***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kuncek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 11412
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 14:32
Lokalizacja: Braunsberg
Kontakt:

***Małe auto VAG i nie tylko dla kobiety***

Post autor: Kuncek » sob sty 12, 2013 19:34

Witam brać forumową :pub:

10 stycznia moja sis zdała prawko, jak zda dobrze maturę mam zamiar sprawić jej jakieś autko. I tu rodzi się pytanie, jakie ? Dużo raczej jeździć nie będzie, więc na bank benzyna. Myślałem o Polo, Lupo, Arosa.. coś takiego, żeby nie było szkoda jak gdzieś puknie, przetrze :los2: a Wy jak uważacie ?



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Małe auto dla kobiety - VAG, benzyna, do 10 tyś

Post autor: Piasek » sob sty 12, 2013 22:39

Polo 6N1 będzie spełniało wszystkie wymagania dla początkującego kierowcy z niewielkim budżetem na utrzymanie z jednym tylko mankamentem: znalezienie sztuki z ASB jest bardzo trudne bo mało tego w PL. W DE jest w czym wybierać. Sam dobrze wiesz że dobrze utrzymane 6N1 będzie znacznie lepszym wyborem niż nowsza generacja 6N "po przejściach" która na dodatek napakowana już jest nowszą i bardziej awaryjną elektroniką czy chociażby takimi pierdołami jak bardzo drogie i specyficzne świece zapłonowe do silnika 1.4, elektroniczne cewki zapłonowe itp.
Lupo, Arosa będą droższe w zakupie i utrzymaniu od Polo 6N1i mają kiepskie silniki przeważnie.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
TDIfan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: pn cze 16, 2008 09:38
Lokalizacja: Kościerzyna / pomorskie
Kontakt:

Małe auto dla kobiety - VAG, benzyna, do 10 tyś

Post autor: TDIfan » sob sty 12, 2013 22:39

Kuncek, narzeczona ujeżdża Ibize 6L i bardzo przyjemne auto (ładne tez ale to kwestia gustu), tylko chyba trochę budżet by przekraczało...


.: GOLF MK4 TDI GTI EXCLUSIVE :.

"Podczas deszczu, gdy wiatr wieje słychać Opla, jak rdzewieje" ;)

berthold61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 16:40
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Małe auto dla kobiety - VAG, benzyna, do 10 tyś

Post autor: berthold61 » sob sty 12, 2013 23:03

Piasek pisze:Polo 6N1 będzie spełniało wszystkie wymagania dla początkującego kierowcy z niewielkim budżetem na utrzymanie z jednym tylko mankamentem: znalezienie sztuki z ASB jest bardzo trudne bo mało tego w PL. W DE jest w czym wybierać. Sam dobrze wiesz że dobrze utrzymane 6N1 będzie znacznie lepszym wyborem niż nowsza generacja 6N "po przejściach" która na dodatek napakowana już jest nowszą i bardziej awaryjną elektroniką czy chociażby takimi pierdołami jak bardzo drogie i specyficzne świece zapłonowe do silnika 1.4, elektroniczne cewki zapłonowe itp.
Lupo, Arosa będą droższe w zakupie i utrzymaniu od Polo 6N1i mają kiepskie silniki przeważnie.


co ty mu doradzasz przecież 6n1 to tragedia pańska fajnie wygląda i jedzie i to całe zalety ale rdza w tym aucie to zmora do potęgi i wierz mi ja to przerabiałem i nie znajdziesz nie zardzewiałej jedynie odpicowaną i po zimie zakwitnie jak jabłoń inna sprawa to polo rocznik 2000- 2002 po lifcie czyli 6n2 to jest naprawdę dobre auto ocynkowane trwałe i ma o wiele lepsze wnętrze i fajniej wygląda a za kasę do 10 000 spokojnie znajdziesz z silnikiem 1 litr czy 1,4 60ps lub 16v i 75ps i ten 1,4 60 lub 75ps jest dobrym wyborem


było:syrena 105.mercedes123.golf2 1,3.sierra2,3 d.reno111,6reno kango 1,4 pb.vw golf3 1,9 tdi. audi 80 tdi.vw polo 1,9 d peugeot 307 1,6 hdi. kilka innych umkło uwadze a teraz ford fokus mk 2 2,0 tdci 136 ps już 170ps i 400 niutków oraz audi a2 1,4 tdi 105,9ps 232,8nm

ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

Małe auto dla kobiety - VAG, benzyna, do 10 tyś

Post autor: ForeCast » sob sty 12, 2013 23:49

Ja też byłbym za Polo 6n2 - w nim też jest jeszcze 8-zaworowe 1.4, ciężko w nim o wypasy, bo zazwyczaj golasy wychodziły z tym silnikiem, ale abs był już chyba standardem. Do tego, tak jak pisze berthold61, masz ocynkowaną budę, trochę bardziej nowoczesne wnętrze. Lupo czy też Arosa to też fajny wybór, ale za tą samę kasę masz polo, które jest bardziej obszerne, niewiele większe gabarytowo, a jak zajdzie potrzeba to można zapakować 4 osoby i nie będzie to wyzwanie porównywalne z wyprawą na mt. everest :bigok:


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

jo17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 15:11

Re: Małe auto dla kobiety - VAG, benzyna, do 10 tyś

Post autor: jo17 » ndz sty 13, 2013 00:03

Piasek pisze:Polo 6N1 będzie spełniało wszystkie wymagania dla początkującego kierowcy z niewielkim budżetem na utrzymanie z jednym tylko mankamentem: znalezienie sztuki z ASB jest bardzo trudne bo mało tego w PL. W DE jest w czym wybierać. Sam dobrze wiesz że dobrze utrzymane 6N1 będzie znacznie lepszym wyborem niż nowsza generacja 6N "po przejściach" która na dodatek napakowana już jest nowszą i bardziej awaryjną elektroniką czy chociażby takimi pierdołami jak bardzo drogie i specyficzne świece zapłonowe do silnika 1.4, elektroniczne cewki zapłonowe itp.
Lupo, Arosa będą droższe w zakupie i utrzymaniu od Polo 6N1i mają kiepskie silniki przeważnie.
Chyba nie wiesz o czym piszesz... 6N to inaczej 6N1 i to jest lipa, blacha tragedia. 6N2 czyli poliftowe jest dużo lepsze jak pisali poprzednicy. Wątpie czy te nowsze 1.4 różnią sie aż tak od tych starszych, że świece itp są droższe, no ale ok nawet jakby to weź pod uwage, że auto to nie tylko silnik i ogarnięcie blacharki czy czegokolwiek też swoje kosztuje.

Nawet 1.0 byłby ok na początek, w aucie dla kobiety która ledwo co zdała prawko raczej nie należy stawiać mocy na 1-wszy plan. Inna sprawa, że te 1.0 ma spalanie nie wiele mniejsze od 1.4 o ile w ogóle będzie jakaś różnica. W zależności od sztuki można trafić na krótkie przełożenia skrzyni a wtedy przy wyższej prędkości dość wysokie obroty = spalanie w góre. Dlatego jakby trafił sie 1.4 w dobrym stanie to brać i sie nie zastanawiać, ale powinieneś kierować sie przede wszystkim stanem niezależnie od rodzaju silnika dlatego też 1.0 nie należy skreślać. 1.9 SDI jakby sie trafił zadbany to jeszcze lepiej, nie wiem tylko czy niektóre nie miały dwumasy tak jak w starszych 1.9D można było trafić na sztuki na jedno lub dwumasie.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Małe auto dla kobiety - VAG, benzyna, do 10 tyś

Post autor: doggie » ndz sty 13, 2013 09:36

ja też odradzam 6N ze względu na korozję



Awatar użytkownika
Kuncek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 11412
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 14:32
Lokalizacja: Braunsberg
Kontakt:

Małe auto dla kobiety - VAG, benzyna, do 10 tyś

Post autor: Kuncek » ndz sty 13, 2013 09:57

no to chyba trzeba zmienić trochę koncepcję.. jest toledo do kupienia za dobry pieniądz

http://www.blocket.se/varmland/SEAT_Tol ... m?ca=7&w=1" onclick="window.open(this.href);return false;

za 7,5tys zł do oddania, tylko ten silnik 1.6 sr.. no i wiadomo, większy, kurde już sam nie wiem

albo leon w podobnej cenie..

http://www.blocket.se/varmland/SEAT_Leo ... m?ca=7&w=1" onclick="window.open(this.href);return false;

1.8 125KM, raczej bezproblemowy

Jak mam płacić za popierdołkę tyle kasy, to chyba lepiej wziąć np. takiego leona? tylko wiadomo, już wtedy boli jak gdzieś puknie :los2:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Małe auto dla kobiety - VAG, benzyna, do 10 tyś

Post autor: doggie » ndz sty 13, 2013 10:09

małe autko w benzynie typu Lupo mozna wyrwać z małym przebiegiem, to toledo juz ma 194083 km, ja dwa lata temu kupiłem Lupo z 2003 roku z przebiegiem 55000 km oryginalnym /sprawdzałem w ASO/



Awatar użytkownika
Kuncek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 11412
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 14:32
Lokalizacja: Braunsberg
Kontakt:

Małe auto dla kobiety - VAG, benzyna, do 10 tyś

Post autor: Kuncek » ndz sty 13, 2013 10:20

doggie pisze:ja dwa lata temu kupiłem Lupo z 2003 roku z przebiegiem 55000 km oryginalnym
a jakie bolączki są tego ustrojstwa? o silnik, nie pytam, bo wiadomo mały pyrpeć raczej problemów stwarzać nie będzie jeśli odpowiednio użytkowany.. kornik go nie je ?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Małe auto dla kobiety - VAG, benzyna, do 10 tyś

Post autor: doggie » ndz sty 13, 2013 10:22

kornika zero bo bity nie był, miał dwa delikatne wgniecenia - na masce i na tylnym błotniku, jak dotąd żadnych bolączek, silnik AUD 1.4 8V 60KM, w zeszłym roku raz przy - 20 stopniach zamarzła odma ale obyło się bez większych problemów

ps. w zasadzie ma jedną dolegliwość - trzeszczenie kokpitu ale czego tu wymagać w aucie tej klasy, najważniejsze że żona tego nie słyszy :D a ja słyszę :D



Awatar użytkownika
Kuncek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 11412
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 14:32
Lokalizacja: Braunsberg
Kontakt:

Małe auto dla kobiety - VAG, benzyna, do 10 tyś

Post autor: Kuncek » ndz sty 13, 2013 10:29

doggie pisze:ps. w zasadzie ma jedną dolegliwość - trzeszczenie kokpitu ale czego tu wymagać w aucie tej klasy, najważniejsze że żona tego nie słyszy a ja słyszę
żona nie słyszy to i dobrze :grin:

http://www.blocket.se/halland/Volkswage ... w=3&last=1" onclick="window.open(this.href);return false;

1.4 74KM, kurde nie znam tych małych tzw silników.. dzwoniłem właśnie szwed odda za 8tys zł



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Małe auto dla kobiety - VAG, benzyna, do 10 tyś

Post autor: doggie » ndz sty 13, 2013 10:36

jak na rocznik 2000 mógł być tańszy :grin: co do tych silników i ich kodów musisz zapytać PinkFloyd z tego co kojarzę sporo wie na temat zamarzających nagminnie odm w tych silnikach 75 konnych, chyba po którymś tam roku chyba 2003 coś tam poprawiono



Awatar użytkownika
Kuncek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 11412
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 14:32
Lokalizacja: Braunsberg
Kontakt:

Małe auto dla kobiety - VAG, benzyna, do 10 tyś

Post autor: Kuncek » ndz sty 13, 2013 10:45

doggie pisze:jak na rocznik 2000 mógł być tańszy
może i tak, ale nie chce się bujać pół roku po polsce i szukać dobrego egzemplarza, wolę dać więcej i bez jeżdżenia zabrać i wiem, że się nie zawiodę

kurde, jeszcze auta nie ma, a ja już felgi patrze i ile by obniżyć, to już choroba ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości