Co kupić - manual czy automat?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: doggie » czw sty 10, 2013 13:05

W tym temacie pytamy mając rozterki odnośnie zakupu auta za skrzynią manualną vs automatyczną. Jeśli uznałeś że ktoś ci pomógł możesz odwdzięczyć się przyznaniem punktu poprzez kliknięcie zakładki "POMÓGŁ"

Uwaga - w tym temacie nie skupiamy się na omawianiu konkretnych egzemplarzy, o takie pytamy zakładając odrębny temat stosując się do regulaminu działu



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - manul czy automat?

Post autor: herbu » czw sty 10, 2013 15:24

To będę pierwszy - mam możliwość zakupu Fiata Cromy z automatem. Automat japoński, firmy AISIN, model AF40. Z tego co się zdążyłem zorientować montowany między innymi w:
Alfa Romeo 159, Citroenach C4, C5 itp, Fordzie Mondeo, Mazdzie 6, Oplu Astra, Zafira, Vectra, Peugeotach 307, 308, Volvo...
Czy warto kupić Cromę z tą skrzynią w połączeniu ze 150 konnym silnikiem 1.9 JTD? Dodam, że auto ma około 150 tys. km przebiegu, jest bezwypadkowe i z pewnego źródła.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
inozbik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: pn gru 07, 2009 20:22
Lokalizacja: WLKP

Co kupić - manul czy automat?

Post autor: inozbik » czw sty 10, 2013 15:30

A wiesz czy i kiedy był wymieniany olej w skrzyni? To najważniejsza rzecz w automatach.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - manul czy automat?

Post autor: doggie » czw sty 10, 2013 17:05

1.9 JTD są OK ale fiatowskie skrzynie to kupa brzydko mówiąc - mowa oczywiście o AISIN made in Japan, żadnego auta z taką skrzynią był nie brał



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - manul czy automat?

Post autor: herbu » czw sty 10, 2013 17:11

inozbik pisze:A wiesz czy i kiedy był wymieniany olej w skrzyni? To najważniejsza rzecz w automatach.
No tego akurat nie wiem. Wiem za to, że zmienia biegi płynnie, bez szarpnięć, ogólnie skrzynia działa normalnie. Ale nie wiem czy 150 tys. km to już nie przebieg, przy którym zaczną się kłopoty


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
inozbik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: pn gru 07, 2009 20:22
Lokalizacja: WLKP

Co kupić - manaul czy automat?

Post autor: inozbik » czw sty 10, 2013 23:01

Myślę że to nie duży przebieg ale olej w skrzyni automatycznej powinno się zmieniać co 90tys km, przynajmniej w starych tak było. Nie wiem jak te nowoczesne ale zaszkodzić nie powinno. Jeżeli auto ma książkę serwisową to może będzie tam jakieś info albo popytaj właściciela :)



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: Woski » czw sty 10, 2013 23:41

Automat ZF w a6 4f wg producenta jest kompletnie bezobslugowy jesli chodzi o zmiany oleju.



_model_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 07:57
Lokalizacja: Toruń / Osiek nad Wisłą
Auto: Skoda Rapid Liftback 1,0TSI 110KM MY2019
Silnik: DKRC
Kontakt:

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: _model_ » pt sty 11, 2013 11:08

Akurat na skrzynie AISINA na forum Peugeot Klub Polska jest sporo narzekań...Więc nie wiem czy to dobry wybór co do skrzynii...


Skoda Rapid Liftback 1,0TSI MY 2019, Ambition+Audio+Sunset

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: jhosef » pn sty 14, 2013 22:29

Woski pisze:Automat ZF w a6 4f wg producenta jest kompletnie bezobslugowy jesli chodzi o zmiany oleju.
Ja bym tam jednam mimo wszystko od czasu do czasu olej wymienił.



szczyku

Re: Co kupić - manual czy automat?

Post autor: szczyku » ndz sty 20, 2013 16:42

jhosef pisze:
Woski pisze:Automat ZF w a6 4f wg producenta jest kompletnie bezobslugowy jesli chodzi o zmiany oleju.
Ja bym tam jednam mimo wszystko od czasu do czasu olej wymienił.
gdyby skrzynie były bezobsługowe, to nie miały by możliwość zmiany filtrów czy olejów :bajer:

jeśli jest możliwość to olej zmienia się zawsze w moim przypadku TIPTRONIC JATCO (Japońska) filtr jest w skrzyni i zmienia się tylko podczas jej remontu :crazy: ale olej zmieniamy zawsze, powiedzą ci to w każdym zakładzie zajmującymi się automatami :bigok:



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: Woski » ndz sty 20, 2013 17:09

dlatego napisalem "wg producenta". Wiadomo ze czesc uzytkownikow dmucha na zimne, i mimo wszystko to robi, jednak gros aut serwisowanych w aso za granica, robi po 400tkm bez takich wymian, i skrzynie TIP w 4f raczej nieszczegolnie sie psuja ;)



szczyku

Re: Co kupić - manual czy automat?

Post autor: szczyku » ndz sty 20, 2013 17:41

Woski pisze:dlatego napisalem "wg producenta". Wiadomo ze czesc uzytkownikow dmucha na zimne, i mimo wszystko to robi, jednak gros aut serwisowanych w aso za granica, robi po 400tkm bez takich wymian, i skrzynie TIP w 4f raczej nieszczegolnie sie psuja ;)
z tego co mówią spece od automatów TIP mają problemy głównie z elektroniką i najwyższym biegiem, najgorsze co może być dla nich to zbyt mała ilość oleju :grrr: ja olej zmieniam co 40 tyś, bo robię autem krótkie odcinki i co jakiś czas podłącze vaga (jak już go mam) i patrze czy nie ma błędów :bigok:
a co do tytułu tematu :chytry: następny zakup oczywiście automat :bigok:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - manual czy automat?

Post autor: doggie » śr sty 23, 2013 16:29

karski1 pisze:Powiem tak. Automat moim zdaniem jeździ mało efektywnie.
widzę że nie jechałeś S-tronic /vel DSG/



szczyku

Co kupić - manual czy automat?

Post autor: szczyku » śr sty 23, 2013 16:41

karski1, ile jeszcze polskich mitów nam tu wypiszesz na temat automatów :panna:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości