SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: KoguT » pt lut 21, 2014 09:38

DamianoItaliano88, niema nawet sensu się bawić w takie coś... jedzie to baaaaardzo podobnie a wszystko do wymiany. Wiązka, silnik, skrzynia, lewarek zmiany biegów...



Awatar użytkownika
Sebo142
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn cze 06, 2011 17:48
Lokalizacja: Srebrna Góra

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: Sebo142 » sob kwie 05, 2014 08:42

witam ma ktoś może zdjęcia jak zrobione są poduszki w mk1 na silnik 1.9 TDI 90KM? I czy warto kombinować ze wstawieniem całej kołyski ponieważ mam całego dawcę? Z Góry Dzięki :) dzisiaj wkładam tylną belkę :)



Awatar użytkownika
mlodociany
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: wt lis 08, 2011 21:42
Lokalizacja: TOP

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: mlodociany » sob kwie 05, 2014 19:49

jeśli to z mk3 to siada na ori łapach od diesla z mk1, tylko przy montażu skrzyni 02A(na linki) konieczna jest rzeżba łapy lewej i tylnej, rzeźba sanek jest bez sensu jak dla mnie,


"Mein weiss coupe" -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=490899" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Sebo142
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn cze 06, 2011 17:48
Lokalizacja: Srebrna Góra

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: Sebo142 » ndz kwie 06, 2014 17:19

No tak wchodzi na ori łapy ale na zawieszeniu z mk3 będzie się chyba lepiej prowadził i będzie szerszy. I wszystko pasuje bez przerabiania wystarczy kołyskę wmontować. Takie moje zdanie



Awatar użytkownika
anti_tank
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: śr cze 05, 2013 18:15
Lokalizacja: Jaroszów/Strzegom [DSW]

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: anti_tank » pn kwie 14, 2014 19:22

Cześć panowie, może ktos mi coś doradzi.

Mam aktualnie pod maską PF, jednak poddała mi sie uszczelka pod głowicą i prawdopodobnie pierścienie też zakwalifikują sie do wymiany, ponadto dojdzie do tego nowy olej i przy okazji rozrząd.. Tak więc koszta wzrosną, mechanik krzyknął mi 1000 zł za głowice i pierścienie, dobra cena?

Jak proponujecie, wyremontować PFa czy zrobić SWAP?

Myślałem nad ABF, 9a lub KR, mam też widzimisię na TDI z mk3 lub passata
. Chciałbym aby SWAP był jak najprostszy. Mam fajną opcję na 9a, jednak sprzedający mówił coś o nawalającym wtrysku, to jest to samo co PF czy można rozkminić jakąs 'hybrydę' z tych dwóch silników?

Szukać silnika z osprzętem czy rozbitego dawcę?
Proszę o jakieś porady :pub:



Awatar użytkownika
mlodociany
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: wt lis 08, 2011 21:42
Lokalizacja: TOP

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: mlodociany » pn kwie 14, 2014 20:56

anti_tank pisze:Chciałbym aby SWAP był jak najprostszy. Mam fajną opcję na 9a, jednak sprzedający mówił coś o nawalającym wtrysku, to jest to samo co PF czy można rozkminić jakąs 'hybrydę' z tych dwóch silników?
W 9A masz K-Jetronic lub Ke-motronic, prawie to samo, wtrysk mechaniczny, delikatnie mówiąc nie najszczęśliwsza opcja
W PF ma Digifant 2, "wtrysk elektroniczny" sporo lepszy od tego wyżej.

Dobrą opcją byłoby do 9A wszczepić wtrysk z PF, co prawda nie jest to plug&play ale jeśli masz trochę chęci i samozaparcia to po przeczytaniu tego tematu dasz sobie radę
-->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=672" onclick="window.open(this.href);return false;
Do mechanika bym raczej nie dawał żeby wykonał taką zmote bo raz że pewnie zaśpiewa nie mało, a dwa że raczej nie chętnie się tego podejmie...
Poczytaj i zdecyduj...

Byłaby jeszcze opcja zakupu słupka 2.0 8V np. 2E i przełożenia wszystkiego od Ciebie praktycznie P&P...


"Mein weiss coupe" -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=490899" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
ObrazekObrazek

orzehul
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 14:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

GOLF MK II 1991r 1.6 51kW 70 KM (PN!)

Post autor: orzehul » pt maja 09, 2014 23:10

VW GOLF MK II 1991r 1.6 51kW 70 KM (PN!)

Witam serdecznie

Bardzo możliwe, że temat ten był już wcześniej poruszony, jednakże przeczytałem już 36 stron tego działu, i albo nie zauważyłem odpowiedzi na moje pytania, albo ich po prostu nie ma. W razie czego z góry przepraszam, jeśli pytanie ponawiam.

Golf jest dopieszczany w miarę możliwości czasowych oraz finansowych. Nie mówię tutaj o tuningowaniu(nie-TUMANINGOWANIU), bo niestety nie posiadam garażu i nie mam tak na dobrą sprawę gdzie przy samochodzie pogrzebać w okresie zimowym. Zbliża się lato więc pewnie będzie możliwość wyjazdu do któregoś z kolegów i podłubania. Rzecz w tym, że nie mam pojęcia od czego zacząć chcąc wymienić silnik na:

-1.8 GTI (82 kW- 112KM) Wtrysk (PB)

-1.8 GTI 16V (95 kW- 129KM) Wtrysk, katalizator (PL)

-1.8 GTI 16V (102kW- 139KM Wtrysk (KR)

-2.0 16V GTI 110 kW (150 KM) ABF

Z gaźnikiem o dziwo wszystko jest u mnie w porządku. Chodzi za mną jednak zmiana silnika na jeden z wyżej wymienionych. Byłem dzisiaj u mechanika i odradził mi zabieg przekładania ostatniego z wymienionych silników ze względu na inny rozmiar półosi itp itd.
Zapytałem go więc jak miałaby się sprawa z przekładaniem silnika z golfa 2-również nie był zachwycony, ale wyraźnie zaznaczył, że jest to lepsze rozwiązanie.

Jestem laikiem także byłbym wdzięczny za zrozumiałe dla laika odpowiedzi.
Jak wyglądałaby wymiana samego silnika w komorze-sprzęgło, poduszki, półosie. Co z wtryskami. Posiadam instalację elpidżi I generacji-co z nią. Pytania pewnie są powielane, jednakże pewnie nie potrafię do końca czytać między wierszami ;/

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!


Peace, love unity, havin' fun, these are words of KRS-1

Awatar użytkownika
vw-maniak92
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 610
Rejestracja: śr lut 17, 2010 15:57
Lokalizacja: Szczecin/ Łobez
Kontakt:

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: vw-maniak92 » ndz maja 11, 2014 12:42

Witam!
Panowie pare pytan mam vento z 93r. 1.9aaz i szykuje sie do swapa silnika 1.9tdi AFN. Mam juz dawce jest to mk3 gt afn 97r. Teraz moje pytanie.
1. Czy sanie mocowanie silnika podpasuje z aazta pod afna p&p?
2. Jak sie ma instalacja duzo z nia kombinacji i czy musze przekladac cała od skrzynki bezpiecznikow do komory silnika?
3. Czy przeguby zewnetrzne podejda ze skrzyni CHD do ASD? bo wiem ze wewnetrzne napewno nie bo sa wieksze
4. Moze pare cennych wskasowek z waszych doswiadczen by sie przydalo.
Napewno lewarek i pedały beda przekladane czy cos jeszcze? Dzieki z gory za odpowiedz :bajer:



weri16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 14, 2014 11:54

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: weri16 » czw maja 15, 2014 00:20

Witam. Posiadam Golfa MKI 1.1 i zamierzam dowiedziec sie paru istotnych rzeczy na temat swapa. W chwili obecnej poszukuje dawcy i mam na oku golfa 3 z 2.0 8v silnikiem. Jakie czekaja mnie przeróbki? Chailbym dowiedzie sie paru istotnych rzeczy w tej sprawie. Z góry dzieki;)



zdzisio8704
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr cze 03, 2009 16:15
Lokalizacja: parczew/lublin
Kontakt:

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: zdzisio8704 » pn lis 10, 2014 18:17

witam
Posiada ktoś jakies info, materiały, zdjecia na temat przekładki silnika 1.8t od MK4 do MK4 1,4 lub 1,6.
Inetresuje mnie to ponieważ chce tak zrobic ale nie wiem czy nie bedzie z tym zbyt dużo problemów, czy łapy pasuja, hamulce, pólośki i inne?
Chce tak zrobić ponieważ mieszkam w holandii i tutaj opłacał bym tylko podatek drogowy na auto z Polskimi numerami. a płaci sie tutaj w zależności jakie paliwo oraz od masy auta wiec w dowodzie jak bym miał 1,4 lub 1,6 to mieściło by sie to w innym progu podatkowym niż 1.8T.
chyba ze ktoś poprostu ma albo wie kto ma autko tak przerobione. :rozpacz:



DrDrewniany
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sie 10, 2013 17:02
Lokalizacja: Świdnica

Re: Odp: SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..s

Post autor: DrDrewniany » ndz lis 30, 2014 11:41

Lupo swap 1.0 na 1.4 z polo i na odwrót.
Witam. Sprawa wygląda tak, że mam lupo 1.0, w którym chciałbym zamontować 1.4 (75km) z polówki, a do polówki wyłożyć 1.0 i ew. zagazowac. Polo chce mieć jako dojazd do pracy, tanim kosztem, a lupo chciałbym mieć jako zabawkę, która może stać jak jest nie potrzebna, przy której można coś dłubać.

Jest ktoś w stanie mi powiedzieć jakie będą mnie więcej koszta samego swapa (2), oraz jaka jest drogą prawna (koszta) do zarejestrowania nowego silnika w samochodach?

Polo nie mam, zastanawiam się czy jest sens takiej zabawy.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2



barto125
Powered by MTDI
Powered by MTDI
Posty: 1493
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 14:12

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: barto125 » ndz lis 30, 2014 11:55

Koszta to przegląd 180 zł + nowy dowód 50. Czy pasuje, nie mam pojęcia.



loko1167
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 30, 2014 12:42

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: loko1167 » ndz lis 30, 2014 13:02

Witam ciekawe tematy.Mam pytanie kupiłem golfa mk1 z silnikiem 1.1 rok produkcji 1978.Chce włożyć do niego silnik 1.8 gt z i vw golf mk2 mam już wszystko brakuje mi tylko łap i wybieraka ponieważ w swoim aucie mam skrzynie 4 biegową a kupiłem z 5. i teraz mam pytanie jak zrobić takie łapy Podjął się ktoś takiego zadania. jak tak proszę bardzo o opisanie tego zabiegu. Jak wykonać i jak mają wyglądać łapy bardzo proszę o pomoc i z góry Dziekuje



Awatar użytkownika
mlodociany
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: wt lis 08, 2011 21:42
Lokalizacja: TOP

SWAP - info na temat wyboru silnikow w VW[UPDATE..sprzeglo]

Post autor: mlodociany » wt gru 02, 2014 22:33

barto125 pisze:Koszta to przegląd 180 zł + nowy dowód 50.
skad takie koszta wziales? Robiłem w tym roku zmiane i za sam kwit o zmianie silnika od diagnosty z OSKP 50zł chyba że robisz też przegląd to +100zl
DrDrewniany, co do pasowania to 1.0 i 1.4 to małe bloki także powinny wejść zamiennie bez problemu kwestia osprzetu w danym modelu ale raczej bez problemów, co do kosztów to mając jakieś pojęcie zrobisz sobie sam a jak ma to wykonać ktoś to może być różnie...


"Mein weiss coupe" -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=490899" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości