Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: Woski » sob paź 02, 2010 15:51

trzeba wymeldowac
Nie trzeba.. Mozna przyjechac na tablicach wlasciciela i samemu wymeldowac w byle jakim zullasungu, albo wogole tego nie robic, bo rejestrujac auto w polsce automatycznie jest wymeldowywane z Niemiec. Taką mamy centralizacje :kwiatek:



Awatar użytkownika
andrzej300
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 20:39
Lokalizacja: małopolska

Re: Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: andrzej300 » ndz paź 03, 2010 10:29

Woski pisze:
trzeba wymeldowac
Nie trzeba.. Mozna przyjechac na tablicach wlasciciela i samemu wymeldowac w byle jakim zullasungu,
można, ale mało który niemiec się na to zgodzi (to tak jakbyś ty się godził jakiemuś ukraińcowi)
a później co? jechać jeszcze raz do niemiec żeby wymeldowywać? a jak ktoś ma np. 500-600km, to nie lepiej od razu to zrobić i kupić tablice terminowe? tak jest szybciej, łatwiej i taniej, nie ma co oszczędzać.



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: Woski » ndz paź 03, 2010 11:57

Ja mieszkam akurat blisko granicy, i bardzo czesto zgadzaja sie prywatni sprzedawcy (30-40%) , zeby jechac na ich blaszkach :grin:

Jesli ktos ma daleko do DE to faktycznie troszke ich to ogranicza.. Ale tak jak mowilem rejestrujac niewymeldowane auto, w polsce automatycznie jest wymeldowywane z niemiec, wiec jesli sprzedawca nie naciska aby wymeldowac mu furke w przeciagu kilku dni ,to jest to rozwiazanie.



Awatar użytkownika
sebastian1901
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: czw sty 10, 2008 19:30
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Auto: Octavia I 1.8T RS
Silnik: AUQ
Kontakt:

Re: Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: sebastian1901 » czw lis 04, 2010 09:44

Pytanie do kolegi Woski bo widze ze jest bdb zorientowany w temacie.
W sobote chce jechac ze znajomym obejrzec auto i najprawdopodobniej je kupic - auto dla niego. Jest na blachach Obrazek

Czy jest ono wymeldowane bo nie wiem czy ma zdrapany znaczek landu ? Czy bedzie mozna sie tym autem poruszac po drodze bez zadnych konsekwencji bo bedzie do pokonania ok 130km.
Czy bedzie musial jechac to auto wymeldowac zeby móc je zarejestrować w PL. Dzięki za pomoc.


Sebastian

Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: Woski » czw lis 04, 2010 17:56

Wyglada , ze znaczek landu jest na miejscu (to kolko na dole pomiedzy OH a TT). Ale bezpieczniej poprostu zapytac sprzedawcy, czy w malym briefie na odwrocie jest nadruk informujacy o wymeldowaniu.. Lepiej, bo tablice na podstawie Briefu mozna spokojnie w niemczech wybic na Ori czcionce, a jak juz sie przekonalem skombinowanie wlepek nie stanowi problemu (choc czesto nijak sie one maja do pochodzenia auta np. blachy z Hannoveru, wlepka z Chemnitz :) ) . Jesli auto jest wymeldowane, to wypadaloby je ubezepieczyc i zrobic przeglad zeby przejechac te 130km, jesli nie jest wymeldowane (ori znaczek landu na tablicach, brak info o wymeldowaniu w malym Briefie) to smialo mozesz jechac.

Swoja droga bardzo bylbym sceptyczny co do tej 2. mozliwosci, bo o ile sam Niemiec czasem wyda zameldowane auto, to z adnotacja w umowie, ze musi byc ono w przeciagu kilku dni wymeldowane, i zaden handlarz w polsce raczej nie pokusi sie, zeby dalej sprzedac komus zameldowane w niemczech auto. W razie jakbys mial jakies pytania pisz na gg.



Awatar użytkownika
maccciej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: czw cze 09, 2005 20:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: maccciej » śr mar 30, 2011 23:47

Witam
Mam pytanie jak jest teraz z akcyzą można ją odzyskać w jakiś sposób ?


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images21.fotosik.pl/28/f649346d0807a928.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: guziolek » czw mar 31, 2011 08:08

Chodzi ci o tą zapłaconą dawno dawno, czy o tą co się płaci teraz w urzędzie celnym? Jeśli o tą drugą to nie, bo przepisy zostały tak sformułowane żeby to nie była akcyza czy tam cło :grin: a jeśli chodzi o tą pierwszą to nie wiem czy się nie przedawniło już. Z tymi opłatami dla UC to tak samo jak z VATem niby nie powinieneś płacić bo auto z UE czy tam na użytek prywatny czy jeszcze coś innego, no i w sumie się nie płaci, ale jest opłata za decyzję o tym nie płaceniu żeby jakiś urzędas w skarbówce przystawił pieczątkę i wynosi 150plnów jak dobrze pamiętam, ot takie polskie realia. Jakbyś się nie obrócił to d_upa z tyłu, a państwo cię dyma na kasę :jaja: :los2:



nigol_jom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:29
Lokalizacja: SRC

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: nigol_jom » czw mar 31, 2011 08:25

Mały update... od tego roku w Niemcach wyszła im nowa interpretacja przepisów odnośnie ichniejszego podatku drogowego. I teraz jak meldujecie auto nawet na 5 czy 14 dni kobiecina w Urzędzie Komunikacyjnym w D oblicza nam proporcjonalnie podatek który musimy zapłacić żeby odebrać tablice. Straszny szok to nie jest bo jakieś 18 euraków zapłaciłem ale trzeba lecieć do banku i z kwitkiem wrócić po tablice...



Awatar użytkownika
maccciej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: czw cze 09, 2005 20:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: maccciej » czw mar 31, 2011 10:14

guziolek pisze:Chodzi ci o tą zapłaconą dawno dawno, czy o tą co się płaci teraz w urzędzie celnym? Jeśli o tą drugą to nie, bo przepisy zostały tak sformułowane żeby to nie była akcyza czy tam cło :grin: a jeśli chodzi o tą pierwszą to nie wiem czy się nie przedawniło już. Z tymi opłatami dla UC to tak samo jak z VATem niby nie powinieneś płacić bo auto z UE czy tam na użytek prywatny czy jeszcze coś innego, no i w sumie się nie płaci, ale jest opłata za decyzję o tym nie płaceniu żeby jakiś urzędas w skarbówce przystawił pieczątkę i wynosi 150plnów jak dobrze pamiętam, ot takie polskie realia. Jakbyś się nie obrócił to d_upa z tyłu, a państwo cię dyma na kasę :jaja: :los2:
Chodzi o tą drugą. Tak chciałem się upewnić.
Nic trzeba zacząć dymać państwo 2 razy mocniej niż ono nas :okej:


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images21.fotosik.pl/28/f649346d0807a928.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: Woski » czw kwie 21, 2011 14:50

nigol_jom pisze:Mały update... od tego roku w Niemcach wyszła im nowa interpretacja przepisów odnośnie ichniejszego podatku drogowego. I teraz jak meldujecie auto nawet na 5 czy 14 dni kobiecina w Urzędzie Komunikacyjnym w D oblicza nam proporcjonalnie podatek który musimy zapłacić żeby odebrać tablice. Straszny szok to nie jest bo jakieś 18 euraków zapłaciłem ale trzeba lecieć do banku i z kwitkiem wrócić po tablice...
Tylko przy zollkennzeichen, czyli tablicach z czerwonym paskiem. Zoltopaskowe (kurzzeit) kupuje sie dalej normalnie.



nigol_jom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:29
Lokalizacja: SRC

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: nigol_jom » pt kwie 22, 2011 17:49

Woski pisze:Tylko przy zollkennzeichen, czyli tablicach z czerwonym paskiem. Zoltopaskowe (kurzzeit) kupuje sie dalej normalnie.
Tak :D



dudekztg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:55
Lokalizacja: Tarnowskie Gory
Kontakt:

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: dudekztg » śr lip 13, 2011 20:47

witam
aktualnie jestem w DE i planuje tu zostac 2-3 tyg, planuje kupic auto w najblizszym czasie,mam pare pytan JAKIE DOKLADNIE potrzebuje dokumenty i jaka procedura, bo co chwile cos sie zmienia, chcialbym jezdzic w DE pzez 2 -3 tyg i potem wracac nim do PL , slyszalem ze mozna kupic auta i prz wymeldowaniu dostac tab na 5 dni za pare auro zeby tylko pzjechac do polski,
dzis bylem sie bytac w urzedie to sie dowiedzialem ze musze wykupic ubezpieczenie,
jakie powinienem dostac tablice te zolte , czerwone , czy org od niemca?
bedekupoal moze od handlarza moze od prywatnej osoby,
ja rozumie ze kupuje auto, podpisuje umowe kupna sprzedazy dostac Kartę pojazdu (Fahrzeugbrief) duza i mala,oraz Zaświadczenie o wymeldowaniu pojazdu (Abmeldebescheinigung), albo jest juz w karcie pieczatka, z tym do urzedu i kupuje ubzpieczenie , i tablice (czerowne albo zolte), jak dlugo sa wazne
pozdrawiam i sorry ze tak sie rozpisalem ale to dla mnie wazzne bo od domu mam 1300 km,



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: guziolek » śr lip 13, 2011 21:18

Zółte 7 dni czerwone miesiąc czy tam 4 tygodnie nie pamiętam, można też wrócić na oryginalnych, tylko że muszą mieć zdarte hologramy czy tam nalepki z godłem landu. Ubezpieczenie i jego wysokośc będzie właśnie od koloru tych tablic zależała.
Na resztę pytań nie potrafię odpowiedzieć.



nigol_jom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:29
Lokalizacja: SRC

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: nigol_jom » śr lip 13, 2011 21:58

dudekztg, no przecież to wszystko tu pisze... wystarczy przeczytać...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości