Czym pieścisz swoją eRunię?

Forum entuzjastów Golfa R, R32

Moderatorzy: G0 Karcio, zlos, VIP

Awatar użytkownika
Popielniczka
Forum Master
Forum Master
Posty: 1032
Rejestracja: czw maja 05, 2011 13:07
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: Popielniczka » pt cze 01, 2012 15:38

Popielniczka pisze:
MatthewG pisze:Kilka dni temu zakonczyly się testy specjalnej wersji wosku firmy Polishangel przeznaczonej na rynek polski - Husaria :bajer: Wiecej info plus genialne opakowanie mozna znalezc na oficjalnej stronie PA :D Ktos chetny?
Z tego co widzę jeszcze nie w sprzedaży ;)?


Mój golf na forum: viewtopic.php?f=180&t=615360
Mój golf na YT: http://www.youtube.com/playlist?list=PL60121CBC1B532BF4"
Było : Volvo V50 2.0D
Było: MK6 GTI 272km
Jest: MK7.5 R 2018

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: MatthewG » pt cze 01, 2012 17:30

Nie, ale kiedy będzie też nie wiem. Pewnie wkrótce :chytry:


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
korzen88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: pn sie 10, 2009 11:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: korzen88 » wt cze 12, 2012 15:59

Dzisiaj postanowiłem umyć troszeczke moje auto, kupiłem szampon z woskiem firmy sonax, gąbke, ręczniki bezpyłowe, dwa wiaderka itd.
Mojego wku...wienia nie było końca jak w połowie mycia złapała mnie burza i poza tym okazało się że ten szampon z woskiem okazał się jakąś lipą.
Zdąrzyłem wjechać do garażu i przesuszyć umytą połowe auta żeby zobaczyć jaka jest różnica;
-różnicy w drugiej stronie (umytej myjką ćiśnieniową) nie było żadnej.
-z zaciekami walczyłem pół godziny
-ręczniki bezpyłowe okazały się megapyłowe
teraz pytania:
-czy dobrze wnioskuje że szampon z woskiem to jakiś półśrodek (ani dobry szampon ani dobry wosk)?
-jaki szampon jest dobry?
-jaki wosk używać i czym nakładać?
-co jest dobre i BEZPIECZNE na usuwanie smoły/asfaltu (glinka mnie nie interesuje)?
-czym osuszać auto (czytałem że dobre są zwykłe ręczniki papierowe grubsze do rąk)?
interesują mnie produkty ze średniej półki cenowej, ogólnie dostępne.

p.s. taki plus ze szampon ladnie zakonserwowal czarne gumowe elementy.

edit na poprawę humoru: Premier Tusk stawia 4:0 dla Polski :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Golf mk2>Mk4>GTI5>GTI7

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: MatthewG » wt cze 12, 2012 16:52

Zaczne od Tuska: jak się bawic to na calego :grin: Oby tylko tak nie było w druga strone bo dojdzie do zadymy na ulicach po meczu.. Jeśli chodzi o komestyki:

Szampon
Pisze z telefonu więc wielkich mozliwosci w szukaniu nie mam, ale kilka już przetestowalem. Szapon z woskiem to tak jak wspomniales cos pomiedzy czyli zarowno slaby szampon jak i slaby wosk. Z szamponow jakich uzywalem bądź w dalszym ciagu uzywam to mogę Ci polecic produkt Finishkare. Dokladnej nazwy nie pamietam, ale jest chyba tylko jeden, taki zielony. Mialem również z Poorboy'a Maxi Suds czy jakoś tak. Bardzo ladne zapachy i dobry poslizg maja Big Apple z Rise&Shine oraz Duragloss 901, w kazdym bądź razie taki wisniowy kolor i zapach. Jeśli planujesz klasc wosk to tylko szapon z neutralnym pH.

Klej i smola
Srodkow jest rownie duzo jak szamponow. Najtanszy sposob to benzyna ekstrakcyjna. Ja osobiscie korzystam z Tardis'a firmy Autosmart. Popularne ostatnio sa MacPrickbort 123 i Sanesolv z SNB.

Recznik
Zainwestuj do razu w jakis dobry i pod zadnym pozorem nie dotykaj papierowymi recznikami lakieru, takie reczniki sa chyba gorsze od papieru sciernego :? Ja mam jakies Fluffy Dryer'y i jestem zadowolony. Cena uczciwego recznika to +/- jakies 40 zl.

Wosk
Ja swoja przygode zaczalem z Poorboy Nattys Blue i dalej go mam, pewnie już zawsze bedzie w mojej kolekcji. Bardzo dobry wosk, swietny zapach, duza pucha. Duzo osob zaczyna od Collinite/Finishkare 1000p ze wzgledu na jego mega wytrzymalosc. Jeśli nie jestes do konca przekonany jaki wosk chcesz kupić mozesz zaczac od sampler'ow woskow, male opakowania ale "lizniesz" temat i zrozumiesz z czym się to je. Do tego jakis aplikator, najpopularniejszy to sloneczko Megsa. Sloneczko bo ma zolty kolor ;) Nattys nakladalem wielokrotnie dlonmi, ale super oszczedne to nie jest.

Tak jak już pisalem moga byc bledy w pisowni bo wszystkiego na pamiec nie znam. Najlepiej wejdz na komesmetykaaut.pl i tam masz dzial parnetrzy forum, a w nim znajdziesz adresy wielu sklepow. Prawdopodobnie znajdzie się przynajmniej jeden w Twojej okolicy więc bedziesz mogl pojsc i wybrac cos na miejscu.


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
KOLUS25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 20:32
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: KOLUS25 » pn cze 18, 2012 00:32

Witam mam pytanko odnośnie glinki.Po skończeniu pracy z kawałkiem glinki jest już do wyrzucenia? Czy jak lakier jest nie bardzo zabrudzony i glinka nie zapuszczona to się jeszcze nadaje,czy do kosza.Czeka mnie pierwsze glinkowanie i gryzie mnie ten mały szczegół :)



Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: miko » pn cze 18, 2012 07:50

KOLUS25, jeśli nie będzie czarna, to śmiało możesz zostawić i będzie się nadawała do ponownego użycia :D Tylko najlepiej schować do pudełka np. po kremie i psiknąć do środka trochę QD ;)


Obrazek

Awatar użytkownika
LEWART
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 937
Rejestracja: czw sty 27, 2011 10:10
Lokalizacja: warszawa

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: LEWART » pt cze 29, 2012 10:02

mam dzisiaj kupić swój pierwszy komplet do detalingu swojej .:R :grin: proszę o opinie czy zestaw jest dobry czy do :ass: .Teraz na aucie ma nałożony wosk Duragloss 111. Jako prewash została użyta piana snow foam combo. Do codziennego użytku chce używać następujących środków:
ProfiPolish™ Wasser Magnet Antracyt - ręcznik do wycierania
rękawica wełniana valetpro
Duraglos Aquawax - wosk w płynie do stosowania co drugie, trzecie mycie
szampon Valet PRO Concentrated Car Shampoo 1L
Nielsen Brillance 1L do opon
Flexipads glazing towels. do szyb
Valetr pro snow foam 1 L- aktywna piana z neutralnym ph, nie usunie wosku
Valet PRO Bilberry Wheel Cleaner - do czyszczenia felg (średnia moc, nie uszkodzi felg, idealne do coedziennego użytku)
Ręczniki polerskie z mikrofibry dwustronne flexipads do wytarcia wosku itp.


Jest R32
BYŁ: GOLF MKVII R 2.0 DSG 2015 STG 2
BYŁ: Audi S3 8V1 S-Tronic 2014
był: Golf R 2.0 DSG STG 3 by CS :(

Geno17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: sob sie 28, 2010 13:47
Lokalizacja: WWA

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: Geno17 » pt cze 29, 2012 10:04

Rękawica koniecznie CarPro. Do opon Megs Endurance, reszta może zostać ;)



Awatar użytkownika
LEWART
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 937
Rejestracja: czw sty 27, 2011 10:10
Lokalizacja: warszawa

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: LEWART » pt cze 29, 2012 10:08

a ręcznik to jakiś konkretny czy tylko żeby był CarPro???


Jest R32
BYŁ: GOLF MKVII R 2.0 DSG 2015 STG 2
BYŁ: Audi S3 8V1 S-Tronic 2014
był: Golf R 2.0 DSG STG 3 by CS :(

Geno17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: sob sie 28, 2010 13:47
Lokalizacja: WWA

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: Geno17 » pt cze 29, 2012 10:32

Ja polecam od siebie ręczniki WWL, Profipolish i Microfiber Madness np. Summita.



gluszcz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1565
Rejestracja: sob lis 10, 2007 18:24
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: gluszcz » pt cze 29, 2012 10:59

Geno17 pisze:Rękawica koniecznie CarPro.
jest super :D
LEWART pisze:Valetr pro snow foam 1 L- aktywna piana z neutralnym ph, nie usunie wosku
miałem ją i jest ok ale AUTOBRITE MAGI FOAM lepsza dla mnie
LEWART pisze:a ręcznik to jakiś konkretny czy tylko żeby był CarPro???
ja używam wafli,dużo chłoną....

kup APC - przyda się na bank ;NIELSEN APC CYCLONE

zdecydowanie bym polecił PRICKBORT MAC 124, glinka po tym nie ma prawie co robić,nie je wosku ...Używać na suchy lakier;pierwsza rzecz jaka robie podczas mycia .Spryskuję całe auto i czekam około 5-10 min .Następnie płuczę mocnym strumieniem wody .

I kup sobie detailera jakiegoś, którego będziesz używał po każdym myciu auta



Geno17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: sob sie 28, 2010 13:47
Lokalizacja: WWA

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: Geno17 » pt cze 29, 2012 11:23

Piany nie doczytałem, oczywiście koniecznie Magifoam.



Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: ygd » pt cze 29, 2012 12:46

Do osuszania ostatnio kupiłem coś takiego http://mrcleaner.pl/monster-shine-floss ... p2023.html" onclick="window.open(this.href);return false; ale prawdę mówiąc :ass: nie urywa, bardziej mi podchodzi standardowy fluffy dryer.

Do wycierania auta z wosku, czy cleanera, to też kwestia upodobania, mi się całkiem nieźle wyciera czerwonymi mikrofibrami, które były swojego czasu w pepco po 4zł 40x40cm. Car pro niby trochę bardziej mięsisty, ale tak jak napisałem, sporo zależy od własnych upodobań, taniej pewno znajdziesz coś z monster shine.


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Awatar użytkownika
LEWART
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 937
Rejestracja: czw sty 27, 2011 10:10
Lokalizacja: warszawa

Czym pieścisz swoją eRunię?

Post autor: LEWART » pt cze 29, 2012 13:46

zmieniłem rękawice na CarPro, zdecydowanie lepiej wygląda co do korzystania będę mógł się wypowiedzieć dopiero jutro jak sprawdzę.
na .:R nie mam zabrudzeń tego typu jak asfalt czy inne tego typu zabrudzenia, więc jakiś chemii nie potrzebuje
co do ręczników, to raczej nie będę z tego korzystał, że by lakieru nie porysować.


Jest R32
BYŁ: GOLF MKVII R 2.0 DSG 2015 STG 2
BYŁ: Audi S3 8V1 S-Tronic 2014
był: Golf R 2.0 DSG STG 3 by CS :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf R”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości