Co zrobic zeby uzyskac ladny basowy dzwiek z silnika TDI,TD

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

jedrus7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn gru 01, 2008 19:28
Lokalizacja: Myślibórz
Kontakt:

Co zrobic zeby uzyskac ladny basowy dzwiek z silnika TDI,TD

Post autor: jedrus7 » ndz cze 07, 2009 11:02

Jakie modyfikacje trzeba dokonoac zeby uzyskac ladny basowy i w miare delikatny dzwiek w silnikach TDI i TD i odrazu poprawic o troche osiagi! Kto juz przeprowadzil takie modyfikacje niech sie podzieli informacjami.
Ostatnio zmieniony ndz cze 07, 2009 11:04 przez jedrus7, łącznie zmieniany 1 raz.


jedrula>>Golfik III 1.9TDi
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=260662 - komentowac i dawac pomysły

Awatar użytkownika
Kaktus_dj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: wt paź 03, 2006 22:25
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Kaktus_dj » ndz cze 07, 2009 14:03

z tdi raczej basowego dźwięki jak w benzynie nie osiągniesz... ale czekam jak rozwinie się temat może akurat ktoś coś ciekawego napisze...



Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » ndz cze 07, 2009 20:00

ja mam przelot od turbo do końca bez tłumików fi 70.. i basowego pomruku sie nie dosłuchasz moze minimalnie ... wiec raczej nikle szanse



Awatar użytkownika
west_kolo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 17:12
Lokalizacja: koło , poznań
Kontakt:

Post autor: west_kolo » ndz cze 07, 2009 21:30

chyba raczej ciezko, ja mam ibizke TDI i mam tłumnik SEBRINGA założony specjalnie dedykowany pod ten samochód i silnik, i za wielkiego buczenia nie ma ...



Awatar użytkownika
Rich
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt cze 20, 2008 01:23
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Rich » pn cze 08, 2009 14:31

Mam sportowy tłumik w TD (AAZ) i powiem Ci ze nie warto się w to bawić. Co prawda jak zdejmę nogę z gazu i obroty spadają w zakresie od 2500 do 2000 to jest delikatny pomruk, również jest głośniejszy przy ciągnięciu go w okolice 4000 tys, ale jest to dziwna mieszanka klekotu i basowego pomruku, gryzie się to ze sobą. Poza tym pozostaje kwestia kopcenia, u mnie wylot tłumika jest skierowany lekko do góry i jak depnę to śmiesznie to wygląda, sądzę że nawet przy prostej końcówce efekt będzie podobny.
Co do mocy ciężko mi się wypowiedzieć bazując na własnym doświadczeniu ponieważ kupiłem Golfa z tym tłumkiem i nie mam porównania z innym Golfem TD z serią. Jedno co wiem, przepływ spalin w dieslu jest mniejszy jak w benzynie i nie sądzę żeby modyfikacja układu wydechowego w dieslu dała odczuwalny przyrost mocy a jeśli tak to przy grubszych modyfikacjach w silniku.
Diesel ma równo i żwawo klekotać, takie moje zdanie wiec niedługo zagości u mnie tłumik od TDi :bigok:
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Deft-on
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt mar 03, 2009 15:16
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Deft-on » pn cze 08, 2009 14:47

okopcona dwururka wymiata :grin:



Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » pn cze 08, 2009 14:56

zrób przelotowy wydech może nie będzie to aż taki wielki bas ale na pewno o wiele przyjemniejszy dźwięk i poprawi deczko osiągi :)



jedrus7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn gru 01, 2008 19:28
Lokalizacja: Myślibórz
Kontakt:

Post autor: jedrus7 » pn cze 08, 2009 16:26

Rapix pisze:zrób przelotowy wydech może nie będzie to aż taki wielki bas ale na pewno o wiele przyjemniejszy dźwięk i poprawi deczko osiągi :)
posiadam juz tlumik koncowy REMUSA i nic z tego ale mysle o pozbyciu sie srodkowego tlumika


jedrula>>Golfik III 1.9TDi
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=260662 - komentowac i dawac pomysły

Awatar użytkownika
Ponior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1420
Rejestracja: pt gru 29, 2006 22:30
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Ponior » pn cze 08, 2009 17:15

Ja mam przelotowy wydech 3" i powiem ,że jest za głośno na dłuższą trase, ale dzwięk jest basowy i to mocno i głosno. :bigok:


viewtopic.php?t=130814" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.a3-club.net/forum/showthread ... -S3/page26" onclick="window.open(this.href);return false;

arwam

Post autor: arwam » pn cze 08, 2009 20:23

na małych turbinach oraz na turbinach typu VNT nie uzyskasz takiego efektu
chyba że masz silnik 1Z to wtedy załórz Garreta T3 i wtedy tłumik przelotowy jak i zresztą cały układ



Awatar użytkownika
MaNo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 388
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 22:44
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: MaNo » pn cze 08, 2009 20:34

Ja mam 2,5" na 2 tlumikach przelotowych od MG motorsport. Do 2300 obrotow jest podobnie jak serie ale powyzej tych obrotow jest naprawde niezle. Chodzi jak odkurzac ale nie ma to nic wspolnego z basem :D Mi sie bardzo podoba.



sebcio_T4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: pn lis 19, 2007 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: sebcio_T4 » pn cze 08, 2009 22:15

Gdybym zalozyl do TDi przelot 2.5 cala zakonczony sportowym tlumikiem to dzwiek nie bylby uciazliwy w trasie?
Ostatnio zmieniony pn cze 08, 2009 22:16 przez sebcio_T4, łącznie zmieniany 1 raz.


vagmalopolska.pl

Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » wt cze 09, 2009 11:43

jedrus7 pisze:
Rapix pisze:zrób przelotowy wydech może nie będzie to aż taki wielki bas ale na pewno o wiele przyjemniejszy dźwięk i poprawi deczko osiągi :)
posiadam juz tlumik koncowy REMUSA i nic z tego ale mysle o pozbyciu sie srodkowego tlumika
Co to za przelot jak masz praktycznie wszystkie tłumiki?
puść samo rurę lub ostatni tłumik przelotowy i będzie jakiś fajniejszy dźwięk może nie basowy jak koledzy już napisali ale myślę że będzie Ci się podobał ;)

[ Dodano: Wto Cze 09, 2009 11:44 am ]
MaNo pisze:Ja mam 2,5" na 2 tlumikach przelotowych od MG motorsport. Do 2300 obrotow jest podobnie jak serie ale powyzej tych obrotow jest naprawde niezle. Chodzi jak odkurzac ale nie ma to nic wspolnego z basem :D Mi sie bardzo podoba.
PD na przelocie naprawdę fajnie pracuje mi się bardzo podoba moment odpalenia no i już podczas jazdy jest git :pub:
Co prawda niema co porównywać do jakiejś benzyny bo to zupełnie co innego...



Awatar użytkownika
MaNo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 388
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 22:44
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: MaNo » wt cze 09, 2009 20:33

sebcio_T4 pisze:Gdybym zalozyl do TDi przelot 2.5 cala zakonczony sportowym tlumikiem to dzwiek nie bylby uciazliwy w trasie?
U mnie na 2 tlumikach naprawde jest sympatycznie i glowa nie peka w trasie a troche juz pojezdzilem :D Ale powyzej 2500 obrotow jest napewno glosniej niz w serii.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości