Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

pansowa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt paź 16, 2012 15:27

Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Post autor: pansowa » czw kwie 03, 2014 19:52

Watpie zeby to byla blacha, bo u mnie dwumas konczy sie w oczach, dzisiaj juz stuka, pojechalem do mechanika to diagnoza byla jednoznaczna. Dwumas jest na wykonczeniu, juz nie tylko brzeczy ale nawet stuka, zaczyna telepac silnikiem. Pedal sprzegla chodzi wyraznie ciezej niz w dzien montazu. Poprostu z dnia na dzien jest gorzej. Auto nie lata na 1/4 ani nie strzelam ze sprzegla, co lepsze glownie jezdze autostradami, nie ma tez mowy o PSJ. Zreszta na nowy zestaw sprzegla z dwumasem to nawet walac ze sprzegla codziennie po kilka razy i dawanie mu pelnego buta od 1300-1500 obr to nie powinno go tak rozwalic... Chyba zaloze ori dwumas sachsa i wzmocnione sprzeglo a ten badziew wysle do reklamacji, kasy w plecy to juz nawet nie licze :grrr:



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Post autor: toffic » pt kwie 04, 2014 08:47

pansowa pisze:Sprzeglo sie nie slizga ani nic nie szarpie przy odpalaniu, nieco zatelepie przy gaszeniu ale to raczej norma. Chyba ze to dwumas ma juz takie luzy.
Masz sprawną klapę gaszącą??



monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Post autor: monopolowy » pn kwie 07, 2014 16:47

pansowa, potwierdzają się wszystkie moje obawy. Zestaw możesz wysłać, ale nic to nie da, LUK Ci odpisze że mieści się w ich normach (które są naprawdę chore...) i gra muzyka.


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Awatar użytkownika
Ral1n
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: pn cze 21, 2010 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Post autor: Ral1n » czw kwie 10, 2014 14:47

To jakieś żarty z tymi obecnymi zestawami...

U mnie siedzi ori sprzęgło - 12 lat - 114K km ostatnie 40K na programie 401Nm a od 15 miesięcy na 490Nm - nic się nie dzieje.

Teraz to wszystko się produkuje widzę na kilka dni, tygodni.... co za czasy... :?



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Post autor: przemlin » czw kwie 10, 2014 20:44

pozostaje ASO:D



Awatar użytkownika
Ral1n
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: pn cze 21, 2010 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Post autor: Ral1n » pt kwie 11, 2014 06:38

Niby najbeściejsze są te na pierwyj montaż, ale i tu coś słyszałem, że potrafią dać po regeneracji... :panna: :goof:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Post autor: wesol » pt kwie 11, 2014 12:59

nie wiadomo jak to jest tak naprawde. Nie wierze w te regeneracje dm. Mam w domu taki zestaw od 6b i zapodam fotki jak to je pociolem fleksem i nadal nie moge rozbebeszyc tej dwumasy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

pansowa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt paź 16, 2012 15:27

Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Post autor: pansowa » sob kwie 12, 2014 12:05

Sprawa u mnie zakonczyla sie narazie, zakupem nowej dwumasy sachsa ze wzmocniona tarcza sprzegla, zapas pod przyszle gtb22. Sprzet LUKa idzie do reklamacji.

http://youtu.be/neFLjWmUal8



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Post autor: wesol » sob kwie 12, 2014 15:26

nie tarcze sie wzmacnia tylko docisk. Comozna wzmocnic w tarczy. Zle są okladziny sachsa albo luka??


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

pansowa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt paź 16, 2012 15:27

Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Post autor: pansowa » sob kwie 12, 2014 18:56

Padlo mi sprzeglo luka, to na filmiku, to dwumas Luk, teraz zalozylem to: http://www.darksidedevelopments.co.uk/p ... 9-tdi.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Wszystko sprawuje sie bez zarzutow, ale troche dziwne to sprzeglo pod noga, wydaje sie takie szorstkie, trudniej sie wyczuwa, ale nadaje sie spokojnie to codziennej jazdy. PS: Uznano komus reklamacje na LUKa kiedys, bo zastanawiam sie czy nie pchac tego na ebay, bo to teoretycznie niespelna 3tyg zestaw dwumasa + sprzegla dedykowany do sharana btb.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Post autor: wesol » ndz kwie 13, 2014 08:03

nie uznaja bo jak znam przepisy dotyczace dwumas to luz musi byc wiekszy jak 8 zebów co jest totalnym juz idiotyzmem. Ja u siebie w sharanie wytargalem dwumas i byl troche zatarty. Luz na poziomie 2 zebów czyli niewiele. Poprzednik wladowal juz zestaw BTB. Ja po wytarganiu wymienilem tylko uszczelniacz walu a dwumas wyropowalem tak ze sie rozruszal juz. Tarcza poszla do radzika. Po zlozeniu duzo duzo lepiej.
Gwarancji nieuznaja pojedynczym klientom. Masowo wymienialo sie dwumasy na gwarancji ale w serwisach np forda gdziekiedys pracowalem. Tam nie bylo znaczenia czy to sachs czy luk czy GAT. Aczkolwiek ty gwarancje uwzglednial ford w centrali w warszawie i stamtąd dostawalem kod do autoryzacji na wymiane.

Dziś wymieniłem nieszczęsny dwumas btb na im valeo. Normalnie cieszę się jak dziecko. Zero drgań, ładnie trzyma, rewelacja


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości