[2.0 16V ACE] panewka korbowodu, popychacze

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
hubos21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 361
Rejestracja: sob sty 17, 2009 13:50
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

Re: [2.0 16V ACE] panewka korbowodu, popychacze

Post autor: hubos21 » śr cze 12, 2013 13:02

Jako, że ze mnie mechanik amator mogłem uszkodzić te szklanki bo podobno trzeba z każdej wyciągnąć tłoczek i wyczyścić ze starego oleju albo z nafty w której są seryjnie. Byłem dzisiaj u jednego znajomego mechanika, mówi, że wczoraj zakładał do octavii nowe szklanki INA i każdą czyścił z tej nafty ori jak założył wszystko jest OK. W piątek będę miał też manometr to sprawdzę ciśnienie oleju.



Awatar użytkownika
bogo27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 19:11
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

[2.0 16V ACE] panewka korbowodu, popychacze

Post autor: bogo27 » śr cze 12, 2013 16:06

ObrazekObrazek tu masz wszystkie czujniki.
Ja tez mam INA i z niczego ich nie czyścilem zanim załozyłem pokrywe klawiatury to ze strzykawki zalałem pod i na kazdą szklanke i wszystko działa. One są w jakimś oleju przekładniowym a nie w nafcie.


W związku z tym, że jest jak jest to ja jestem jaki jestem...

Awatar użytkownika
hubos21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 361
Rejestracja: sob sty 17, 2009 13:50
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

Re: [2.0 16V ACE] panewka korbowodu, popychacze

Post autor: hubos21 » śr cze 12, 2013 16:32

u mnie w głowicy z tyłu jest tylko biały od płynu, reszta są zaślepki ale pewnie jest z boku ten od temp oleju chociaż u mnie czujnik od temp oleju mam w podstawce filtra, sprawdzę jak nie bedzie tego w głowicy to może jest zaślepka wkręcona



imperfectCell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: śr gru 05, 2007 00:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

[2.0 16V ACE] panewka korbowodu, popychacze

Post autor: imperfectCell » czw cze 13, 2013 00:19

jezeli cisnienie oleju okaze sie ok to nie pozostaje Ci nic innego jak rozebranie szklanek i wyczyszczenie ich. Przerabialem temat calkiem niedawno. Z uzywanymi szklankami procedure te zawsze sie stosuje w przypadku nowych roznie to bywa bo zdania sa bardzo podzielone



Awatar użytkownika
hubos21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 361
Rejestracja: sob sty 17, 2009 13:50
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

Re: [2.0 16V ACE] panewka korbowodu, popychacze

Post autor: hubos21 » czw cze 13, 2013 10:37

dwóch mechaników stwierdziło, że to nie szklanka ale co tam innego może stukać, tym bardziej, że po rozgrzaniu jest głośniej, łańcuszek jest nowy sztywny, rozrząd jest dobrze ustawiony bo auto pali na strzał, chodzi równo, wkręcą się jak trzeba, przejechałem tym autem 240tyś km to bym chyba czuł jakbym miał rozrząd skopany i nie wiem czy jak by był na łańcuszku do góry o ząbek przestawiony czy by odpalił, w sobotę będę działał, oprócz popychaczy jedna rzecz jaka mnie zastanawia to wałki, wydechowy mam z 9a a ssący z KRa i one mają trochę inne zębatki, za z KR ma takie "ostre" zęby a inne mają takie łagodne i już zacząłem tworzyć w głowie jakieś historie że może przez to łańcuszek ma jakiś luz podczas pracy, zauważyłem, że stukanie ustępuje w momencie włączenia się wentylatorów gdy silnik lekko przygaśnie na obrotach to przez tą chwilę jest cisza



Awatar użytkownika
hubos21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 361
Rejestracja: sob sty 17, 2009 13:50
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

[2.0 16V ACE] panewka korbowodu, popychacze

Post autor: hubos21 » sob cze 15, 2013 19:28

dzisiaj rozebrałem silnik i wszystko wskazuje na to, że łańcuszek nie wiem jak ja go sprawdzałem, opróżniłem olej ze szklanek i w poniedziałek kupuje nowy łańcuszek, poniżej filmik jaki ma luz, wyjąłem go z silnika i wsadziłem do innej głowicy na stole

" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
hubos21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 361
Rejestracja: sob sty 17, 2009 13:50
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

Re: [2.0 16V ACE] panewka korbowodu, popychacze

Post autor: hubos21 » pn cze 17, 2013 18:27

potwierdziło się, winny był łańcuszek, Topran wytrzymał nie cały rok i się wyciągnął, płaciłem za niego 46zł teraz Toprany są po 35zł ale wziąłem Ruville za 63zł może będzie lepszy, co prawda w necie można też trafić Febi za +/- 40zł ale nie chciało mi się czekać, dodatkowo opróżniłem z oleju wszystkie szklanki stukały z 20 minut ale teraz silnik chodzi perfekcyjnie :grin:



Awatar użytkownika
bogo27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 19:11
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

[2.0 16V ACE] panewka korbowodu, popychacze

Post autor: bogo27 » śr cze 19, 2013 00:19

bomba :D ja u siebie zostawiłem łańcuszek serie bo nic mu nie było zwyczajnie ;) Dobrze ze działa, cicho chodzi itp. Teraz pozostalo użytkować ;) oby bez niespodzianek ;)


W związku z tym, że jest jak jest to ja jestem jaki jestem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości