PF - dławi się, podwyższone spalanie.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
anti_tank
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: śr cze 05, 2013 18:15
Lokalizacja: Jaroszów/Strzegom [DSW]

PF - dławi się, podwyższone spalanie.

Post autor: anti_tank » wt kwie 01, 2014 16:49

Witam.

Jak w temacie, mam mk2 z silniczkiem 1.8 PF.

Ostatnimi czasy zauważyłem, jakby miał tendencję do lekkiego dławienia się w zakresie 1,8-2,8 tysiąca obrotów oraz, takie mam wrażenie, lekkiego spadku mocy. Ale to może tylko wrażenie przez to, że po lekkim wciśnięciu pedału gazu silnik nie reaguje od razu tylko własnie się troszkę udławi, zwolni i dopiero zaczyna ciągnąć do przodu.

Jest to kwestia być może świec, z tego co poczytałem, tak więc przy najbliższej okazji na pewno wymienię je, kable oraz kopułkę.

Dokładnie tego jeszcze nie liczyłem, ale zdaje mi się, że bardzo dużo pali, jakby więcej niż kiedyś. Wskazówka leci bardzo szybko w dół, po zatankowaniu ostatnio około 13 litrów skoczyło mi poza drugą kreskę, zrobiłem pięćdziesiąt kilka kilometrów i już wskazówka opiera się w czerwone pole. Trochę mnie to martwi. Może te dwie kwestie mają powiązanie. Coś z wtryskami?

A jeśli nie, to może gdzieś gubi paliwo? Na podłodze pod wykładziną bagażnika mam zawsze lekko tłustawy nalot, może to kwestia pompy paliwa, filtra paliwa, szczelnośc w okolicach baku?

Proszę o jakieś porady. :pub:



kondjovi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt lis 22, 2013 21:22

PF - dławi się, podwyższone spalanie.

Post autor: kondjovi » wt kwie 01, 2014 17:22

Ja aktualnie, też w 1.8 ale bez wtrysku mam ten sam objaw i jak się okazało padło podgrzewanie ssania i do pełnego otwarcia brakuje 30 stopni, a czy w wtrysku takie cuś posiadasz to już nie wiem :D



Awatar użytkownika
anti_tank
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: śr cze 05, 2013 18:15
Lokalizacja: Jaroszów/Strzegom [DSW]

PF - dławi się, podwyższone spalanie.

Post autor: anti_tank » czw kwie 03, 2014 14:40

Wywaliło mi dziś kontrolkę o ciśnieniu oleju, zatrzymałem się, podniosłem bagnet i aż polała się z niego woda.. Uszczelka?



marko125-90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw lip 09, 2009 12:58
Lokalizacja: Jarosław

Re: PF - dławi się, podwyższone spalanie.

Post autor: marko125-90 » czw kwie 03, 2014 15:49

anti_tank pisze:Wywaliło mi dziś kontrolkę o ciśnieniu oleju, zatrzymałem się, podniosłem bagnet i aż polała się z niego woda.. Uszczelka?
Tak



Awatar użytkownika
anti_tank
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: śr cze 05, 2013 18:15
Lokalizacja: Jaroszów/Strzegom [DSW]

PF - dławi się, podwyższone spalanie.

Post autor: anti_tank » czw kwie 03, 2014 16:27

A co z falowaniem obrotów? Może być spowodowane uszczelką?
Nie ubyło mi płynu chłodniczego, silnik nie kopci, na korku nie ma masła.

Może warto byłoby sprawdzić kompresję?

Na jałowym falowanie jest stosunkowo nieduże, 1000-1200, po odłączeniu silniczka krokowego 800-900 i bardzo szarpało silnikiem.
Może świece?
Sonda lambda?
Przepływka?

Tylko jak ja te wszystkie części powymieniam, a to nie odniesie skutku, to za tą kasę miałbym już 16V albo coś innego :panna:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości