światła dzienne zamiast długich - regulator

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
b00ster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 11, 2008 20:18
Lokalizacja: WWA

światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: b00ster » śr sie 28, 2013 10:37

Witam, czy ktoś montował u siebie taki moduł http://allegro.pl/swiatla-dzienne-zamia ... 87887.html" onclick="window.open(this.href);return false; i mógłby powiedzieć jak to podłączyć?



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: Jaworess » śr sie 28, 2013 11:07

Ja mam zamontowane w swoim takie cudko, koleś mi wkładał ale był schemat i opis co gdzie wpiąć więc nie było problemu. Tu też pewnie są instrukcje.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: skaktus » śr sie 28, 2013 11:21

W zestawie masz schemat. Jeśli masz miernik to podłączysz sam przy okazji przecinając kable załączonymi spinkami. Jak masz więcej werwy to polutujesz. Jak nie to elektryk.



Awatar użytkownika
b00ster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 11, 2008 20:18
Lokalizacja: WWA

światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: b00ster » śr sie 28, 2013 11:48

a gdzie najlepiej go umieścić - koło bezpieczników pod kierownicą? tam znajdę wszystkie potrzebne kable?



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: Jaworess » śr sie 28, 2013 11:56

Ja mam pod kierownicą w MkII.



Awatar użytkownika
b00ster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 11, 2008 20:18
Lokalizacja: WWA

światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: b00ster » śr sie 28, 2013 22:01

i tam bedą kable od reflektorów?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: skaktus » czw sie 29, 2013 11:10

...skoro masz w okolicach przełącznik świateł to tam też będą kable...



Awatar użytkownika
1208Krzysiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 22:51
Lokalizacja: OPOLSKIE

Re: światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: 1208Krzysiek » sob lis 09, 2013 14:34

b00ster pisze:Witam, czy ktoś montował u siebie taki moduł http://allegro.pl/swiatla-dzienne-zamia ... 87887.html" onclick="window.open(this.href);return false; i mógłby powiedzieć jak to podłączyć?
Ja zrobilem dzienne tak, do halogenow ktore byly w lampach wsadzilem zarowki 21 wat ( z stopu np ) podpielem to pod zlacze TFL nr 3 w dolnym rzedzie przy wlaczniku swiatel i dziala jak na dzienne przystala wlacza sie automatycznie po zaplonie gasnie po wlaczeniu swiatel nie osliepia tak jak przy zarrowkach typu H**** , ale homologacji brak


Kupie emblemat 2,3 lub 1,8T

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: wesol » sob lis 09, 2013 15:50

jak zabijesz czlowieka na dordze to lekka reką dostaniesz dziesiątaka. Jak trafisz do mnie do Goleniowa do ZK to będe ci machał a ty mi przez "tygrysa". Jak rodzina poszkodowanego bedzie kumata to ci założą sprawe cywilna i bedziesz do konca życia placil poszkodowanemu jak go okaleczysz trwale.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
1208Krzysiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 22:51
Lokalizacja: OPOLSKIE

Re: światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: 1208Krzysiek » sob lis 09, 2013 16:58

66 wesol CZEMU USUNOLES SWOJEGO FILOZOFICZNEGO POSTA ???
Ostatnio zmieniony ndz lis 10, 2013 21:06 przez 1208Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kupie emblemat 2,3 lub 1,8T

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: wesol » sob lis 09, 2013 17:40

to jak mnie taki stuknie to automatycznie dzwonie po palantownie niech sprawdzaja auto. Cos nie tak to ubezpieczalnia sie wyprze bo auto niesprawne bedzi ejak bez przegladu. Co to za moda na przerobki wlasne. w srodku auta moze sobie grzebac ale zewnetrznie nie wolno ci nic przerabiac tak zeby niebylo to z homologacją. Moze potnij sobie auto i przerób po swojemu, zmien wszystko co sie da. Dospawaj sobie nawet szyne na przód to przy czolowce bedziesz bezpieczniejszy. Nie wolno to nie wolno czego nie rozumiesz. Jak nie wolno chodzic z nożem po ulicy i ludzi zabijac tak nie wolno sobie gmerac w oswietelniu zewnetrznym w aucie. Nikogo nie interesuje ze nie wiedziales czy tak auto kupileś. Użytkowales takie auto to niestety twój problem. Ja mialem u znajomych taki pryzpadek podobny i powiem ci ze cudem kolega wyszedl z tego a tylko dlatego ze starzy maja kasy sporo to wybronili go i zawiasy mu tylko wstawili plus sporo kasy do zaplaty. Czemu tak wyszlo bo jechal w nocy i potracil pijanego pieszego.
Co to za roznica jak sobie wmontujesz swiatal jakeis wlasnej konstrukcji od tego z eja bym jezdizl tylko i wylacznie na dlugich albo sobie zalozyl 8 halogenów dalekosieżnych od tira. Czym powiedz czym??


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
1208Krzysiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 22:51
Lokalizacja: OPOLSKIE

Re: światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: 1208Krzysiek » sob lis 09, 2013 18:14

wesol pisze:to jak mnie taki stuknie to automatycznie dzwonie po palantownie niech sprawdzaja auto. Cos nie tak to ubezpieczalnia sie wyprze bo auto niesprawne bedzi ejak bez przegladu. Co to za moda na przerobki wlasne. w srodku auta moze sobie grzebac ale zewnetrznie nie wolno ci nic przerabiac tak zeby niebylo to z homologacją. Moze potnij sobie auto i przerób po swojemu, zmien wszystko co sie da. Dospawaj sobie nawet szyne na przód to przy czolowce bedziesz bezpieczniejszy. Nie wolno to nie wolno czego nie rozumiesz. Jak nie wolno chodzic z nożem po ulicy i ludzi zabijac tak nie wolno sobie gmerac w oswietelniu zewnetrznym w aucie. Nikogo nie interesuje ze nie wiedziales czy tak auto kupileś. Użytkowales takie auto to niestety twój problem. Ja mialem u znajomych taki pryzpadek podobny i powiem ci ze cudem kolega wyszedl z tego a tylko dlatego ze starzy maja kasy sporo to wybronili go i zawiasy mu tylko wstawili plus sporo kasy do zaplaty. Czemu tak wyszlo bo jechal w nocy i potracil pijanego pieszego.
Co to za roznica jak sobie wmontujesz swiatal jakeis wlasnej konstrukcji od tego z eja bym jezdizl tylko i wylacznie na dlugich albo sobie zalozyl 8 halogenów dalekosieżnych od tira. Czym powiedz czym??
:spam: G******* mie obchodzi twoje zdanie, kropka.A i zobacz za okno moze ktos na chodnik leje " a tak nie wolno " zadzwon na policje a jak oni nie poradza to Sad albo do Strasburga moze oni ci pomoga ,a tak serio ic ty czlowieku do psychologa bo masz jakis uraz albo cos a to czeba leczyc bo w wszystkich twoich postach tylko nie wolno zabronione itp. Mamy 2013 demokracja jest , dzisiaj nie wolno a jutro wolno, bez obrazy pozdrawiam :kwiat:


Kupie emblemat 2,3 lub 1,8T

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: grg474 » sob lis 09, 2013 19:11

1208Krzysiek pisze:dzisiaj nie wolno a jutro wolno,
jak z dodatkowymi światłami stopu kiedyś- pamiętam jak rzecznik policji wypowiadał sie, że dodatkowe światło stop może oślepić i to może spowodować wypadek
wesol pisze:jak zabijesz czlowieka na dordze to lekka reką dostaniesz dziesiątaka. Jak trafisz do mnie do Goleniowa do ZK to będe ci machał a ty mi przez "tygrysa". Jak rodzina poszkodowanego bedzie kumata to ci założą sprawe cywilna i bedziesz do konca życia placil poszkodowanemu jak go okaleczysz trwale.
ostro - chociaż dobitnie wyraziłeś swoją opinię - dobra - to teraz inaczej - co jeśli będzie jechał bez włączonych świateł dziennych - baa - wogóle bez świateł - dostanie mandat za brak świateł - natomiast ten kto np nie zauważył go z powodu braku świateł i tak będzie sprawca kolizji czy wypadku bo nie ustąpił np pierwszeństwa. Uważam że nie jest to sprawiedliwe ale tak jest
Sorry za OT ale i tak temat lekko zboczył z kierunku


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: Antonioo » ndz lis 10, 2013 12:17

grg474, wracajac do świateł stopu to niektóre auta mają taki mocny stop że oślepiają w cholere szczególnie te LED'y i co on ma homologacje to może oślepiać. Ten moduł fajny bajer ale jak sie policjant uprze to sprawdzi że nie ma homologacji DRL i dowód zabierze.


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości