[Mk3] Lampy Przód + Xenon pomocy...

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt sie 21, 2009 07:18

Pewnie umotywowane to jest tym, że soczewka ma tendencję (także poprzez posiadanie przesłony) do obcinania i lekkiego zniekształcania strumienia światła. Teoretycznie więc soczewka powinna świecić gorzej niż żarówka (nota bene taka sama) wsadzona w lampę bez soczewki i bez metalowej blokady na słup światła.


Jak jest w praktyce....kto miał soczewki dobrze wie. Zastosowanie soczewek firmowych poprawia jakość oświetlenia poprzez zastosowanie właśnie odpowiedniej krzywizny soczewki oraz jakości polerowania, zwykła lampa nie jest w stanie uzyskać tego efektu.



Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » pt sie 21, 2009 09:02

ja od siebie powiem tyle, że żadne lampy sprzedawane do golfa 3 nie mają homologacji na "wyładowcze źródło światła" tylko na żarowe i podczas kontroli wystarczy popatrzeć na to czy jest literka E na kloszu - jak jest i jest ksenon - leci dowód, jak nie ma w ogóle (a takie lampy też są na allegro sprzedawane i to z powodzeniem) - leci dowód... a w brew opinii większość policjantów nie jest imbecylami i wiedzą na co patrzeć w razie kontroli


Obrazek

Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » pt sie 21, 2009 16:56

Fajna sprawa. Też zacząłem się nad tym zastanawiać i skłaniam się nieco do zakupu tego zestawu:
http://www.allegro.pl/item718744878_spr ... towar.html

Mam jedno pytanie: czy pompkę wysokociśnieniową mogę wmontować w zbiornik z płynem do szyb czy raczej powinienem zamontować osobny tylko na reflektory?



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt sie 21, 2009 20:56

carrion, jest obszerny temat na forum na temat montażu spryskiwaczy przy ksenonie. Proszę użyj funkcji SZUKAJ.



Awatar użytkownika
papol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: sob sty 15, 2005 20:28
Lokalizacja: walbrzych
Kontakt:

Post autor: papol » wt sie 25, 2009 08:37

Wczoraj w Bielawie zostalem zatrzymany przez bardzo milego pana policjanta,zatrzymal mnie za konczenie wyprzedzania na ciaglej linii :grin: ,dalem dokumenty do sprawdzenia i pogadalismy,zapytal o XENON .Cos tam wiedzial o poziomowaniu ale nie byl dokonca zorientowany i gadal troche glupoty,ogulnie skonczylo sie na tym ze oddal wsio dokumenty bez mandatu,i za bardzo do xenonu nie mial nic.


Instrukcja obslugi VR6?? Przeladowac i odbezpieczyc a potem .... Pojezdzic i przesiasc sie na S4

Obrazek

vr6
http://www.youtube.com/watch?v=g6F8DD3-3LM

http://www.youtube.com/watch?v=1_GmOmg7n4U

sebinHo

Post autor: sebinHo » wt sie 25, 2009 21:41

papol, bo to nie jest tak ze każdy sie przyczepi, jeden wiesz machnie ręka a drugi sie o byle co przyczepi, nawet Ci gaśnice sprawdzi itd

Ja byłem świadkiem jak złapali kolegę, ale go odpuścili bo zobaczili agro tuning lanos i tam sie już o wszystko przeczepiali miedzy innymi o ksenony

tak że uda sie bądź sie nie uda, ksenon to loteria



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » pt sie 28, 2009 22:24

jest jedna metoda...nie wiem na ile będzie skuteczna ale jeśli będą przy tym spryskiwacze to myślę że będzie ok mianowicie http://www.ck222.de/ i klikamy na LEGAL Xenon na górze strony, tam jest wszystko opisane


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

chodysATD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 16:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [Mk3] Lampy Przód + Xenon pomocy...

Post autor: chodysATD » śr sie 28, 2013 12:29

odświeżę temat.
Mowicie o hidach do zwykłych lamp i chinskich soczewek.
A ja mam inne pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi mianowicie
jak to by pasowało gdyby bebechy lampy xenonowej przełożyć do zwykłej (dlatego ze styki nie pasują pod zwykłe żarówki) i tam normalnie pozostać przy żarówkach , mowicie ze przy lampach z allegro soczewka jest nic nie warta i żarówka słabo świeci natomiast w ori xenonie powinna być bardzo dobrej jakości jak Wy byście to widzieli ? Pytanie takie przy okazji ze do mojej lampy juz komar nawet sie dostał taki 4 cm i sie usmażył. A ojciej w Rav 4 ma zwykłą żarowkę w soczewce i jakoś nie narzeka na mało światła (montowane oryginalnie , samochód ma rok). Czekam na odp , bo jestem bardzo ciekawy.



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

[Mk3] Lampy Przód + Xenon pomocy...

Post autor: Rydzu » śr sie 28, 2013 12:45

chodysATD, chodzi Ci o to że chcesz soczewkę xenonową wsadzić w miejsce zwykłej, ale zamiast palnika xenonowego dać żarówkę?

Nie bardzo ogarniam o co pytasz.

Generalnie np. Hella ma ten patent że soczewki są do siebie bardzo podobne ( a często identyczne) i różnią się tylko tyłem. Sam kiedyś w b5FL wsadziłem w miejsce zwykłej soczewki halogenowej środek z bi-xenonu. Mocowanie żarówki dałem pod żarówkę halogenową i w ten sposób powstaje bi-halogen. Jedna soczewka realizuje dwa światła mijania/drogowe.



chodysATD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 16:14
Lokalizacja: Łódź

[Mk3] Lampy Przód + Xenon pomocy...

Post autor: chodysATD » śr sie 28, 2013 14:45

dzięki za odp.
Chodzi mi oto ze znalazłem tanio ori xenony i chciałem wkład czyli soczewkę podwójny kierunek i odblask drogowych przełożyć do obudowy zwykłej lampy i w soczewce zeby paliła sie zwykła zarówka.
Edit : akurat mówie o Golfie 4. Wg mnie powinno pasować żarówka powinna sie zmieścić w soczewkę ale ja to nowicjusz.



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

[Mk3] Lampy Przód + Xenon pomocy...

Post autor: Rydzu » śr sie 28, 2013 14:53

Żarówka nie ma się mieścić w soczewkę a w mocowania w odbłyśniku soczewki.

Teraz mam jasność, chcesz przełożyć w lampie Golf mk4 odbłyśnik z wersji xenon do obudowy z wersji zwykłej. Jeśli jedna i druga lampa (dawca/biorca) są od tego samego producenta to nie powinno być problemu, jedynie gniazdo mocowania żarówki będziesz musiał dać w miejsce mocowania palnika xenon w soczewce.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[Mk3] Lampy Przód + Xenon pomocy...

Post autor: skaktus » śr sie 28, 2013 16:20

Pytanie po co rozwalać lampę z xenonem i pchać w to żarówkę ? To tak samo jak byś do golfa wrzucił silnik 300 koni i zablokował go do 100.



chodysATD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 16:14
Lokalizacja: Łódź

[Mk3] Lampy Przód + Xenon pomocy...

Post autor: chodysATD » śr sie 28, 2013 16:45

a nie będzie świeciła słabiej jak pisali poprzednicy ?
Po to kolego ze nie mam ani sprysków ani samopoziomowania. A jest okazja nie przekraczająca 400 zł za komplet.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[Mk3] Lampy Przód + Xenon pomocy...

Post autor: skaktus » czw sie 29, 2013 11:13

To lepiej zostań przy tym co masz. Na soczewce masz większe straty światła niż na odbłyśniku.

W sumie nie wiem po co kombinujesz. Spryski założysz w cenie 100 zł max - wystarczy pompka i np. dysze z BMW. Na samopoziomowanie nikt i tak nie zwraca uwagi a sam system to jeden wielki pic na wodę. Zakładaj lepiej reflektory z xenonem, do tego tanie spryski i masz tyle światła o takiej barwie że w porównaniu z żarówką robi się przysiad. I nikt do tego się nie przyczepi bo jak glina zobaczy ori xenon + coś co mu sika wodą jest w pełni zadowolony.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości