Gniazdo USB w kratce nawiewu

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

klawiszowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob kwie 21, 2012 12:36
Lokalizacja: Poznań

Gniazdo USB w kratce nawiewu

Post autor: klawiszowy » sob gru 29, 2012 02:48

Czy jest szansa na doprowadzenie kabli przez kanał wentylacyjny do kratki nawiewu szyby po lewej stronie? Dla mnie jest to najlepsze miejsce na nawigację, a kabel do jej zasilania musiałby lecieć przez cały kokpit, co nie bardzo mi odpowiada. Dlatego chciałbym jakoś wymodzić zasilanie z tamtej strony, ale tak, żeby nie rzucało się mocno w oczy.



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Gniazdo USB w kratce nawiewu

Post autor: Jarek_NS » sob gru 29, 2012 09:25

Jak będziesz rozbierał całą kratkę to spokojnie wypuścisz przewody zasilające z kanału wentylacyjnego zaraz za kratką. Dorób tam gniazdo ładowania i po sprawie. Pamiętaj żeby zaślepić kanał bo ciepłe powietrze może przegrzewać navi. Dobrze by było żeby gniazdo miało zasilanie tylko przy włączonym zapłonie.

W zależności jaką masz navi to pomyśl o możliwości jej aktualizacji albo wyprowadź złączę usb w okolice skrzynki bezpieczników albo zrób tak żeby łatwo dało się wyjąc kartę.

Powodzenia. Pochwal się efektem finalnym.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Odp: Gniazdo USB w kratce nawiewu

Post autor: guziolek » sob gru 29, 2012 09:32

Nie lepiej skorzystac se wsomnianej skrzynki bezpiecznikow i to z niej wyprowadzić wspomniany kabel usb? Moglbyś wtedy bez problemu dolozyc sobie bezoiecznik w ktores z pustych miejsc.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Gniazdo USB w kratce nawiewu

Post autor: Jarek_NS » sob gru 29, 2012 09:36

Żeby nie rozbierać ładowarki najprościej będzie dorobić gniazdo zapalniczki za skrzynką bezpieczników. Pod 15 ma plusa po stacyjce.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Gniazdo USB w kratce nawiewu

Post autor: matisim » sob gru 29, 2012 09:50

zależy, którą kratkę :) czy ta malutką w desce czy tą dużą nad włącznikiem świateł zaraz :) jeśli ta malutką to pasuje tylko chyba cięzkie dojście będzie od góry żeby zrobić dziurkę na kabel, chyba że czymś przetopić :)



klawiszowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob kwie 21, 2012 12:36
Lokalizacja: Poznań

Gniazdo USB w kratce nawiewu

Post autor: klawiszowy » sob gru 29, 2012 17:43

Chodzi o kratkę w desce - tą małą okrągłą. No, pomysł gniazda za bezpiecznikami i tylko spuszczenia kabelka jest niegłupi, ale czy znajdę tam na to miejsce?



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Gniazdo USB w kratce nawiewu

Post autor: Jarek_NS » sob gru 29, 2012 18:16

klawiszowy pisze:Chodzi o kratkę w desce - tą małą okrągłą. No, pomysł gniazda za bezpiecznikami i tylko spuszczenia kabelka jest niegłupi, ale czy znajdę tam na to miejsce?
miejsca jest tam pełno


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

klawiszowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob kwie 21, 2012 12:36
Lokalizacja: Poznań

Gniazdo USB w kratce nawiewu

Post autor: klawiszowy » sob kwie 27, 2013 11:46

Zrobiłem.
Z ładowarką wpiąłem się w skrzynkę nowym bezpiecznikiem, ale zrezygnowałem z dziurawienia kratki, bo potem problem byłby z uszczelnieniem rury z powietrzem. Poprowadziłem kabelek obok słupka i się ładnie chowa.



19ivory20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn gru 10, 2012 10:59

Gniazdo USB w kratce nawiewu

Post autor: 19ivory20 » wt cze 25, 2013 11:29

Lekko odgrzany kotlet, ale sam sie za to zabralem. Kupilem najtansza ladowarke usb, wpialem do kostki z radia, do kabla w ktorym pojawia sie napiecie dopiero po zaplonie, poprowadzilem kabel wnetrzem deski rozdzielczej, przeszedlem kolo skrzynki z bezpiecznikami, tam zostawilem ladowarke przypieta na zipy i doszedlem do wlacznika swiatel, rozebralem stary port usb z rozgałęziacza usb do kompa, zrobilem dziurke w obudowie wlacznika swiatel, duzo miejsca nawet bylo. Kupilem w sklepie z zabawkami naklejki silikonowe, akurat udalo sie bo byla taka pasujaca wokol zlacza usb, bodajze 5x12mm. Dodalem diode led, niebieska, dosc slaba i ulozylem jak kolo gniazda usb wewnatrz deski z malym sterownikiem ze sklepu elektronicznego za 13zl. Wszystko poskladalem. Jak autko wroci z lekierni to wstawie fotki. Gdy mam odlaczony pobor pradu gniazdo swieci sie delikatnie na niebiesko, a gdy go podlaczam to gasnie. Ladnie to wyglada choc i tak wolalbym navi na 2 diny w konsoli ; )))



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Gniazdo USB w kratce nawiewu

Post autor: skaktus » wt cze 25, 2013 19:12

Najtańsza ładowarka usb najczęściej = rezystor, w lepszych przypadkach najprostsza przetwornica step-down o fatalnej jakości, skutecznie zakłócająca wszystko w promieniu 3 metrów i niebezpieczna dla tego co do niej podłączymy - zero stabilizacji prądu i napięcia.



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Gniazdo USB w kratce nawiewu

Post autor: Jarek_NS » śr cze 26, 2013 09:09

skaktus pisze:Najtańsza ładowarka usb najczęściej = rezystor, w lepszych przypadkach najprostsza przetwornica step-down o fatalnej jakości, skutecznie zakłócająca wszystko w promieniu 3 metrów i niebezpieczna dla tego co do niej podłączymy - zero stabilizacji prądu i napięcia.
Niestety jest to prawda, kto ma CB to na pewno doświadczył takiego problemu.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

19ivory20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn gru 10, 2012 10:59

Gniazdo USB w kratce nawiewu

Post autor: 19ivory20 » śr cze 26, 2013 09:29

A ja sie zastanawiam czemu mam takie zaklocenia. W weekend przerobka na oryginalna z samsunga. A czy wiecie cos o HIDac. Mianowicie od momentu kiedy zalozylem to tez jakby wiecej zaklocen.



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Gniazdo USB w kratce nawiewu

Post autor: Jarek_NS » śr cze 26, 2013 09:40

Bo na następny syf. Przetwornice sieją tak że w A4 B6 potrafiły wyskakiwać błędy od ESP.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości