Projekt B3 dupowóz by Killah

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: killah » ndz wrz 28, 2014 19:12

W passacie wymienione zostały dzisiaj tylne klamki. W końcu drzwi otwierają się bez dociskania ich nogą (właściciele mk2 i passatów wiedzą ocb)

ObrazekObrazek

Została zmieniona tylna klapa.

ObrazekObrazek

Passat otrzymał już swoje felgi.

Przed przekładką (musiałem wsadzić te felgi na golfa w celu testów :D )

Obrazek

I po przekładce.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Odpowiadam na pytania. Tak - dupka pójdzie troszkę niżej. Nie - nie będzie mega gleby - to auto ma wozić ludzi codziennie ;)

Co dalej? W przyszłym tygodniu zamawiam komplet przednich i tylnych hamulców. Auto wymaga złącza elastycznego w wydechu. Prawdopodobnie zła kultura pracy tego silnika jest spowodowana właśnie wariowaniem sondy lambda przez nieszczelność przed nią w wydechu.

Powoli zabieram się także za pranie tapicerki jasnej. W międzyczasie skompletuję jeszcze prowadnicę tylnej szyby pasażera bo coś licho chodzi. Na razie ogarnę też nawiewy które nie działają oraz szyberdach który jest zaklejony silikonem :) Akurat takie rzeczy to pikuś :)

Chyba telefonu pokładowego nie przełożę :( Teraz dopiro zczaiłem się że nie ma anteny w dachu :/ A właśnie z takiej ta moja instalacja korzysta. Chyba że przerobię to jakoś ale aż tak bardzo mi na tym telefonie to nie zależy. Ot taki kultowy bajer.
Ostatnio zmieniony śr paź 01, 2014 23:38 przez killah, łącznie zmieniany 1 raz.


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Adik 4
_
_
Posty: 356
Rejestracja: sob paź 11, 2008 19:57
Lokalizacja: Zagłębie

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: Adik 4 » ndz wrz 28, 2014 19:21

No widze Kolego , że dajesz ognia. Zapał u Ciebie jest imponujący :pub:



killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: killah » ndz wrz 28, 2014 19:34

Adam M pisze:No widze Kolego , że dajesz ognia. Zapał u Ciebie jest imponujący :pub:
Z głównym projektem teraz już nie mam co ruszać dalej bo zmiana zawieszenia na 5x100 teraz jest bez sensu to powalczę z autem na co dzień :) Jak ogarnę passata co by spokojnie można było nim jeździć to zabiorę się za swoje główne auto :) Także zabawy mam już na całą zimę.


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Adik 4
_
_
Posty: 356
Rejestracja: sob paź 11, 2008 19:57
Lokalizacja: Zagłębie

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: Adik 4 » ndz wrz 28, 2014 19:50

Zapał i zaangażowanie jest , reszta przychodzi z czasem :hmm:



Awatar użytkownika
BiałyGD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 14:14

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: BiałyGD » ndz wrz 28, 2014 19:50

[youtube][/youtube]



Awatar użytkownika
ktm950
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: wt paź 04, 2011 14:30
Lokalizacja: Kraków/Leżajsk

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: ktm950 » ndz wrz 28, 2014 19:56

A byłem przekonany, że nazywanie truckmana "drutman" jest dla jaj. :los2:
A tu taki cios w samo serce :helm:
Powodzenia w walce z passkiem!


Obrazek

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: truckman » ndz wrz 28, 2014 20:03

Hamulców NIE robiłem. Co zreszta widac w temacie. Wiec nie wiem o co chodzi. A gwint jest to ta technics który kupiłem nowy w sierpniu i wyglada jka wyglada. Nie moja wina ze sie pobrudził. Możesz umyc jak chcesz.


Obrazek

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: killah » ndz wrz 28, 2014 22:24

truckman pisze:Hamulców NIE robiłem. Co zreszta widac w temacie. Wiec nie wiem o co chodzi. A gwint jest to ta technics który kupiłem nowy w sierpniu i wyglada jka wyglada. Nie moja wina ze sie pobrudził. Możesz umyc jak chcesz.
W temacie na zone informowałeś ze robiłeś :) Co nie zmienia faktu że je zrobię na dniach. Co do gwintu kłócić się nie będę. Dla mnie wygląda on na co najmniej 3 sezonowy. Nikt nie tnie boschem nakrętek w nowym gwincie co by je ruszyć.

Nie chcę żebyś myślał że mam do Ciebie żal o te rzeczy. Auto nadal mi się podoba i je zrobię po swojemu. Musisz jednak brać pod uwagę że będę dokumentować zmiany w tym projekcie daily caru. W moim golfie na pewno też by się znalazło kilka rzeczy, które przyszłemu właścicielowi by się nie spodobały chociaż jestem cholernym perfekcjonistą.

Auto też nie będzie projektem jak mój golf. To będzie zwykłe OEM + utrzymane w czystości i bdb stanie mechanicznym. + Jakieś tanie mody też wpadną :) Głownie zawsze będę się skupiać na swoim Mk3.


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
ccmaniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr gru 29, 2010 19:09

Re: Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: ccmaniak » pn wrz 29, 2014 21:26

killah pisze:
Auto też nie będzie projektem jak mój golf. To będzie zwykłe OEM + utrzymane w czystości i bdb stanie mechanicznym. + Jakieś tanie mody też wpadną :) Głownie zawsze będę się skupiać na swoim Mk3.
I tak B3ki są lepsze niż MK3 :)


Obrazek

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: killah » pn wrz 29, 2014 21:27

Walki z druciarstwem ciąg dalszy :D :okej:

Na początek wpadły nowe tarcze + klocki przód. Jak założę to dam znać:

Obrazek

No i przyszedł czas na "nie wiadomo czemu" nie działający nadmuch :D Tutaj dopiero jest zabawa !

Nadmuch co prawda naprawdę nie wiem czemu nie działa. Wiem że nie ma + w kostce w której powinien być. Jednakże poprzedni elektryk który to auto obsługiwał "pomyślał" że brak + w pinie zastąpi plusem z innej kostki. W tym przypadku plusem z ogrzewania szyb. Najs idea można by pomyśleć - system został oszykany. FTS!! Tylko sęk w tym, że ten domorosły elektryk nie pomyślał już że układ ogrzewania jest już wystarczająco prądożerny i nie powinno się pod niego nic podpinać. Zwłaszcza czegoś tak prądożernego jak nadmuch który jest napędzany przez przekaźnik numer 19 który w skrócie po zapłonie podaje napięcie prosto z aku na wentylator... takie duże prundy tam idOM. No ale dla tego elektryka to nie stanowiło problemu by połączyć te oba układy co spowodowało taki oto obrazek:

Obrazek

Troszkę przypaliło gniazdo bezpiecznika od ogrzewania szyb. Wstawiono tam drut 2mm czy co ?? Tego nie wiem

Kilka fotek z prac:

Obrazek

Ten czarny gruby drut to jest przyczyna właśnie upalenia gniazda w skrzynce.

Obrazek

Prawdopodobnie prąd ze skrzyni bezpieczników nie dochodzi do kostki. Właśnie jestem na etapie zdejmowania skrzynki i mierzenia. Ale to już prawie pewne że ze skrzynki nie wychodzi.

Co dalej? Prawdopodobnie wymiana skrzynki bezpieczników na tą z VR. Kto wie jeszcze jakie układy zostały popalone. Tutaj nie ma żartów... Nawet ktoś taki jak ja bez elektrycznego wykształcenia to wie.

Jednak muszę zapropsować że chociaż ten drut co połączył oba układy (ogrzewania + nadmuchu) jest wlutowany co się rzadko zdarza :D Profi robota ! Tylko w złym kierunku :(
ccmaniak pisze:
killah pisze:
Auto też nie będzie projektem jak mój golf. To będzie zwykłe OEM + utrzymane w czystości i bdb stanie mechanicznym. + Jakieś tanie mody też wpadną :) Głownie zawsze będę się skupiać na swoim Mk3.
I tak B3ki są lepsze niż MK3 :)
Baaaardzo wygodne auto. Podobają mi się ale mk3 dla mnie to nadal faworyt.


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
ccmaniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr gru 29, 2010 19:09

Re: Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: ccmaniak » pn wrz 29, 2014 21:31

killah pisze:
ccmaniak pisze:
killah pisze:
Auto też nie będzie projektem jak mój golf. To będzie zwykłe OEM + utrzymane w czystości i bdb stanie mechanicznym. + Jakieś tanie mody też wpadną :) Głownie zawsze będę się skupiać na swoim Mk3.
I tak B3ki są lepsze niż MK3 :)
Baaaardzo wygodne auto. Podobają mi się ale mk3 dla mnie to nadal faworyt.
MK3 są ciasne i wszędzie się je widzi :hmm:


Obrazek

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: killah » śr paź 01, 2014 16:37

Mały update.

Tarcze były dosłownie z jednej strony papierowe.

Obrazek

I długo by nie pojeździły :)

Obrazek

Zostały więc dzisiaj zmienione :) Robota czysta łatwa i przyjemna bo wszystkie śruby ruszone przez mechanika podczas wymiany łożysk. Za jakiś czas wezmę się za tył :)

ObrazekObrazek

Co do walki z nawiewami. Udało mi się już ustalić co jest nie tak. Tzn jestem tego pewny na 95%. Brakuje przekaźnika nr 13 od klimatyzacji. Był tam włożony jakiś inny bliżej nieokreślony przekaźnik.... (kto k... może wpaść na taki pomysł by włożyć jakiś przekaźnik tylko dlatego że "PASUJE"... tracę wiarę w ludzi !)

Także jest szansa ze zostanie zrobione tak jak fabryka przekazała. Mierząc miernikiem doszedłem do tego że bez przekaźnika nie ma szans na napięcie na kostce. Więc dobry trop :)

Co dalej ? Na pewno złącze elastyczne w wydechu oraz zbieranie pieniążków na sekwencję. W międzyczasie ogarnę sobie wiązkę klimatronika z VR6. Wiem już że nie obędzie się bez modyfikacji wiunzki pod maską gdyż paski 91 nie miały np sterownika wentylatora a to będzie trzeba zamontować. Do pralni oddam jasne dywany i a resztę plastików dopiorę sobie sam. Czy zamawiać nowy szyberdach to zdecyduję po zdjęciu obecnego... poprzeniemu właścicielowi jakimś cudem woda na głowę leciała więc zakleił silikonem haha :D W szyberdachu od mk3 który powinien pasować plug and play !! :okej:

Trzeba będzie też wyciąć dziurę w dachu na antenę od telefonu. To jest projekt dupowozu więc będzie trochę głupotek napaćkane :)


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: nitrox89 » śr paź 01, 2014 20:11

killah, jeżeli auto jest użytkowane na codzień to ABE nie jest dobrym wyjściem.


Rust is lighter than carbon fiber

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Projekt B3 dupowóz by Killah

Post autor: Kamel » śr paź 01, 2014 21:45

killah pisze:Zostały więc dzisiaj zmienione Robota czysta łatwa i przyjemna bo wszystkie śruby ruszone przez mechanika podczas wymiany łożysk. Za jakiś czas wezmę się za tył
killah ale fuszerkę odwaliłeś..
Skoro wleciały nowe tarcze i klocki to te jarzma i zaciski też mogłeś wyczyścić - I już nawet nie piaskować i proszkować, a chociażby szczotką drucianą na wiertarce i chociażby Hummerite.. Bo wygląda to mocno średnio..

A co do reszty..
Pomału do przodu i wszystko można ogarnąć :bigok:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Zablokowany

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości