Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: Michał_1977 » ndz gru 22, 2013 16:47

Zakładam i podwieszam ten temat,bo już mam dość robienia porządków po leniach,którym nie chce się szukać,tylko z automatu zakładają nowy wątek.
Wszelkie pytania typu- jaka skrzynia do danego silnika,jakie przełożenia ma skrzynia,swap skrzyni itp -piszemy TUTAJ (w tym temacie).
Nowe wątki o tej tematyce będą usuwane,a autor odpowiednio nagradzany,więc żeby nie było później płaczu :chytry:

Poniżej będę zamieszczał linki do ciekawych stron związanych ze skrzyniami biegów :bajer:

Gdzie znaleźć symbol skrzyni- http://olejefuchs.pl/info-audi-pl.html" onclick="window.open(this.href);return false; ,oraz- http://www.skrzynie.com.pl/info-vw.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak skrzynia do danego auta i silnika- http://www.arga.com.pl/pl/katalog_manua ... zyn_biegow" onclick="window.open(this.href);return false;

Przełożenia niektórych skrzyń- http://www.doppel-wobber.de/forum/index ... nfo&id=127" onclick="window.open(this.href);return false; i tu jeszcze troszkę- http://www.dieselschrauber.de/GKB.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Link do forum http://www.motor-talk.de/forum/golf-1-g ... 26135.html" onclick="window.open(this.href);return false; Kliknij w link w 2 poscie :bajer:

Automatyczne skrzynie biegów- http://www.fotem.pl/show/full/86e687a38 ... e6eb486532" onclick="window.open(this.href);return false;

:arrow: EDIT: :!:
Znalazłem troszkę czasu i porobiłem trochę screen-ów z tabelami skrzyń biegów dla wszystkich mk2 z lat 89-92.
W miarę przypływu wolnego czasu i chęci,wrzucę jeszcze takie tabelki z innych modeli Golfów :bajer:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Axaris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt mar 22, 2013 14:19
Lokalizacja: Płock

Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: Axaris » śr gru 25, 2013 12:05

Mam silnik ABD i skrzynię 4 biegową -.- rocznik 92'. Jaka skrzynia 5cio biegowa by pasowała ? Z jakimi oznaczeniami?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: Michał_1977 » czw gru 26, 2013 08:17

Axaris, z pewnością posiadasz skrzynię o oznaczeniu CED.Chcąc mieć 5 biegów,powinieneś szukać skrzyni CEC.
CEC były montowane od 93 roku do tych samych silników co CED.
Obrazek


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Semi1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: sob sty 26, 2013 15:44
Lokalizacja: WarsawCity

Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: Semi1 » pt gru 27, 2013 20:26

Witam, Panowie właśnie kończy się skrzynia w moim Golfie i trzeba wymienić na drugą, znalazłem taką tylko że z Polo, wizualnie wygląda na taką samą a nie chciał bym umoczyć, jak by się okazało że nie będzie pasowała. Jedno co się wyróżniało to że w mojej jest linka a w tej kostka, czy cały ślimak z linką da radę przełożyć ze starej zamiast kostki?
A i jeszcze jedno, bolec ze skrzyni do wybieraka biegów jest taki sam?
Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanej skrzyni biegów-jeszcze nie zapłaciłem wiec będę skrzynie oglądał ponownie.
A oto kilka fotek na jednej jest numer seryjny.
Auto to Golf 2 1.3 NZ skrzynia piątka -teraz zauważyłem ten temat i przeniosłem swój post. mam nadzieje że nie za późno :pub:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Było A6 jest Golf :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=508186" onclick="window.open(this.href);return false;
Spot- https://www.youtube.com/watch?v=8ZNr4WyM4rw" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: Michał_1977 » sob gru 28, 2013 07:44

Semi1 pisze:czy cały ślimak z linką da radę przełożyć ze starej zamiast kostki?
Tak.
Semi1 pisze:Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanej skrzyni biegów-jeszcze nie zapłaciłem wiec będę skrzynie oglądał ponownie
Na symbol! Koniecznie kupuj o takim samym symbolu,bo możesz się rozczarować,że auto jedzie za wolno lub za szybko po zmianie :bajer:
Tutaj masz do czynienia ze skrzynią DCJ,więc zobacz,czy u Ciebie też taka siedzi i po krzyku :bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Semi1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: sob sty 26, 2013 15:44
Lokalizacja: WarsawCity

Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: Semi1 » sob gru 28, 2013 15:49

Moja ma symbol 8n więc jest to typowa skrzynia od 1.3 ta na foto od Polo, też mi nie daje spokoju to przełożenie, korpus niby ten sam a nie wiadomo co w środku.
Liczę że może ktoś już robił taką przekładkę i napisze jak to jeźdź, jest już ciężko trafić na nie zajeżdżona skrzynię od 2 a tamtych pełno.


Było A6 jest Golf :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=508186" onclick="window.open(this.href);return false;
Spot- https://www.youtube.com/watch?v=8ZNr4WyM4rw" onclick="window.open(this.href);return false;

klimek1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn sie 03, 2009 13:19
Lokalizacja: Sulechów k. Zielonej Góry
Kontakt:

Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: klimek1990 » ndz gru 29, 2013 22:24

Mam 1.4 16v AKQ ze skrzynią DSB, chciałbym się od znawców dowiedzieć czym się różnią skrzynie o innych oznaczeniach ale też od 1.4 16v. są innej budowy?, przełożeniami się różnią? Aktualnie mam wsadzoną skrzynię DSB która jest już na ostrym wykończeniu.. Tarcie w skrzyni jakby jakieś zęby o siebie ocierały na sucho gdy hamuje silnikiem i brak 5 biegu.. Muszę ją wymienić więc chciałbym się dowiedzieć Jaką inną mogę zastąpić moją aktualną. DSB ciężko znaleźć i są drogie.
Nie chcę odpowiedzi wyremontuj tą co masz itd.. Gdyż nie ma opcji aby auto stało więcej niż 12h.. Codziennie musi robić kilometry więc muszę tego samego dnia kupić i przełożyć..


".. Możesz spać z moim wrogiem, spuszczaj wzrok gdy mnie mijasz. Baw się dobrze dziewczyno aż ci spłynie makijaż .."

Axaris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt mar 22, 2013 14:19
Lokalizacja: Płock

Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: Axaris » pn gru 30, 2013 15:20

Michał_1977 a tam na dole zauważyłem też skrzynię do 1.4 CHX i CKR. Czy różniły by się one przełożeniami niż ta CEC?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: Michał_1977 » pn gru 30, 2013 19:30

Axaris, a tutaj mam taki ciekawy temacik viewtopic.php?f=181&t=478953&start=14" onclick="window.open(this.href);return false;
Jest co nie co o symbolach i przełożeniach poszczególnych skrzyń :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Semi1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: sob sty 26, 2013 15:44
Lokalizacja: WarsawCity

Re: Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: Semi1 » pn gru 30, 2013 21:59

Michał_1977 pisze:Axaris, a tutaj mam taki ciekawy temacik viewtopic.php?f=181&t=478953&start=14" onclick="window.open(this.href);return false;
Jest co nie co o symbolach i przełożeniach poszczególnych skrzyń :bajer:
Post co prawda skierowany do kolegi Axaris ale muszę przyznać że mi bardzo o takie coś się rozchodziło tak więc Michał_1977 jak tylko pojawisz się w Stolicy masz u mnie browar :pub: za to i przy okazji za kilka innych.
Z powyższego postu wynika że skrzynia którą pokazałem na fotkach DCJ nie pasuje tylko czemu jest identyczna? Druga sprawa to która ze skrzyń jest najkrótsza(Po czym poznać? numery nie wiele mi mówią) z tematu podanego w poście pomijając 8n(jest najkrótsza) żeby auto przy silniku 1.3 nie rozpędzało się wieczność.


Było A6 jest Golf :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=508186" onclick="window.open(this.href);return false;
Spot- https://www.youtube.com/watch?v=8ZNr4WyM4rw" onclick="window.open(this.href);return false;

klimek1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn sie 03, 2009 13:19
Lokalizacja: Sulechów k. Zielonej Góry
Kontakt:

Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: klimek1990 » śr sty 01, 2014 21:03

Jako że nikt nie odpisuje na mój post a jest to sprawa życie lub śmierci poradzę sobie sam, lecz nie do końca. Chciałbym chociaż wiedzieć czy jak kupie skrzynie ze sprzęgłem na linkę to da się podpasywać ją jakoś pod sprzęgło hydrauliczne?


".. Możesz spać z moim wrogiem, spuszczaj wzrok gdy mnie mijasz. Baw się dobrze dziewczyno aż ci spłynie makijaż .."

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: Michał_1977 » czw sty 02, 2014 12:47

klimek1990, dlaczego nie ruszysz głową i łapskami i nie skorzystasz z szukajki?
Przecież to logiczne,że co silnik,to inne przełożenia.Czasem przy takim samym silniku były różne skrzynie.
Druga sprawa-były święta i ludzie też chcą odpocząć,a nie na okrągło śledzić wszystkie tematy na forum.
Możesz szukać skrzyń DUW-montowana w latach 08.98-04.01,czyli nowsza od DSB,która była montowana do roku 98.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

klimek1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn sie 03, 2009 13:19
Lokalizacja: Sulechów k. Zielonej Góry
Kontakt:

Re: Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: klimek1990 » czw sty 02, 2014 17:14

Michał_1977 pisze:klimek1990, dlaczego nie ruszysz głową i łapskami i nie skorzystasz z szukajki?
Przecież to logiczne,że co silnik,to inne przełożenia.Czasem przy takim samym silniku były różne skrzynie.
Druga sprawa-były święta i ludzie też chcą odpocząć,a nie na okrągło śledzić wszystkie tematy na forum.
Możesz szukać skrzyń DUW-montowana w latach 08.98-04.01,czyli nowsza od DSB,która była montowana do roku 98.

Bo z tego co mnie "Oświeciłeś" to ten temat jest do pisania o tym więc pierdzielenie się z szukajką jest zbędne i dla twojej wiedzy szukałem po wszystkich możliwych forach i każdy gada inaczej, bo większość nie mowi z wlasnego doświadczenia tylko "Kolega mi mówił" albo "Raczej będzie to samo". W google wpisywałem przeróżniste hasła i nic sensownego nie wyczytałem. Święta świętami ale na kompie siedzi praktycznie każdy i zagląda na strony które zaglądał na codzień więc to nie wymówka :-), co innego gdy ktoś wyjechał do rodziny to moża zrozumieć ale siedząc w domu to nic trudnego odpisać jeżeli się wie. Odpoczywa się w święta od pracy.

I skąd ty to niby wieśz że każdy silnik ma inne przełożenia skoro mi chodzi o same 1.4 16v.. Raczej bez sensu żeby robili do jednego silnika kilka przełożeń, co najwyżej może obudowa skrzyni jest inna lub jakieś wałki grubościami, stąd moje pytania na tym forum.


".. Możesz spać z moim wrogiem, spuszczaj wzrok gdy mnie mijasz. Baw się dobrze dziewczyno aż ci spłynie makijaż .."

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jaka skrzynia,do czego i od czego (temat zbiorczy)

Post autor: Michał_1977 » pt sty 03, 2014 17:36

klimek1990 pisze:I skąd ty to niby wieśz że każdy silnik ma inne przełożenia skoro mi chodzi o same 1.4 16v.
Widzę,że jak łopatologicznie nie wytłumaczę,to nie pojmiesz...Pisząc
Michał_1977 pisze:co silnik,to inne przełożenia
miałem na myśli,że np. silnik 1,4 ma inne przełożenia niż 2,0.
klimek1990 pisze:Raczej bez sensu żeby robili do jednego silnika kilka przełożeń
I tutaj mylisz się,bo np.w mk3 z 1,9TDI 90KM jest skrzynia ASD,a w mk3 Variant z tym samym silnikiem już jest inna skrzynia,tzn. wygląda tak samo,ale przełożenia ma inne.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości