Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Post autor: monopolowy » ndz lis 07, 2010 20:36

Witam. Po miesiącu od zrobienia programu sprzęgło powiedziało bye. Mam uślizgi na IV biegu, na V i VI już potrafi nieźle się poślizgnąć. Szukam "jak zrobić żeby było dobrze". Dwumas nieco puka na biegu jałowym, ale z tego co czytałem to potrafi się tak dziać nawet po 10 tys km od wymiany na nowy... Sprzęgło to będzie chyba Sharan BTB i tu pojawiają się moje pytania:
-czy w Sharanie BTB mocniejszy jest cały zestaw, tzn czy Sharan ma lepsze i sprzęgło (z dociskiem) i dwumas czy dwumas może pozostać od ASZ?
-czy można mieszać zestawy (tzn sprzęgło LUK sharan btb + dwumas sachs golf asz)
- czy zestaw LUK o numerach "624 3034 09" sprzęgło+docisk i "415 0059 10" dwumas będzie działał i będzie działał odpowiednio?
Na razie mam 164KM/386Nm, ale w planach będzie turbo BRD i okolice 200KM/400-420Nm, więc chcę mieć zestaw z zapasem który nie padnie na nowym setupie.


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

michszym11970
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: wt lip 14, 2009 12:25
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Post autor: michszym11970 » pn lis 08, 2010 02:12

Proponuje kupić oryginalny dwumas Sachsa, a docisk i tarczę dać do Radzikowskiego (masz niedaleko), docisk wzmocni o 30-40% i nabije okładzinę organiczną zbrojoną, będziesz miał zapas do ok. 600Nm. Ja taki zestaw włożyłem 3 dni temu u siebie, jedyny minus-troszkę twardszy pedał sprzęgła. Wcześniej miałem włożone oryginalne kompletne sprzęgło LUK-a, zrobiłem 8000km i zaczeło się uślizgiwać.


jest - Audi A3 S-line ASZ+ >>218KM 489Nm<<
był - Audi A4 Avant 1.9TDI AFN
był - mkIV GTI TDI ARL+ >>187KM 398Nm<<
był - mkIII 1Z+ >>130KM 313Nm<< od www.g-lab.pl

monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Post autor: monopolowy » pn lis 08, 2010 17:19

Gadałem z Radzikowskim, jest ok. Teraz pytanie - jaka jest opinia o sprzęgłach Radzikowskiego? Jeździ ktoś i może coś powiedzieć? Cena i cała oferta jest bardzo kusząca, typ mówił że znosi 550Nm. Oczywiście mówię o organicznym, a nie spieku


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Re: Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Post autor: krzys-jeruzal » pt lis 19, 2010 22:44

monopolowy pisze:Gadałem z Radzikowskim, jest ok. Teraz pytanie - jaka jest opinia o sprzęgłach Radzikowskiego? Jeździ ktoś i może coś powiedzieć? Cena i cała oferta jest bardzo kusząca, typ mówił że znosi 550Nm. Oczywiście mówię o organicznym, a nie spieku
Brat ma sprzegło ASZ po radzikowskim i na podwujnej spręzynie centralnej przenosi 490 nm bez problemu mozna 2 zapinac ręczny zaciągac i i palic nie usliznie sie tylko do misat nie jest za fajne bo twardy pedałi i nieraz cięzko biegi wchodzą.....



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Post autor: EnJoy » wt gru 21, 2010 02:13

monopolowy pisze:-czy w Sharanie BTB mocniejszy jest cały zestaw, tzn czy Sharan ma lepsze i sprzęgło (z dociskiem) i dwumas czy dwumas może pozostać od ASZ?
Zamiennik kompletu sprzęgła z LUK'a (bez dwumasu) dla ASZ-ta w golfie i BTB w sharanie jest ten sam: 624 3034 09.
Różnica pojawia się dopiero przy kole zamachowym: dla ASZ-ta to 415 0059 10 które znosi mniejsze momenty od 415 0203 10 z BTB ;)



Awatar użytkownika
przemoGTI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: czw wrz 28, 2006 21:17
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk
Kontakt:

Re: Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Post autor: przemoGTI » ndz sty 02, 2011 20:14

monopolowy pisze:Gadałem z Radzikowskim, jest ok. Teraz pytanie - jaka jest opinia o sprzęgłach Radzikowskiego? Jeździ ktoś i może coś powiedzieć? Cena i cała oferta jest bardzo kusząca, typ mówił że znosi 550Nm. Oczywiście mówię o organicznym, a nie spieku
kolego możesz powiedzieć jaka cena za zestaw (docisk tarcza) chyba nie jest to tajemnica??
rozważam też ten temat tyle ze do Leona
Marcin GTI pisze:Alternatywą dla Radzikowskiego jest kompletny zestaw 2mas,tarcza i docisk od Sharana BTB - spokojnie znosi 220km w ośce i w haldexie
mocy to i 250 da rade tutaj chodzi o moment to sprzęgło jest lepsze od serii ale 430 nm to max dla niego


www.rs-tuning.pl
usuwanie Fap Dpf NOX adblue
hamownia podwoziowa 2WD

Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Re: Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Post autor: krzys-jeruzal » ndz sty 02, 2011 20:22

przemoGTI pisze:
monopolowy pisze:Gadałem z Radzikowskim, jest ok. Teraz pytanie - jaka jest opinia o sprzęgłach Radzikowskiego? Jeździ ktoś i może coś powiedzieć? Cena i cała oferta jest bardzo kusząca, typ mówił że znosi 550Nm. Oczywiście mówię o organicznym, a nie spieku
kolego możesz powiedzieć jaka cena za zestaw (docisk tarcza) chyba nie jest to tajemnica??
rozważam też ten temat tyle ze do Leona
Marcin GTI pisze:Alternatywą dla Radzikowskiego jest kompletny zestaw 2mas,tarcza i docisk od Sharana BTB - spokojnie znosi 220km w ośce i w haldexie
mocy to i 250 da rade tutaj chodzi o moment to sprzęgło jest lepsze od serii ale 430 nm to max dla niego
Sprzegło takie i 400km przeniesie zalezy w jakim silniku...



monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Post autor: monopolowy » ndz sty 02, 2011 23:01

przemoGTI pisze: kolego możesz powiedzieć jaka cena za zestaw (docisk tarcza) chyba nie jest to tajemnica??
Tzn całość wygląda tak, że Radzikowski przerabia seryjny zestaw Sachsa. Co do ceny to najlepiej zadzwonić i spytać (gość od razu z głowy podaje, widocznie sporo osób dzwoni:), nie chcę czegoś przekręcić, poza tym cena mogła się zmienić. Z tego co pamiętam jak ja dzwoniłem to było chyba 1000zł za przerobienie sprzęgła, ale głowy nie dam.

Ostatecznie u mnie zagościł zestaw z Sharana BTB. Jak na razie zero uślizgów, sprzęgło bierze miękko, chodzi jak seryjne


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Awatar użytkownika
przemoGTI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: czw wrz 28, 2006 21:17
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk
Kontakt:

Re: Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Post autor: przemoGTI » pn sty 03, 2011 00:52

Tzn całość wygląda tak, że Radzikowski przerabia seryjny zestaw Sachsa. Co do ceny to najlepiej zadzwonić i spytać (gość od razu z głowy podaje, widocznie sporo osób dzwoni:), nie chcę czegoś przekręcić, poza tym cena mogła się zmienić. Z tego co pamiętam jak ja dzwoniłem to było chyba 1000zł za przerobienie sprzęgła, ale głowy nie dam.

Ostatecznie u mnie zagościł zestaw z Sharana BTB. Jak na razie zero uślizgów, sprzęgło bierze miękko, chodzi jak seryjne[/quote]
Ja będe sie kusił na organike raczej takze interesowało mnie jak kwotowo wygląda to u radzikowskiego dzieki za info bede tam dzwonił :pub:
krzys-jeruzal pisze:Sprzegło takie i 400km przeniesie zalezy w jakim silniku...
chłopie tu mowa o silnikach 1.9 TDI to zejdź na ziemie z cyferkami


www.rs-tuning.pl
usuwanie Fap Dpf NOX adblue
hamownia podwoziowa 2WD

Awatar użytkownika
CincinCm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lis 08, 2010 22:33
Lokalizacja: Cedry Małe

Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Post autor: CincinCm » pt sty 14, 2011 02:13

monopolowy pisze: Ostatecznie u mnie zagościł zestaw z Sharana BTB. Jak na razie zero uślizgów, sprzęgło bierze miękko, chodzi jak seryjne
Kolego a można wiedzieć gdzie kupiłeś i jakie koszta?


Mój AeSZet Mk4 ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=401151" onclick="window.open(this.href);return false;

monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Post autor: monopolowy » pt sty 14, 2011 20:05

Kupiłem u użytkownika WELMOT na Allegro (swoją drogą - bardzo polecam, nikt jeszcze mi tylu maili nie wysłał jak się pytałem o sprzęgło:) ), za całość dałem 2400zł z wysprzęglikiem


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Awatar użytkownika
yanosho
TurboDymoMen
TurboDymoMen
Posty: 256
Rejestracja: pt paź 31, 2008 18:23
Lokalizacja: NO
Kontakt:

Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Post autor: yanosho » sob sty 15, 2011 00:11

monopolowy pisze:za całość dałem 2400zł z wysprzęglikiem
tanio nie jest ale warto :D



logimen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lut 24, 2009 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Dwumas od Sharana BTB vs dwumas od MKIV ASZ

Post autor: logimen » ndz sty 16, 2011 23:54

monopolowyile miales zrobione kilometrow na sprzegle przed programem ?


Pozdrawiam, Artur

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości