Jaki klucz pneumatyczny

Informacje na temat wyposażenia warsztatów oraz opisy narzędzi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Regulamin forum
1. W dziale NARZĘDZIA obowiązuje Ogólny regulamin forum,tutaj piszemy tylko o narzędziach.O problemach technicznych w aucie,proszę pisać w dziale "Techniczne

2. Dział ten powstał w odpowiedzi na rosnącą liczbę tematów odnośnie wszelkiej maści narzędzi, przyrządów serwisowych, pomiarowych, oraz specjalistycznego wyposażenia warsztatowego.
Wypowiedzi użytkowników jak i nasz wkład pracy, stać się mają pomocne dla innych prosimy więc o rzeczowe podejście.
3. Pytania w formie tematów zakładamy używając prefixów, w danym temacie opisujemy i dyskutujemy wyłącznie na temat danego wątku
1) Polecany zestaw narzędzi -Piszemy jedynie o tym, jaki zestaw posiadamy i do czego on nam służy
2) Narzędzia specjalne – Tu opisujemy specyficzne rodzaje narzędzi, właśnie z wymiarowanie, opisem do czego konkretnie służy.
3) Pytania o narzędzia –Można tutaj zadawać pytania o narzędzie potrzebne do danej czynności

4. Narzędzia możemy oceniać ze względu na Jakość oraz Trwałość w skali 1-10,np. Trwałość 8/10 Jakość 3/10
bez zbędnej dyskusji typu ”badziew””do d….”. Posty z tego typu Epitetami zostaną usunięte, rajem dla spamerów miejsce to niestety nie będzie.
Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Jaki klucz pneumatyczny

Post autor: Kavior » czw paź 23, 2014 18:40

Witam
Planuje kupić klucz pneumatyczny udarowy. Mój budżet to około 500zł. Posiadam dwutłokowy kompresor z butlą 90litrów (airpress 340/90) wiec klucz musi mieć niskie zapotrzebowanie na powietrze. Chciałbym śruby w kole odkręcać bez luzowania ich recznie ;-) JONNESWAY JAI-0924 1215N da radę czy muszę szukać czegoś mocniejszego? Jak przeglądam katalogi to np King Tony ma niskie zapotrzebowanie na powietrze ale te ceny...Yato ma mocne klucze, ale wiatru potrzebuje tyle, że musiałbym kompresor zmienić a to odpada:)



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jaki klucz pneumatyczny

Post autor: Michał_1977 » czw paź 23, 2014 21:41

Kavior pisze:Mój budżet to około 500zł.
Kavior pisze:Posiadam dwutłokowy kompresor z butlą 90litrów
Kavior pisze:Chciałbym śruby w kole odkręcać bez luzowania ich recznie
Nie pogodzisz tego wszystkiego. Z tak małym zbiornikiem powietrza,to jedna śruba i nabijanie butli. Druga sprawa,za 500 zł to nic przyzwoitego nie kupisz,chyba że chińczyka. Nawet jak będzie renomowana firma,to znowu słaba moc,bo im mocniejszy klucz,tym większa cena i także wzrasta zapotrzebowanie na powietrze,logiczne.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

orel11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 21:09
Lokalizacja: WLKP

Jaki klucz pneumatyczny

Post autor: orel11 » czw paź 23, 2014 22:25

Ja za 500 zł to Wurtha kupiłem i to w używce,wiec nie licz ,że kupisz cos dobrego i nowego.



struna7

Jaki klucz pneumatyczny

Post autor: struna7 » pt paź 24, 2014 08:29

jeśli chcesz na wulkanizacje to się nie nada
ale jeśli do użytkowania warsztatowego, gdzie odkręcasz z 10 czy 20 kół dziennie to kup sobie tego dziada
http://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/ ... wy-009021/" onclick="window.open(this.href);return false;
odkręca większość kół, raz utknął na zapieczonych śrubach sprintera

na wulkanizacje to juz inna półka
ja chodzę na dwóch Hitachi WR22SA



aviz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt cze 13, 2014 16:48

Jaki klucz pneumatyczny

Post autor: aviz » pt paź 24, 2014 21:21

Polecam Ci klucz Proline, dostępny jest w internecie za trochę więcej niż 400 zł. Ja z ich narzędzi nawet zadowolony, chociaż marka nie miała do tej pory takiej opinii u mnie.



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Re: Jaki klucz pneumatyczny

Post autor: Kavior » sob paź 25, 2014 07:06

Nie napisalem istotnej rzeczy, klucz bedzie uzywany czysto amatorsko w zaciszu swojego garazu dlubiac przy swoim aucie:) W przyszlosci moge podlaczyc drugi zbiornik co da lacznie 150 litrow.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jaki klucz pneumatyczny

Post autor: Michał_1977 » sob paź 25, 2014 07:41

Kavior, ja mam taki i czasem stęka gdy ktoś po kluczu skakał http://www.cp.com.pl/Katalog/Szukaj/894 ... -7733.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Teraz popatrz w informacje techniczne o tym co chcesz kupić i porównaj. Zwróć uwagę na Nm i pobór powietrza (l/sek.) :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Re: Jaki klucz pneumatyczny

Post autor: Kavior » czw paź 30, 2014 13:57

[quote="Michał_1977"] jaki kompresor posiadasz? Porównałem dane Twojego klucza z Jonneswayem, i ten mój ma wyższy moment i mniejsze zapotrzebowanie na powietrze. Szkoda, ze nie mam od kogo pożyczyć coś podobnego by sprawdzić jak mój kompresor będzie sobie radził.



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Jaki klucz pneumatyczny

Post autor: Kavior » śr lut 24, 2016 13:15

Wracam po kilkunastu miesiącach od założenia tematu:) Od sierpnia używam Asta A6112N. Z moim kompresorem jak w pierwszym poście radzi sobie doskonale. Dłubiąc amatorsko w osobowych autach nie trafiłem na śrubę której nie dałby rady. W moim mkiv bez problemu odkręcił śruby półosi. Przy moim 90 litrowym kompresorze odkręcam cztery koła na 5 śrub każde i dopiero kompresor się załącza. Generalnie jestem bardzo zadowolony z zakupu :bigok:



Awatar użytkownika
lord5005
Forum Master
Forum Master
Posty: 1038
Rejestracja: wt lis 30, 2010 20:54
Lokalizacja: Góra k.Leszna

Jaki klucz pneumatyczny

Post autor: lord5005 » sob maja 28, 2016 07:27

Posiadam klucz ROTAKE 810 Nm RT-5275

http://allegro.pl/klucz-pneumatyczny-ko ... 34490.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Co moge powiedziec...Lekki i poreczny,poki co dal rade z kazda sruba,czy to od kola czy zawieszenia.U mnie chodzi na Sprezarce 2 tlokowej 100L.To samo co Yato tylko w lepszej cenie :jezor:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 9#p5129059" onclick="window.open(this.href);return false;

sprat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pt lis 15, 2013 14:17

Jaki klucz pneumatyczny

Post autor: sprat » pt sty 26, 2018 11:26

witam,

a co koledzy powiecie o takim kluczu https://sklep.phu-szczepan.pl/product-p ... k-1-4.html" onclick="window.open(this.href);return false;
cena chba do przeżycia jak za nowy?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki klucz pneumatyczny

Post autor: wesol » pt sty 26, 2018 14:16

Piszą że 1500 Nm. Tyle że chyba musiabym mieć ostra gorączkę by w to uwierzyć. 1500 to by koła od TIRa odkręcał. To bzdura jak nic. Dobry taki klucz na 1/2 cala kwadrat to ma 350Nm czasem i 400 Nm. To ja mam elektryczny i chyba 250 Nm i śrubę 16 stkę ukrecam. W opisie oznaczenia jest 1500NM a niutonometry się pisze Nm. Więc już ich własna dopiska to może być mylna.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

sprat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pt lis 15, 2013 14:17

Jaki klucz pneumatyczny

Post autor: sprat » czw lut 01, 2018 11:47

no nic, zamowilem go, zobaczymy jak przyjdzie jak będzie latał:) w sumie cena nie taka też duża...



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki klucz pneumatyczny

Post autor: wesol » czw lut 01, 2018 14:35

Ja ostatnio miałem możliwość kupić takiego elektryka tyle że na 1cal kwadrat. Duża bestia i makity. Nie drogi bo 400 zł ale jeszcze bym coś urwał. Tyle że do czego taki duży i nigdzie pod autem z nim nie wejdę. Tylko piastę odkręcić się da.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Narzędzia i Sprzęt Warsztatowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości