Auto Na Czesci...

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
Naznaczony
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 20:22
Lokalizacja: Siemianowice

Auto Na Czesci...

Post autor: Naznaczony » śr sie 20, 2008 09:44

Witam.Mam zamiar kupic auto na czesci normalnie w polsce, nie mam zamairu go rejestrowac bo po co... wystarczy ze zaplace PCC-3 i chyba powinno byc wszystko w porzadku? Nikt nie przyjdzie mnie sie pytac gdzie te auto czy cos ? i czy sprzedajacy bedzie mial z tego jakies konsekwencje ze ja nie zarejestrowalem tego auta ? No i co z tablicami ? Moze banalne te pytania ale chce zaczerpnac wiedzy a naprawde nie znam sie na tym



marsew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lip 13, 2008 15:36
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: marsew » śr sie 20, 2008 13:45

Witam! Osoba kupująca pojazd na podstawie umowy kupna ma obowiązek przerejestrowania pojazdu w ciągu 30 dni od dnia zakupu. Jeśli tego nie zrobi, oczywiście ze strony urzędu ie poniesie zadnych kar. Kłopotów teżnie będzie miał sprzedający jeśli zgłosi sprzedaż pojazdu w urzędzie. Jednak problemem może być tutaj opłata ubezpieczenia. Każdy zarejestrowany pojazd musi posiadać aktualne ubezpieczenie. Fakt zgłoszenia sprzedaży nie oznacza jego wyrejestrowania i w związku z tym ubezpieczyciel będzie żądał uiszczenia opłaty ubezpieczenia, jeśli nie od właściciela który sprzedał pojazd to od kupującego, mimo że go nie przerejestrował.



Awatar użytkownika
Naznaczony
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 20:22
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: Naznaczony » śr sie 20, 2008 14:38

aha no ja rozumiem ze ubezpiecznie automatycznie przechodzi ze sprzedajacego na kupujacego, tylko jak to sie srpawdza w praktyce bo jesli ja tym autem nie bede jezdzic i praktycznie to go wogole nie bedzie, to sprzedajacy musi udac sie do ubezpieczyciela wypowiedziec umowe o ubdzpieczenie ?



marsew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lip 13, 2008 15:36
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: marsew » śr sie 20, 2008 17:54

Tak. Sprzedający musi udać się do ubezpieczyciela w celu wypowiedzenia umowy. W tym momencie ubezpieczenie przechodzi już na kupującego i od niego ubezpieczyciel będzie wymagał opłat. nieważne czy go używa czy nie? czy istnieje czy nie? Liczy się tylko to czy pojazd jest zarejestrowany i widnieje w wydziale komunikacji jako pojazd zarejesrowany. Najlepszym wyjściem z takiej sytuacji byłoby wykorzystanie niezbędnych cześci z pojazdu i oddanie go do stacji demontażu pojazdu co umożliwi jego wyrejestrowanie, a co za tym idzie uniknięcie opłaty ubezpieczenia.



Awatar użytkownika
Naznaczony
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 20:22
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: Naznaczony » śr sie 20, 2008 21:43

no nad stacja demontazu tez jzu myslalem alezdania na ten temat mam podzielone bo jedni mowia ze moge oddac gola rame drudzy ze auto musi jezdzic (co jest oczywista paranoja, bo po co to...) wiec jak to jest ? dajmy na to auto po calkowitym spaleniu...
Ostatnio zmieniony śr sie 20, 2008 21:44 przez Naznaczony, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » śr sie 20, 2008 21:51

Naznaczony pisze:no nad stacja demontazu tez jzu myslalem alezdania na ten temat mam podzielone bo jedni mowia ze moge oddac gola rame drudzy ze auto musi jezdzic (co jest oczywista paranoja, bo po co to...) wiec jak to jest ? dajmy na to auto po calkowitym spalen
Oddawałem na szrot audi po dachowaniu. Oczywiście wcześniej wyjąłem z niego siedzenia, tapicerkę, silnik, zdjąłem koła i inne przydatne graty, a w zasadzie gołą budę z drzwiami zawiozłem na lawecie. Przyjęli bez problemu. Musiałem jedynie zapłacić 150zł za to, że powyjmowałem te graty.


A zawsze się zastanawiałem jakby to zrobić w mniej legalny sposób. Kupujesz samochód, po czym wyjmujesz potrzebne części, resztę tniesz na kawałki i oddajesz na złom na kilogramy, spisujesz umowę na fikcyjnego nabywcę i zgłaszasz w wydziale komunikacji i u ubezpieczyciela zbycie pojazdu. Samochód zdejmują z Twojego konta, a Fundusz Gwarancyjny i towarzystwo ubezpieczeniowe niech ściga "nowego" nabywcę :-)

W naszym wspaniałym kraju trzeba niestety kombinować, bo nie ma już czegoś takiego jak wyrejestrowanie pojazdu bez potrzeby złomowania go..
Ostatnio zmieniony śr sie 20, 2008 21:52 przez Kamel, łącznie zmieniany 1 raz.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Naznaczony
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 20:22
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: Naznaczony » czw sie 21, 2008 00:04

no za nielegalem za bardzo nie obstajea znowu zlom to wlasnie koszty zlomowania i w plecy, choc nie wykluczam tylko czy sprzedajacy za takie cos nie bedzie mial prblemow ze sprzedal auto kolesiowi ktory nie istnieje ? moze by na jakiegos ruska czy kogo zza wschodniej granicy tylko wlasnie skad wymyslic dane kolesia i numer dowodu bo wlasnie zastanawia mnie ze kiedys koles od ktorego kupowalem czesc opowiadal mi ze mial dachowanie i auto praktycznei w czesciach w garazu a mial wyrejestrowane wolalem nie wnikac wtedy i to byl blad



Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » czw sie 21, 2008 00:34

Ja ci powiem tak: za każdy brakujący kilogram auta płacisz 1zł.
Czyli jak auto waży 1200kg i wyjmiesz z niego wszystko i zostawisz samą ramę 200kg to płacisz 1000zł kary, przy pozbywaniu się auta legalnie.

Jak co zawsze możesz jakiemuś żurowi za flaszke sprzedac dokumenty na jego dowód :satan:
Ostatnio zmieniony czw sie 21, 2008 00:35 przez Rafit, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Naznaczony
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 20:22
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: Naznaczony » czw sie 21, 2008 10:44

no to legalnie to juz jest wogole nie oplacalne- to moze lepiej spisze z bratem z dojczow umowe i tyle przeca niemcowi tez auto moge sprzedac :) a wogole to z tymi szrotami to jak jest po jaki .... placi sie te 500zeta ? jak i tak cza zaplacic



Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » śr paź 15, 2008 21:48

pisalem to gdzies juz przedchwila i napisze znow.. dzisiaj dzonilem po autozlomach i sie dowiedzialem od 1 fajnego pana ze za kazdy kilogram 10 zl xD ale mowi ze pojdzie ulgowo i jak samochod bedzie w dobrym stanie to za kazdy kilogram 3 zl ;) silnik wyliczyl na 100 kg = 300 zl ;]


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » śr paź 15, 2008 23:11

Ciekawe gdzie takie ceny ja dostałem 60gr za kilogram



Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » pn lis 17, 2008 21:09

mozna sprzedac do Niemcow... tam wyrejestrowac i taki sprowadzic tutaj na lawecie...
o ile sie nic nie zmienilo to u naszych sasiadow mozna wyrejestrowac auto bez zlomowania...


Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Auto Na Czesci...

Post autor: doggie » wt lis 18, 2008 11:04

Naznaczony pisze:Witam.Mam zamiar kupic auto na czesci normalnie w polsce, nie mam zamairu go rejestrowac bo po co... wystarczy ze zaplace PCC-3 i chyba powinno byc wszystko w porzadku? Nikt nie przyjdzie mnie sie pytac gdzie te auto czy cos ? i czy sprzedajacy bedzie mial z tego jakies konsekwencje ze ja nie zarejestrowalem tego auta ? No i co z tablicami ? Moze banalne te pytania ale chce zaczerpnac wiedzy a naprawde nie znam sie na tym

a po co kupować na części zarejestrowane w Polsce auto, nie lepiej kupić jakieś nieclaka na części?



Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » sob lis 22, 2008 10:09

Rafit pisze:Ciekawe gdzie takie ceny ja dostałem 60gr za kilogram
takie ceny ano u mnie mosialem sie troche naszukac aby znalesc kogos kto wyzlomuje auto bez auta ;) 2 dni przed skonczeniem sie policy OC zalatwilem papiery tj 9.11.2008 konczyla sie polisa, pojechalem do urzedu oddalem blachy itp itd pani wypisala papier papier powedrowal faksem do "cigna" :P do tej pory nie dostalem nic.. odnosnie zaplaty za nowa polise na nowy rok ^^ wiec wydaje mi sie ze wszystko zalatwione kosztowalo mnie to 300zl


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości