, że ten nie grzejący świece ma climatronic, a ten w którym świece się załączają ma klimę manualną. Czy w tym może być problem i muszę ustawić odpowiednio climatronic'a, żeby zaskoczyło grzanie płynu?
Nie chcę sugerować, ale czy może być walnięty przepływomierz lub czujnik na kolektorze dolotowym? Jeśli tak, to czy VAG nie powinien wskazać błędu? Proszę o pomoc, bo szlag mnie trafia, ponieważ jeden silnik grzeje się do 90 stopni po 2-3 km przejechanych, a drugi potrzebuje na to ponad 10km przy identycznych warunkach pogodowych.
Czy może lepiej wstawić rezystor w czujnik na powrocie z IC do silnika?
Pomocy.


Road to hell

Awatar użytkownika
Adek99
_
_
Posty: 993
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 14:26
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: Adek99 » pn gru 15, 2014 19:19

A czy ktoś wie w których komórkach mapy jest zapisane sterowanie podgrzewaczem bo u mnie załącza świece poniżej -2 stopni



GreenTroll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 14, 2009 23:50
Lokalizacja: ufolandia KGR KBR

Re: podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: GreenTroll » wt gru 16, 2014 00:54

u mnie załącza świece poniżej -2 stopni
to jest kpina. tylko debil potrafi napisać mapę ładowaną seryjnie do tysięcy samochodów, żeby grzanie zimnego silnika załączało dopiero na mrozach, a przy niższej temperaturze ( tak do 6-7 stopni) to niech się silnik zarzyna.
Sprawdziłem dzisiaj mapsensory i przepływomierze i wszystko jest w normie. Jedynie mapsensor z golfa, w którym nie załączają się świece, podaje temperaturę niższą o ok. 1,4 stopnia, ale to nawet lepiej, bo częściej powinny się włączać grzałki. Zastanawiam się nad jakimś układem czasowym włączającym grzanie po naciśnięciu włącznika typu np. switch.
kto wie jak ogarnąć ten problem??? Przypomnę, że w obu samochodach są te same sterowniki ECU i kopie tej samej mapy, ale jeden załącze świece przy +4, a drugi ma to w dupie. I ponawiam pytanie, czy climatronic ma coś z tym wspólnego???


Road to hell

marian6666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt mar 28, 2006 17:57
Lokalizacja: lubelskie

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: marian6666 » wt gru 16, 2014 18:02

Myślę, że climatronic nie ma nic do rzeczy - u mnie cieple powietrze lecei po mniej wiecej 2 km jazdy niezaleznie czy lato czy zima, więc swiece grzeją:)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: wesol » wt gru 16, 2014 18:45

czujnik temp cieczy ten dwuobwodowy ma tu kluczowa role.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości