Poduszki silnika różnych firm.

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mazt
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 20:34
Lokalizacja: BI

Poduszki silnika różnych firm.

Post autor: mazt » pt cze 17, 2011 10:32

Witam, mam zamiar kupić dwie poduszki silnika, prawą Corteco, a lewą Febi. Nie wiem czy taka opcja wchodzi w grę bo przecież gumy będą inne. Co o tym myślicie? Ktoś z Was montował tak?

Tak odbiegając od tematu, czy ma ktoś jakiś dobry namiar na tani i sprawdzony sklep internetowy z akcesoriami?



Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

Poduszki silnika różnych firm.

Post autor: biercok mkII » pt cze 17, 2011 12:31

A co maja wspolnego poduszki z benzyna?



Awatar użytkownika
mazt
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 20:34
Lokalizacja: BI

Poduszki silnika różnych firm.

Post autor: mazt » pt cze 17, 2011 12:44

To prawda, z benzyną mają mało wspólnego. Benzyna przecież to ciecz :rotfl: a poduszki z tego co wiem są gumowe i są elementem mocowania silnika m.in. benzynowego.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Poduszki silnika różnych firm.

Post autor: Qto » pt cze 17, 2011 12:48

mazt pisze:To prawda, z benzyną mają mało wspólnego
Czyli temat do usunięcia :chytry:
Tym razem przeniosę do "Podwozie i zawieszenie"
mazt pisze:mam zamiar kupić dwie poduszki silnika, prawą Corteco, a lewą Febi
a dlaczego nie kupisz dwóch Febiego ??...podpowiem że wiele ludzi skarży się na tanie poduszki...po wymianie przeważnie jest gorzej niż na zużytej poduszce fabrycznej



Awatar użytkownika
mazt
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 20:34
Lokalizacja: BI

Poduszki silnika różnych firm.

Post autor: mazt » pt cze 17, 2011 14:35

Qto pisze:a dlaczego nie kupisz dwóch Febiego ??...podpowiem że wiele ludzi skarży się na tanie poduszki...po wymianie przeważnie jest gorzej niż na zużytej poduszce fabrycznej
Jeszcze inaczej. Mam dostęp do kompletu Corteco, jest 90zł taniej niż za Febi? Pytasz czemu nie kupie dwóch Febi, ponieważ gdzieś wyczytałem, że są równie dobre jak Febi. Ponadto podobno produkują dla Lemfordera. Chciałem jeszcze Was o zdanie zapytać...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Poduszki silnika różnych firm.

Post autor: Qto » pt cze 17, 2011 15:01

mazt pisze:są równie dobre jak Febi. Ponadto podobno produkują dla Lemfordera
Czyli z tego wynika, że wszystkie trzy poduszki byłyby takie same lub bardzo zbliżone jakościowo...jednak z jakiegoś powodu poduszki LEM są 2x droższe niż Corteco
Poczytaj co ludzie pisali, o jakich firmach...ja pamiętam tylko że na tanie poduszki narzekali http://www.google.pl/search?hl=pl&lr=&c ... l505l2-2l2" onclick="window.open(this.href);return false;

PS. Kupując graty LEM często dostaje się części z wybitymi oznaczeniami VW...ogólnie wydaje mi się że ta firma jest polecana przez większe grono ludzi, mnie jeszcze nie zawiodła a wszystkie elementy zawieszenia które wymieniałem kupiłem tego właśnie producenta.



Awatar użytkownika
mazt
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 20:34
Lokalizacja: BI

Poduszki silnika różnych firm.

Post autor: mazt » pt cze 17, 2011 15:12

Wszystko się zgadza. Słyszałem też wiele pozytywnych opinii o Corteco jednak chyba zrezygnuje. Za duże ryzyko. Szkoda, że Lemforder robi tak drogie produkty. Muszę poczekać na jakąś promocję chyba hehe Chyba, że zdecyduje się na Febi...



Awatar użytkownika
mazt
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 20:34
Lokalizacja: BI

Poduszki silnika różnych firm.

Post autor: mazt » wt cze 28, 2011 17:18

Tak dla przyszłych zastanawiających się, bez DWÓCH ZDAŃ POLECAM FIRMĘ CORTECO!!Zamontowałem i jestem bardzo zadowolony. Jest tania i bardzo dobra. Jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytania zapraszam na priv.



Zaszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt sty 18, 2011 17:37

Re: Poduszki silnika różnych firm.

Post autor: Zaszka » czw cze 30, 2011 10:20

mazt pisze:Witam, mam zamiar kupić dwie poduszki silnika, prawą Corteco, a lewą Febi. Nie wiem czy taka opcja wchodzi w grę bo przecież gumy będą inne. Co o tym myślicie? Ktoś z Was montował tak?

Tak odbiegając od tematu, czy ma ktoś jakiś dobry namiar na tani i sprawdzony sklep internetowy z akcesoriami?
jedną z alternatyw jest też firma SWAG, imho troche lepsza niz Corteco, mysle ze na rowni z Febim.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Poduszki silnika różnych firm.

Post autor: kiss » czw cze 30, 2011 20:10

Zaszka pisze:SWAG, imho troche lepsza niz Corteco, mysle ze na rowni z Febim
Na jakiej podstawie tak uważasz?
Przetestowałeś wszystkie trzy? A może jest gdzieś jakiś ranking? :banghead:



Zaszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt sty 18, 2011 17:37

Re: Poduszki silnika różnych firm.

Post autor: Zaszka » pt lip 01, 2011 09:21

kiss pisze:
Zaszka pisze:SWAG, imho troche lepsza niz Corteco, mysle ze na rowni z Febim
Na jakiej podstawie tak uważasz?
Przetestowałeś wszystkie trzy? A może jest gdzieś jakiś ranking? :banghead:
powiem Ci tak: mam już trochę lat i Golf to mój nie pierwszy samochód, więc różne części i firmy przewijały mi się przez łapy. mówię z własnego doświadczenia i opinii znajomych, często mechaników czy ludzi którzy dobrze znaja się na motoryzacji i mechanice. tak więc uważam, że moja opinia jest dosyć miarodajna. jeśli Ty się z nią nie zgadzasz - trudno. po to chyba jest forum - żeby dawać sobie rady i wymieniać poglądy, prawda?



Awatar użytkownika
mazt
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 20:34
Lokalizacja: BI

Poduszki silnika różnych firm.

Post autor: mazt » pt lip 01, 2011 15:14

Ilu mechaników, tyle opinii. Jednakże z moich doświadczeń i opinii znajomych mi mechaników i wielu osób z różnych form internetowych, firma Corteco to jedna z lepszych firm produkujących poduszki silnika. Seryjnie idą do Volvo i SAABa. Do VW jak najbardziej polecam!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości